Page 39 of 39 FirstFirst ... 29373839
Results 381 to 390 of 390

Thread: 1996 Honda Civic Ek3 B16

  1. #381
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Evo malo kako je propijukao stari motor izvadjen iz magacina


  2. #382
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Evo par slika sa poslednjeg navaka. Auto, cini se, preziveo i pored raznih nezgodacija i moje nepaznje sa vracanjem cepa ulja.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #383
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Pazario superlaggere za sljivika. Trebalo bi da su ove 15ke 5.2 kg spram mojih racing koje su 9 kg.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #384
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Juce stigoh da namontiram superleggere. Usput sam izvagao moje stare i ove "nove". Ispade da moja nije ipak teska koliko sam ocekivao, ali je superleggera neverovatno lagana. Kad je uzmem u ruku bez gume kao da je plehana. Deluje mi da bi je na bg ulicama iskrivio iza prvog coska

    Tokom prebacivanja guma utvrdjeno da je jedan poluslik (levi napred najoptereceniji) kaput. Tu opet krivim najvise sebe sto sam odavno rekao da cu rotirati gume, pa nisam tako da sam na jednom od poslednjih navaka odradio vise puta flat spot tokom kocenja kod boksa. Ideja je odavno da nadjem neki slik sa bar 60% mesa, ali to uglavnom ima kod komsija hrvata i slovenaca. Kod nas je bas mrtvo more. Poluslik novi mi je nekako vec isprobana prica, ali ako ne bude druge opcije uzecu bar par istih.

    Kojlover na istoj strani znam da je propisao, ali sad sam slikao prvi put odozdo. Ideja je da nadjem negde da se napuni tvrdo, ionako sem navaka tesko da ce videti neku drugu stazu. Zanimljivo da ovaj tein na ep3 lupam vec skoro 30k po nasim dzadama, a nije iscureo. Meister je izdahnuo nakon par navaka.

    [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #385
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Odradismo jos jedan navak prosli vikend. Opet je bilo problema pa sam odradio samo 13 krugova. Kojlover nisam resio jer ne mogu ulovim coveka. Verovatno cu ganjati drugi set.

    Stavljen je kraci menjac, pa je vec tokom prvog stinta primeceno da lije ulje na neki od semeringa, ne znam jos tacno.

    Dobra stvar u vezi vtec-a je sto ne radi bez odgovarajuceg pritiska ulja, pa odmah znas da postoji problem.

    Preskocio sam prvi stint, pa smo nalili litar ulja za treci, ali onda je kojlover poceo da pravi problem. Bar ja sumnjam da je on, posto je auto poceo da skakuce na toj strani tokom kocenja.

    Pored kraceg menjaca montiran je i harness bar, ali nije namesten pojas.

    Kraci menjac je cini ni se doneo odredjeni dobitak, ali jos uvek to zbog drugih problema nije donelo rezultat. Nigde vise ne spustam ispod 3 brzine, sto mi je ok. Realno, isti je broj saltanja, samo sam jednu brzinu iznad. Na pravcu je brzina nesto veca, iako nisam kocio kasno kao pre. Nagurali su silu guma u i oko sikane i bas je rizicno.

    Slikove nisam montirao zbog kojlovera, pa kad to resim videcemo u kakvom su zaista stanju.

    Ideja je da se do sledeceg navaka proveri stanje lezajeva i malo sve predihtuje, ipak je motor pregrmeo vec 6 navaka. Bas me interesuje stanje lezajeva. Radilice za b16 postaju retke kao suvo zlato pa ne bih voleo da unistim ovu koja je na standardu.

    Ispolirao sam malo i farove. Desni je nazalost iznutra potamneo, pa mozda sa ove za delove skinem.

    Par fotki i snimak prvog stinta sa navaka



    [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by VIP; 14th May 2022 at 10:40.

  6. #386
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Za predstojeci navak odradjeno krpljenje djunte:

    - Dihtung dekle

    - Stelovani usisni ventili

    - Dihtung kartera

    - prebacen karter sa pregradama na ovaj motor

    - Provereni lezajevi na radilici, vidno habanje na 4 cilindru posle 6, 7 navaka pa cemo ih zameniti kad stignu preventive radi

    - Zamenjene prednje plocice nissin opet, lenj sam da nabavim nesto trajnije

    - Stavljeni prednji hsd monopro kojloveri sa Mocinog auta

    - montirani henkok slikovi na felne

    - ubacena jos jedna kadica da ne budem usamljen

    Ocekujem dosta topao dan, poslepodne vozim, pa se nadam da ce djunta prezivi.

    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

  7. #387
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Bas dugo nisam azurirao temu, a nakon poslednjeg navaka djunta je to zasluzila. Dugo sam prizeljkivao ovaj scenario, da bez posebne pripreme izadjem na stazu i oborim vreme koje mi se doskora cinilo nedostizno. Mada, pre ce biti da su se prethodna ulaganja i okolnosti poklopile u jednom danu,

    Mislio sam da je junsko vreme bilo apsolutni maksimum pa sam otisao samo da se provozam i odmerim sa nekim. Auto je do ovog navaka par meseci stajao, samo sam dan pre uspeo da oteram do Gorana da ga pogleda. Usput je on insistirao da zameni pk kais koji se raspao. Prethodno smo vratili moje meisteR-e, koji izgleda nisu bili uzrok lupkanja, vec jedan veci silen na ramenu koji se raspao i saniran je.

    Posto sam ovoga puta isao bez Gorana, morao sam sam da se izborim sa dizalicom od 50 kg i zamenom tockova sto je zahtevalo bar sat i kusur mog vremena (montaza i demontaza),

    Elem, automobil je na kraju bio toliko brz da sam i ja sam u zbunu sta je sve doprinelo tome. Hladnije vreme, dobri slikovi i kratez menjac su platili dividendu i auto je zabelezio 1:33.1. Znam da zvuci neskromno, ali mislim da nijedan auto ove snage nije postigao ovo vreme na navaku. Sto je jos neverovatnije Race chrono pokazuje da bi sa nekim korekcijama to moglo jos dole znacajno.

    Svojevremeno mi je Rade rekao da nista sem dobre gume ne moze tako osetno da napravi razliku, a ja bih tu dodao i dosta vezbe.

  8. #388
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Juce je odrzan prvi navak track day ove godine. Posle ravno 7 meseci sam izvezao djuntu, koja je u medjuvremenu imala i pad sa metar visine zbog havarije na platformi. Primetio sam vec kod izlaska sa rampe da pri vecem opterecenju dolazi do krckanja/pucanja iz smera poluosovine, ali na ulici to nisam mogao izazvati pa sam odlucio da odem na stazu. Pripreme su podrzumevale iznosenje gomile stvari iz auta, promenu jednog osiguraca i dolivanje ulja. Sto bi rekli, idealan auto za track day, 'leba ne trazi vec dugo. Vec 5-ta godina kako ga vozim na navaku, samo jedna zamena kvacila, plocica i ulje naravno.

    Egzibiciju sa ubacivanjem drugog motora ne brojim, to je posebna prica.

    Elem, Alvirko rekonstruise stazu, kise mu nisu pomogle, tako da koliko sam ja video trebace bar jos mesec dana toplog vremena da se to asfaltira i uredi. Sa druge strane organizacija od strane bud3 nekako postaje vec umorna, jer su elitniji korisnici track day-a presli na sopstvenu organizaciju. Sami iznajmljuju stazu, a mi boranija nekako vec moramo i sami da se samoorganizujemo. Saznah da je cena rente staze bila nesto ~350 eur sat bez merenja vremena, tako da postoji prostor da se skupi dovoljan br ljudi i nadje neki dodatni termin.

    Sto se tice ovog navaka, vreme je ipak bilo naklonjeno meni, tako da sam uspeo da odradim 2 od 3 stinta po suncu, a onda sam poslednji proveo vracajuci skidajuci slikove. Treba mi pistolj za srafove vise nego leba. Dizalicu sam pozajmio, sramota i to. Kamera me izdala opet, sto je bas njesra, jer bas volim da vidim svoju voznju i greske posle. Plus je bilo super duela na stazi koji su otisli u nepovrat. Imao sam fajt sa klio 3 rs, golfom 7r i malo sa civikom fk8 type r. Zanimljivo je videti da sa ovim mojim kratez menjacem, do 160 mi retko koja od ovih masina bezi na pravcu znacajnije.

    Pri kraju drugog stinta je pocelo bas da puca kod poluosovine/homokinetickog pa sam batalio da ne bih ostao na stazi i zvao slep sluzbu. Ponovio sam 1:33 vreme, iako sam siguran da moze dole sekund ako bih imao vise vremena i sve utegnuto. Ovo vreme je bilo sa pola rezervoara goriva.

    Tako da to je to, sve polako gubi smisao sa ovim brojem track day-eva, videcemo da li ce se tu nesto menjato. Crvena buljava je ofarbana, treba da spakujem motor, tako da ce siva sigurno postati visak.

  9. #389
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Dosta godina posle farbanja izbila korozija na vozackom stubu. Verovatno datira odavno, jer je uzrok dihtung vanjske antene. Isecen deo i zamenjen.

    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

  10. #390
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Preuzeh danas automobil, ali svi planovi za konzervaciju pre zimskog sna padose u vodu zbog odvratnog vremena. Sve je uradjeno dobro, ne prepoznaje se da je bilo sta farbano. Bar za moje oko. Naterah coveka da pozira u hondi. Kad dodjem u ove servise sve vise lici da sam koristio vremeplov. Mahom su musterije mladje po 15tak god.

    [Only registered and activated users can see links. ]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •