Results 1 to 6 of 6

Thread: NK TEST: VW up!

  1. #1
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default NK TEST: VW up! 1.0

    novi up! na testu.
    vw je u ženevi predstavio drugu up! seriju, sa raznim manjim modifikacijama.
    malo spolja, malo unutra, neki novi motor, vise paketa oprema i najvažnije - nova smartphone integracija.
    spolja to izlgeda ok, ali je boja malo "plavkasta", slicna kao detaljni na aygo-u koji je vožen prošle godine tu negde u ovo vreme.
    enterijer je generalno ok, očekivano za supermini klasu, nema nikakav specijalni utisak da se prenese. da, sem sistema integracija smartphona. umesto "zakucanog" tableta od ranije, sada je tu samo nosač u koji treba da se smesti telefon. instalira se aplikacija, startuje i onda se preko telefona mogu pratiti određeni parametri, a kontrola se može raditi preko tastera ispod ili direktno na ekranu telefona. izvedba je generalno ok, ima i navigacije, samo je pitanje koliko je praktično stalno stavljati-vaditi telefon iz nosača... na dužim putovanjima ok, ali up! za duža putovanja... malo teže...
    motor ispod haube je najslabiji u ponudi, 60ks, zapremina 1,0, broj cilindra nije bitan...shodno tome, performanse su "rock bottom". naravno, ne očekuje se tu nešto previše, ali je to opet sporo. za manevre u gradu, koji su uglavnom od 20-30 do 50-60, to je baš izraženo pa tu nije moguće nešto napraviti. prva udara u blokadu već na 40, pa se mora koristiti druga brzina, a tu već bilo kakvih performansi nema.
    jedan dodatni problem koji se veoma brzo oseti je "street cred" ili nedostatak istog. tako se up! vozač, naročito ove boje, suočava sa konstantnim "sviranjem raznih budula" bez ikakvog razloga, uletanje, zagrađivanje i tako to... za dva dana, tri puta sam zažalio što nemam bejzbolku u gepeku...
    da, cena, 10 plus soma. ne znam još tačno, ali je tu negde.



    Last edited by LordRaceR; 4th November 2016 at 23:20.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Da je baš toliko sporo ne bih se složio, komšinica ima citygo sa troja vrata i po gradu je potpuno adekvatan, po gradu smo se vrzmali bez da smo ikoga kočili i da je neko tu sad zbog boje (crvena) imao kompleks pa da trubi. Plus je to vucaranje išlo i brže nego što izgleda zbog kvadratnog oblika pa ga je lako uglaviti bilo gde kako na parkingu tako i pokretu. Išli čak i autoputem nekih 200km tamo-nazad bez problema 120-130 km/h. Hoću da kažem mali gradski auto pa ako iko očekuje 2,0 (crveno)TDI sa DSG menjačem taj se debelo zajebeo.

    Sviđa mi se opcija da e može upariti sa telefonom, kad treba, ako ikada zatreba lako se ubaci u nosač i taman imaš prekidače ko čovek a ne da razmazuješ prstima levo desno

    Elem... up! i Aygo u isto vreme... mogli bi se naći i na istom mestu, ne verujem da će doći do implozije univerzuma
    Last edited by bruyoni; 5th November 2016 at 13:57.

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Potuljeni su ovi iz VW, nude 1.0 sa 60 i sa 75 konja, a može i 1.0 TSI sa 90 konja da bude, tako da je pitanje koji je motor kod komšijke. 15ks više u ovom drugom može dosta da promeni temperament, a onaj turbirani je sigurno solidan zvrk. Nisam vozio up, sutra bi trebalo da napravimo neku rokadu, pa da ga probam. Marko isto nije imao prilike da tera oba, tako da je rejser jedini koji ima iskustva sa obe sprave.

    Meni se Ajgo čini za nijansu finijim automobilom na osnovu ono malo sedenja koje sam imao u vw danas, ali verujem da problem supermini mašina i dalje ostaje isti - koliko ima kupaca koji dovoljno cene to što je auto kraći za 20cm od subkompakta, odnosno da li će da doplate još 10% više i da dobiju auto koji je daleko sposobniji za većinu stvari, a da pri tome ne žrtvuju mnogo po pitanju parkinga.

    Videli smo iz praktičnog primera da ljudi ne razumeju šta treba da radi drugi auto u porodici. Mi se porodično upakovasmo bez mnogo muke. Okej, nije komovcija, ali za ono čemu ovaj automobil treba da služi - idealno. Mali, okretan, malo troši, jeftin za registraciju, lako se parkira, ima petora vrata, postoji podatak o njemu u euro ncap, ima erbegove, pojaseve... Fakat, nije baš da se sa njim ide na more porodično, ali ako odeš na more pa ga tamo iznajmiš - super.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Ću da bacim pogled da li je 60 ili 75 ks, turbo nije sigurno jer bi to već bilo suviše za moju "dicky ticker"
    Pazi cenim da ovim dvoje odu na more bez problema, ako žive u Srbiji a ne neka Skandinavija il Nemačka. Ja bih tu odfikario onaj zadnj ired sedišta ali štaćeš kad ga masa voli.. ček toyota ima ona još manji model IQ ako je idalje aktuelan. Problem kod nas je što narod mahom nema para za drugi auto pa treba neki multipraktik, izuzimajući praktične primere.

    He who loses control, loses.

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Provazah na kratko Up! i mislim da je Toyota boljji izbor...Up! je ipak previše sterilan, dok je Aygo skroz funky...a to je jedina namena ovih automobila pored te veličine koju nemaju
    Ono što je po meni najveća mana za Up!, a koliko sam shvatio iz kratke vožnje, je previše tvrdo kvačilo...ono jeste možda meni po meri, ali za gradsku vožnju je katastrofa, kada se tome doda štikla, koju sigurno vozači-ce Up!-a nose to je noćna mora za listove...ok, možda tako eliminišeš aerobik, doduše za levu nogu
    Sa strane motorizacije, čini mi se da je aygo za nijansi agilniji i manje mrtav od Up!-a, ali sa druge strane fauve nudi izbor motora, dok kod Toyote toga nema...
    Oprema je klasična VW, što mi se ne slaže sa namenom fancy automobila, ali to je moje mišljenje...
    U principu, Up! i pored nekog nivoa personalizacije koji ima nije dovoljno različit tako da tu gubi trku sa Toyotoa. Prvak u ovome je definitivno Reno sa Twingom...
    U principu, da se u nekom paralelnom univerzumu odlučujem za suepr mini između Up!-a i Aygo-a, odabrao bih Toyotu
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #6
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    test gotov, predjeno 428 km, prosecna potrosnja 6. moglo je jos 200km da se predje, tako da je potrosnja mala I autonomija fina. jedno 100km je pređeno na autoputu iz eu+ brzine, tako da je prosek bas ok.
    i dalje ostajem pri tvrdnji da je up! sa ovim motorom spor, 16nesto do 100kmh, elasticnost bas traje, a 150kmh nisam uspeo da dostignem, treba jos par km puta za tako nesto. ipak, kada se relaksirano vozi, to se onda ne primecuje pa do izražaja mogu doći dobre karakteristike. 140 kmh (kada se stigne do toga) se lepo odrzava, stavis tempomat i milina. pri toj brzini obrtaji nisu visoki (5ta je dugacka) pa i buka nije velika, tako da je sam tu bio i prijatno iznenadjen. klasican enterijer i instrument tabla meni odgovara, aygo mi je nekako previše "trendy", nije baš za mene. tačno, trendy i fancy ovde može da prodaje, ali ne mora da znači... kad već moraju da se menjaju brzine, ljudima će možda značiti fin menjač i mekane kontrole. nije to baš mekano kod kod aygo-a (gde je ultra mega mekano) ali opet meni više odgovara.
    naravno, cela ova kategorija automobila je namenjena znamo kome, tako da tu nema šta da se doda. sem da bi toj ciljnoj grupi možda još više fancy i trendy bila neka hybrid opcija. da slučajno moram odabrati jedan od ova dva modela, up! sa 90KS bi bio zadovoljavajući izbor, a toga kod aygo-a nema.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •