Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 12 of 12

Thread: 2017 Dakar

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Mislim da nikad manje nisam gledao Dakar nego ove godine. Honde baš tera maler, ali mi nije jasno kako su uspeli da naprave takav gaf i da na pogrešnom mestu dolivaju gorivo. Gledao sam kad su im organizatori rebnuli kaznu pa rekoše u da razumeju da nije namerna greška tako da ih nisu diskvalifikovali nego su samo dobili kaznu. Sagmajster reče da je treća etapa pred kraj bila paklena, valjda feš feš bio u dužini 60-70km, što je moto ekipu baš dotuklo.

    Kod automobila se od početka videlo da Pežoi neće imati konkurenciju. Žinijel reko u nekom trenutku da su valjda par stotina kila lakši nego 4x4 i da su ih pocepali na svim terenima i nadmorskim visinama.

    Ne znam šta se dešavalo sa kamionima, prvih dana na ES uopšte nije bio kamionski prilog nisam ukapirao što ih nisu prenosili, a i kada su ih prenosili to su bilo jako kratki prilozi?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ni ja ga nešto nisam pratio, preglede a i čini mi se da je u Africi sve bilo nekako impozantnije, te one dine i pustinje a ove godine kiše i poplave. Mislim da su Honde platile danak neiskustvu, KTM deceniju zna kako da opsluži bar deset vozača i to po hijerarhiji a ovi se zeznuli sa četiri, biće bolje dogodine.
    Sagmajsteru je problem što čim krenu iznad 1000m nadmorske mašina pobenavi. Čovek i dalje vozi karburator toliko je matora mašina! Kad se popnu na Ande svako malo šteluje, dal u 5. i sad negde pred kraj 12. valjda je u nekoliko navrata morao da gasi motor kako bi ga ohladio jer nije mogao više da poveća dovod goriva jer je imao dizne za 3000+ metara a ulazili u neke kotline od 1000m pa smeša bila suviše siromašna.

    Čista politika što se tiče kamiona, Rusi su ponovo negativci i gotovo, čak su i kvadove jedva stavljali na ekran kada bi Rus bio u vođstvu. Sad još Tramp da napravi rimejk Ramboa i da krenemo u kaznenu ekspediciju kod sekundaraca po olovo.

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •