Page 20 of 20 FirstFirst ... 10181920
Results 191 to 197 of 197

Thread: Endurans 2017

  1. #191
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ako sam dobro shvatio Duma i Duval ćeraju LMP2 Oreca mašinu a ne 911 u CORE timu?

    Connor De Phillipi prešao za BMW volan, teraće M8 GTE pored John Edwards, Martyn Tomczyk i verovatno Alexander Sims u RLL timu Boby Rahala.

    Ford je očekivano zadržao IMSA postavu u sastavu Joey Hand, Dirk Mueller, Richard Westbrook i Ryan Briscoe

    He who loses control, loses.

  2. #192
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Mene zbunilo što je neko od njih dvojce tvitovao na Core, pa sam pretpostavio da su u GT mašini. Testovi na Sebringu ozbiljna rabota, ovogodišnja IMSA sezona će da bude rusvaj, taman ću da stignem da pogledam neku trku jer to ES neće pratiti.

    Nego... Izašle neke izmene za LMP1 u 2018. Nema više titule svetskog šampiona što je i očekivano, sada je samo LMP1 kup. U kupu će se titula davati timski, a za tu kategoriju se bodovi daju samo najbolje plasiranoj posadi iz nekog tima, tako da je po tom pitanju dat blagi naklon privatnicima da nekako drže priključak sa fabrikom. Plan je da u LMP1 fabrike i dalje mogu samo hibride da prijavljuju, dok ukoliko prave samo motor onda može da biti ne-hibridni.

    EDIT: Za BR1 najavljen je novi AER motor, revizija B. U aktuelnoj konfiguraciji pravi 720KS/850Nm, mada mašina može da izbaci oko 900KS bez restrikcija na dovodu goriva za koje očekuju da će biti ustanovljene kad ACO konačno napravi neki plan za izjednačavanje fabrika i privatnika. Gibson planira da koristi malo razbušeni 4.2 V8 iz LMP2 klase, tako da LMP1 mašina treba da ima 4,5l zapremine. Biće zanimljivo da vidimo kako će atmosfera da se drži protiv turbina u ovoj klasi. Ginetta je najavila 3.4 V6TT koji potpisuje Mecachrome.
    Last edited by zmaj; 7th December 2017 at 12:49.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #193
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Bum! Rebellion ide u lmp1. Voze bruno sena, loterer, jani, loran iz dc racing, behe.

    Sent from my LG-H860 using Tapatalk
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #194
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Opa! biće LMP1 zanimljiv ko LMP2, kada se Tojota pokvari. Čak i LMP2 posade imaju čemu da se raduju uzevši u obzir kako su spremni i kaok su prolazili LMP1 timovi na LM.

    BMW napada Bathurst jer su objavili Timo GLock i Philip Eng voziti M6 GT3 u Laser Plumbing & Electrical timu dok je Jordan Taylor obznanio da je rad da vozi Bathurst, problem je gde ga smestiti pošto GM mašinerija nije nešto često oružije za tu trku

    He who loses control, loses.

  5. #195
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    BMW objavio WEC GTE postavu!
    Standardni su: Martin Tomczyk, Nicky (falim te da se manuo prednje vuče) Catsburg, Antonio Felix da Costa i Augusto Farfus a na LeMans-u će im se pridružiti Tom Blomqvist, Alexander Sims i Philipp Eng.

    Za Bathurst 12h je predstavljen i Schnitzer tim (opa!) u sastavu Chaz Mostert, Augusto Farfus i Marco Wittmann

    A za 2019. je najvljeno da će na 24h Daytone voziti i Alex Zanardi u, sa specijalnom dozvolom, modifikovanom M8 GTE

    He who loses control, loses.

  6. #196
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Craft-Bamboo objavio ko će voziti 911 GT3 na 12h Bathursta: Earl Bamber, Kevin Estre i Laurens Vanthoor.
    Bathurst postaje ozbiljno bojno polje fabričkih timova

    Za Roar before Daytona prijavljeno 50, i slovima PEDESET, posada koje će od 5-7. januara voziti test i "kvalifikacije" koje će odredit ko će zauzeti koju garažu
    Daytona 24h se vozi 27-28. januara
    Last edited by bruyoni; 27th December 2017 at 20:25.

    He who loses control, loses.

  7. #197
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Mislim poslednja vest jer je od prošle godine

    Downsizing GM style! DPi Kadilaci više neće koristiti LT4 od 6,2l već prelaze na 5,5l mašinu. Ne govori se oznaka ali predpostavljam da je u pitanju moderni LT5.5 sa direktnim ubrizgavanjem iz C7R GTLM Korvete.
    Neki kažu da je IMSA imala uticaj pošto je bilo problema sa BoP za 6,2l mašinu, neki da razdvajaju agregate za trkačke kategorije... ja mislim da odgovor treba tražiti u LMP1 pravilima koja traže da benzin ima najviše 5,5l... došla maca na vratanca

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •