Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: NK TEST: Opel Astra K 1.6 CDTI AT

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default NK TEST: Opel Astra K 1.6 CDTI AT

    Ubrzo nakon karavana na test je stigla i hečbek varijanta. Interno smo dosta očekivali od hečbeka, tj. karavan nam se nije baÅ¡ dopao.

    Ja sam ga provozao jedno 50-ak km i već na prvo voženje vidim ja da maÅ¡ina vuče propisno. Neobično jer mi rekoÅ¡e da je 1.6D plus Opel automatik. Međutim, maÅ¡ina je vrlo prgava! Nije to sad prgavo u 2.0T fazonu, ali za auto koji je realno čista konfekcija...ide ljuto! Ja se ne sećam kad mi se matik potpisivao ko sumanut u prvoj, al ovaj to radi. OKej, jeste to ona jača varijanta 1.6D maÅ¡ine sa 100kw, ali nisam očekivao da ide ovako. Dodavanje gasa rezultuje izraženim torkstirom, samo je pitanje da li je to tako uvek ili je samo kod ovog test automobila kome je prednji trap u baÅ¡ loÅ¡em stanju (26k na cajgeru).

    Brojke sa merenja su potvrdile subjektivno - 9,5s do 100, 17,1s na 400m. Ja u Å¡oku.

    Sedi se prilično nisko, nekako zabačeno Å¡to u kombinaciji sa malim volanom daje vrlo zanimljiv Å¡mek. Čini mi se da je Astra manja nego Å¡to jeste, ali možda bude da je tom osećanju kumovao prelazak iz Kađara, pa mi izgleda ko karting. Al generalno mislim da je baÅ¡ zanimljiv za vožnju Å¡to da mi je neko rekao da ću da mislim za 1.6 dizel automatik, verovatno bih ga ismejao. Opet, možda ovo mrtvilo od 1.6d u SUV karoserijama koje su vožene proteklih mesec dana pojačavaju taj utisak?
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default NK TEST: Opel Astra K 1.6 CDTI

    i.... konačno "prava" astra na testu, tj "hatch"....and.... that is more like it

    automobil je danas uzet, uglavnom je prestajao dan na parkingu pa nije bilo vremena za neku voznju, ali je prvu utisak dramatično bolji u odnosu na karavan. za to je dosta "kriva" oprema koja je mnogo bogatija, pa utiče i na enterijer i exterijer. volan, sediÅ¡ta, ekran, svetla i tako dalje... videcemo jos sta tu sve ima.
    da, i motorizacija je bolja. 1.6 CDTI je tu opet, ali u najjacoj verziji sa jednom turbinom, znaci 136 KS i jos lepsih 320 Nm. Zmaj mu je vec "uzeo meru" i pozitivno je iznenađen performansama. Tu je i automatsk menjač, 6 brzina bez sport režima, Å¡to bi ranije uvek umelo da pokvari "zabavu". Ipak, na prvi utisak izgleda da je Opel ipak neÅ¡to radio na svom problemu pod nazivom "automatski menjači" pa ovaj ima neÅ¡to bolji odziv i brzinu menjanja. no, videcemo kada se napravi jos koji km...
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  3. #3
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    pokusavam da proracunam cenu za ovu astru, i kako god pada racun, nije malo.
    dynamic oprema (jedan ispod max, tj Inovative) sa jos dodatim stvarima koje auto ima, plus motor i menjac = 27 soma. mozda sam nesto malo omasio, ali je to tu negde, pristojno papreno. opel bas pristojno delje za nove tech detalje, tako da ...
    e sad, nesto su mi malo cudne cena motora, tj nekako sam ocekivao vece razlike u ceni u odnosu na snagu...
    na primer, osnovna astrka k dizel u dynamic paketu je 20 soma, sa 110 KS. za 600e preko ide stop/start ecoFLEX. bez ekoFLEXa je to 300e manje. motor u testu autu, sa 136 KS je soma preko, dakle 21. jos 900e ide preko toga za automatik. za biturbo dizel, sa 160 KS, je 300e jeftiniji od matika sa 136 KS. uglavnom, razlika u ceni izmedju najjaceg i osnovnog motora je 1500e, a ocekivao sam vise. e sad, za jos soma vise, moze da se kupi 1.6 turbo benzin sa 200 KS
    sa tim motorom, moze da se nakrca oprema za skoro 30 soma, bas heavy..
    gledam megane, bose energy dCi 130KS sa tu negde uporedivom opremom ide na 24, istina bez matika.
    e sad golf, highline 2.0 TDI 150KS i DSGom = 26 soma.110 KS je 24500. kada se na highline doda ono sto treba, to je izadje jos oko 7-8 soma preko... pakao doom2 i tako to...

    sa ovakvim cenama, ovaj segment bas tesko moze da konkurise compact-crossover-urban onroader-SUV varijantama...
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Evo upravo zavšravam tekst o Meganu pa sam spreman za ovu temu. Megan GT TCe 205 (7 stepeni matik, 4Control, ful led i još kamara džidža bidža) je 23500E.

    Jeste dobra Astra, ali ga preteraše. Ja videh da 1.6T Astru nakucam na 30 bez problema, a za tu kintu isteraš Cupra 290 iz salona.
    Last edited by zmaj; 11th September 2016 at 00:18.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    gledah i ja megana, GT 205 EDC naravno osnovica je 23500.
    "mentalik" boja je 500
    aktivni tempomat, detekcija sudara I tako to je 650
    elektricna rucna 190, jes da to ne bi nikad, ali eto
    grejanje prednjih sedista 290
    kamere za parkiranje napred+nazad 490
    izadje na 25600.
    kozna sedista su vec tu, nema jedino masazera

    astra 1.6T 200KS, bez matika, u opremi kao test auto, 28k.... pricey

    ocigledno da opel se opet vraca na "tradiciju" i "gađa" vw odnosno golfa. i u reklama i promocijama odavno se stalno nagalašava neki "premium" i tako to...
    e sad, na sta ce to da ispade... da ne bude jes ti nekad pucao, a gde si pucao, a jel si pogodio
    Last edited by LordRaceR; 11th September 2016 at 08:32.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Prethodna je [Only registered and activated users can see links. ], što je baš lepo poskupljenje.

    Nemam ništa protiv neke cenovne politike, dokle god ima to neko da plati. Ali mi se čini da će da im se desi isto što i sa Merivom. Kad je stigla aktuelna tamo 2010, bazni model je bio nešto preko 15. Tek kad su ponudili razumno opremljeni za 12, počele su da se pojavljuju na ulici, a za to im je bilo potrebno jedno 2 godine minimum.

    Da, gađaju Golf. Problem je što Seat nudi Leon FR TDI za 19, a Škoda za Oktaviju RS traži 22. Ok, Oktavija ko vozački auto nema tu šta da traži, ali većinu taj momenat ne dotiče.
    Last edited by zmaj; 11th September 2016 at 09:24.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Spustice oni to, lep je auto u ovoj boji, ali konkurencija nudi jednako lepe, ako ne i lepse.

  8. #8
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    test završen.
    pređeno 718,8km uz prosečnu brzinu od 44,8km i prosečnu potroÅ¡nju od 4,7 litara.
    dramatična razlika u odnosu na karavan. ovo je astra kakva treba da bude, naročito ako treba nečim da se pravda "auto godine" nagrada.
    stvarno extra odnos između performansi i ekonomičnosti, jer stvarno može baÅ¡ lepo da se "pegla", a i da tada troÅ¡i malo. pređena kilometraža pola grad, pola magistrala/autoput, i to malo jače vožnje. mislim da nisam nikada vozio opel koji bolje "drži nos" od ovoga, stvarno ima gripa napred baÅ¡ bap dosta. torque steera ima malo ali TC i automitik reguliÅ¡u, tako nije problem.
    svetla i AFL su odlična, automatika za duga radi ok, sto obezbeđuje finu noćnu vožnju. sediÅ¡ta su mi odgovarajuća i imaju dosta podeÅ¡avanja pa baÅ¡ može da se "istjunira", tu je i hlađenje Å¡to sa kožnim sediÅ¡tima je prijatna stvar. kao masaža je "gimik", neÅ¡to nisam odbuÅ¡evljen, ok radi to tu neÅ¡to ali niÅ¡ta specijalno, mislim da bih to prvo izbacio iz paketa opreme kada bi pokuÅ¡ao malo da smanjim visoku cenu...
    Last edited by LordRaceR; 14th September 2016 at 15:52.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  9. #9
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post

    Da, gađaju Golf. Problem je Å¡to Seat nudi Leon FR TDI za 19, a Å*koda za Oktaviju RS traži 22. Ok, Oktavija ko vozački auto nema tu Å¡ta da traži, ali većinu taj momenat ne dotiče.
    Samo Å¡to se RS ipak vozi drugačije od obične.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Ne vozi se rukama?

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •