Page 8 of 20 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 71 to 80 of 197

Thread: Endurans 2017

  1. #71
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Da, do pola je. Neznam sto je meni u glavi ostalo usadjeno cela sezona.

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  2. #72
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Krenulo francusko šibicarenje. Doduše, "apsajd" je što bi onda imali Opel u enduransu

    Elem, Famin priča kako bi oni eto ušli u LMP1H, ali da je sasvim dovoljno 3-4 MJ, a ne celih 10 koliko treba da imaju 2020. Paskal Vaselon je, sa druge strane, izjavio da bi Tojota sigurno napustila endurans ako bi se smanjivao deo elektro pogona.

    Mislim da bi im i Porše izašao, tako da bi mogli da obese o klin celu priču o svetskom prefiksu. Ne bi me čudilo da Porše izađe ovako ili onako kad ne budu mogli da koriste postojeću 919 platformu, čini se da je LMP1 imao svoj zenit prošle i pretprošle godine.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #73
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Straka izašla sa ozbiljnim Blankpan programom! Rob Bell+Kome Ledogar gađaju da budu šampioni endurans, sprint ili oba. Takođe, Garaža59 je očigledno završila priču, pa su fabrički šoferi prešli u Straku. Fali nam van Gisbergen, ali posle Bathurst epoizode...trebaće malo da dokaže da mu je ono bio samo loš dan. Ne vidim najave da je Bas Lenders prešao u Straku.

    Endurans:
    Nick Leventis / Lewis Williamson / Craig Fleming
    Johnny Kane / David Fumanelli / Sam Tordoff
    Rob Bell / Come Ledogar / Ben Barnicoat
    Andrew Watson / Dean Stoneman / Jazaman Jaafar

    Sprint
    Nick Leventis / Lewis Williamson
    Johnny Kane / Loris Hezemans
    Alvaro Parente / Ben Barnicoat
    Rob Bell / Andrew Watson
    Last edited by zmaj; 13th March 2017 at 10:10.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #74
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Evo nečeg super zanimljvog.

    Masahiro Matsamura, glavni kohones za NISMO, je pričao na nekom panelu o razvoju trkačkih motora i spomenuo VRX30A tj. 3.0 V6 TT koji je terao Nismo GTR LM 2015. Sad, neke stvari su baš inžinjerske i zahtevaju malo guglanja i gugl translejtovanja. Ko oće da čita original evo ga: [Only registered and activated users can see links. ]

    Ono što sam ja malo istražio, a i što sam znao, je da dasa spominje fantastičnu termalnu efikasnost motora. Kaže da motor dobacuje 43% što je praktično ozbiljna dizel teritorija (oni atkinson benzinci koje tojota stavlja u HSD su među najefikasnijim benzincima i nešto preko 35% su). Ima sad tu kompleskna priča o tome kako se radilo na tome da se smesa u cilindru spremi za što bolje sagorevanje, što je sad česta tema kako smo krenuli da jurimo svaki gram CO2, ali u trkačkoj primeni to znači da imaš više snage za isto gorivo.

    E kad smo kod goriva, čovek je dao brojke koje je NISMO imao na 2015 LM24. Pošto su išli u 2MJ klasi imali su fuel flow od 8kg/h trkačke E20 mešavine što je davalo 450kw. Po specifikaciji ta mašina pravi 455+ kw i 900Nm+, a sve što pravi pravi na "srednjim" obrtajima - od 4000 do 7000. Po aktuelnim pravilima, ByKolles ima 30% više goriva nego 2mJ klasa što kaže da bi to trebalo da bude vrlo komotnih ~585kw tj. oko 800ks.

    Za ByKolles su malo prepakovali položaj turbine, jer je motor inicijalno projektovan da bude postavljen napred, a sad će da ga munu pozadi pa su morali turbinu da podignu da olakšaju dotok vazduha. Ta mašina je VRX30A EVO i Nissan je nije prodao Kolesu nego su ga dali na lizing u paketu sa mehaničarima i inženjerima, kako bi zadržali tehnologiju za sebe.

    Sad, kad su navili LMP2 mašine na 600+ i LMP1L na 800+... Biće to dosta brži tempo nego prethodnih sezona....

    BTW, Blancpan testovi kreću, evo ga Sebring, sezona se zahuktava!
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #75
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    27 posada za Silverston. Nešto mi malo, pošto se tu obično uključe britanske GT posade. Tužan spisak u LMP1.

    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #76
    Senior Member enter011's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    961

    Default

    Stvarno tuzan spisak

    Pocela prva practice sesija na sebringu, posle 20min prva mazda sa 1:50:2, sto je za sekundu bolje od proslogodisnjeg najboljeg kvalifikacionog vremena

    2016 Pole: Ligier: 1:51.217
    2016 GT Pole: BMW: 1:58.402
    Last edited by enter011; 16th March 2017 at 16:43.

  7. #77
    Senior Member enter011's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    961

    Default

    Sebring Spotter guides - [Only registered and activated users can see links. ]

    Rezultati P1 - [Only registered and activated users can see links. ]

    U svim klasama veoma male razlike u GTD samo 0.009

    Practice 2 sesija krece od 20:15
    Sutra su kvale od 18h, trka u subotu od 15:40

  8. #78
    Senior Member enter011's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    961

    Default

    Jani prvi na kvalifikacijama 1:48:178, steta za Deranija imao je 0.5 sek. prednosti posle 2 sektora ali je morao u box zbog problema

    U GTLM klasi Ford na pozicijama jedan-dva(Briscoe1:55.939), zatim Korveta pa Porse

    Prvi u GTD Tristan Vautier Mercedes-AMG 1:59.738

    Rezultati kvalifikacija: [Only registered and activated users can see links. ]

    Trka pocinje sutra u 15:40, stream na [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by enter011; 17th March 2017 at 19:44.

  9. #79
    Senior Member enter011's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    961

    Default

    Ko nije gledao kvale evo i snimka

  10. #80
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Fordu #67 se dimi kompijuter, po rečima reportera iz garaže, i pred start je morao u box

    Strim za VLC ili šta već koristite

    [Only registered and activated users can see links. ]

    PS: komp u #67 resetovan i kuler pojačan na 100% čekaju na kraju pitlejna da se uključe u trku po startu
    Last edited by bruyoni; 18th March 2017 at 15:40.

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •