Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: NK TEST: Renault Megane TCe 100

  1. #1
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default NK TEST: Renault Megane TCe 100

    nakon dizelke, sada i benzin na testu.
    dakle, TCe 100 tj 100 KS 175 Nm iz 1.2 turbirana četiri cilindra. za 100ks ovaj megane ide ok, ne može se tu nešto očekivati, i namenjen je za veoma ležerne vozače. zbog toga pristojno mekano oslanjanje pasuje ovom meganu pa je tako ovo sklada celina. paket opreme bi trebao biti Zen Energy, plus još nešto od stvari, pa je cene nešto preko 15k.
    kako je astra relativno skoro vožena, neke stvari se mogu uporediti. ok, astra je bila u mnogo jačem paketu opreme, ali se nešto od toga može izolovati.
    što se izgleda tiče, oba su mi „tu negde“. megane stvarno lepo izgleda, a astra isto, tako da bi tu odluka baš bila napeta… egal situacija...možda megane za nijansu, možda...
    unutra, megane mi izgleda bolje. centralna konzola izgleda „malo futuristički“, mogla je izvedba da bude još malo bolja, ali mi se generalno više sviđa. astra je tu prostija i staromodnija, uz onu nesimetričnost koja baš nekako bocka.
    ono gde mi je megane baš kratak je vožnja. ok, udobno je to, ali baš mnogo „pliva“. jesu tu „eko očaj“ gume značajan faktor, ali mi je opet to nekako previše. na prvom „testu“ je zadnji kraj već „otplivao“ pa se moralo hvatati, što ja, što neki ESP ili TC ili šta već. i ceo osećaj nekako kada se lagano prilazi limitu mi je nekako ne daje samopouzdanje i sigurnost. ok, tek je prvi dan vožnje ali mislim da će se ovaj utisak teško promeniti.
    astra je tu dramatično bolja, mnogo više „je vozački auto“, tako da mislim da tu ne bi bilo dileme. u stvari, ne bi bilo kada se radi o modelima sa jačom opremom i motorima. za slabje i jeftinije modele, ta razlika postaje mnogo manja i manje bitna. naravno, astra jeste skuplja 2-4 soma u zavisnosti od motora/opreme, ali u tim jačim kombinacijama mislim da astra vredi tih para više…
    Last edited by LordRaceR; 28th September 2016 at 00:26.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #2
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    koja slika...





    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Šteta je što bar na jednom od dva test Megana nemaju neke kvalitetnije gume. Mislim da bi se situacija malo promenila na bolje, posebno u situacijama gde su nagle promene pravca ili prilazak limitu vešanja.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    totalno nezanimljive i dosadne felne, gledajuci spram dizajna automobila. ovaj znak kad drpisu sa maske trebace im ranac da ga odnesu

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Misliš da bi spakovali ceo branik

    Sve u svemu meni je Megan vrlo primamljiv automobil, kada bih birao ovu klasu mislim da bi se izbor zaustavio na Meganu...

    Enterijer mi je konačno dopadljiv i nije u Reno stilu tako da je tu očigledno napravljen najveći pomak.

    Malo mi bzv što se nudi 1.2 sa 100ks kada je on ranije u Meganu bio 115 i 130ks...mislim...OK...verovatno to ide isto kao i ovaj od 115 obzirom da je novi i sve to...

    Meni lično je automobil daleko dopadljiviji od Astre za koju kada prođe pored moram da se zamislim da li je Astra J ili ova nova dok se ovaj i prethodni Megan razlikuju kao nebo i zemlja.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #6
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Ma totalno odgovarajuć dizajn felni, kad ga vidiš iz daleka moraš da razmisliš da l je Tipo da l Megan ili nešto slično... Mene samo fascinira što i dalje unutra vrišti da je Reno, pogotovo sa ovim kamionskim biračem brzina, jbg 2016 je godina daj to malo bolje nego pre 20 godina.
    Ali dobro, bar su sedišta dobrano popravili, konačno.
    Gume su premium klasa, jeste Eco ali Conti je Conti. Boljih skoro pa nema.

  7. #7
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Felne su odlične za 16", ne razumem kakvi se wow svemirski efekti točkova očekuju od bazne verijante sa najpristupačnijim izborom guma. Budućeg vlasnika verovatno neće boleti da ima dva seta guma.
    Ne znam u kom smislu ti enterijer vrišti na Reno ali je ovo očit iskorak u odnosu na dizajn predhodnih generacija. Da li svi trenutni Renoi unutra liče? Da, isto kao i sva ostala vozila pod istim okriljem jer se mora zadržati neki identitet marke. Meni se tabla ne dopada jer izgleda tako jednolično, naročito centralni deo, skoro kao Opeli sa početka 21. veka sa "pustite me napolje!" tablom. Makar je ekran položen a ne uspravan kao u višim paketima opreme.
    Poluga menjača, birač brzina je ipak nešto drugo, iako možda kod nekoga izaziva osećaj nesigurnosti je,ako kroz brzine ide lepo i tačno, potpuno adekvatna.
    PS: Ogromantna obrtaljka je čak i u ovom paketu opreme ekran ili prava kazaljka?
    Last edited by bruyoni; 29th September 2016 at 15:54.

    He who loses control, loses.

  8. #8
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    PS: Ogromantna obrtaljka je čak i u ovom paketu opreme ekran ili prava kazaljka?
    nema kazaljake, ekran je sve
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  9. #9
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kad mora... može li makar da se promeni u nešto drugo ili neku korisnu kombinaciju infomacija? Ovako izgleda ko "sportski pedigre" onanisanje.
    Last edited by bruyoni; 29th September 2016 at 18:04.

    He who loses control, loses.

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Može se menja, ima Multsens koji ti daje 4 predefinisana režima rada automobila plus jedan koji je programabilan. Ovi predefinisani menjaju šta ti se prikazuje, tako da u sportu imaš i male pokazivače trenutne snage i momenta, a u prvom planu obrtaljka. U Comfort ti je drugačije, u ECO imaš kao kod hibrida podeljen cajger - voziš štedljivo, nije loše i nemaš pojma care.

    Ima Reno neki buljuk felni, isto ko i svi ostali što nude. Okej, ni meni nisu posebno zanimljive, ali mislim da takav detalj stvarno ne može biti nešto o čemu se razmatra (kao nečemu bitnom) kad se testira automobil nove generacije.

    Enterijer jeste malo nedorečen. Da mi je ružan, nije. Ali nije ni da sam impresioniran. Ima LED unutrašnje lajsne koje daju malo šmeka koji treba osetiti uživo, teško ga je dočarati fotografijom.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •