Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17

Thread: NK TEST: Nissan X-Trail 1.6 dCi X-Tronic

  1. #11
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Ako je do naslona za ruke onda je to sasvim OK!

    Enivej cenim da je Qasq mnogo bolja kupovina, ova kategorije mi je malo nit tamo nit vamo, pogotovu sa prednjim pogonom i CVT-om...

    e da...ne znam da li je neko primetio, ali hauba je PRETEŠKA...pride nema podizače nego mora na o'ruk
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    Pa na prvu loptu veći je, ja Qashqai nisam ni hteo da probam, nije bilo potrebe. Sećaš se šta si pisao, kome treba veći - XTrail je prava mera.
    Ta mera eto košta toliko kod Nissan-a.

    Kakvi su vam utisci, generalno, za 2WD kod ovih Crossovera?
    Nismo se razumeli. Pitam te oko teze da ko plaća 30 soma za kola da bi trebalo da može da doda još 3-4-5, ako mu je paket od 30 prevelik kompromis. Ti gledaš auto tu oko 30, jel bi doplatio 4x4 za CRV recimo što te verovatno baca tamo na 33-34 soma? Vidim da ti imaš neke terenske afinitete, pa me zanima dal si speman da izbrojiš kintu da te sposobnosti i naoružaš adekvatnim pogonom.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Uf, pa gledao sam auto za 27k (zapravo je mesečna rata bila ograničavajući faktor) a 4x4 kod CR-Va je uslovljen skupljim paketom i/ili žednijim motorom, a pritom je upitan kvalitet tog konkretnog 4x4 sistema
    Å*to se afiniteta tiče, svakako su postojeći samo nisam siguran da li je zapravo klirens ograničavajući faktor ili je pogon neophodan, baÅ¡ zato i pitam kakvi su vam utisci sa 2WD modelima.
    Last edited by Ji 4Tze; 7th September 2016 at 11:36.

  4. #14
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pa to ti kažem. Imam i ja afinitet ka sportskim kolima, ali kad treba da izbrojim 30 iljada, ja odjednom počnem da pričam kako može se živi i sa 90 konja, ne mora 270, skupe niskoprofilne 19" bolje je da nosim obične 15" i tako sve u krug.

    Kod Xtrail možeš da zameni automatik za 4x4 i za iste pare si dobio terenski sposobniju mašinu ako ti je to bitno. Ako ti je bitno da se ležerno voziš, da zimi možeš da se parkiraš na zavejana parking mesta, ali da osim toga voziš kola ko da voziš putnički automobil (nema agresivnog menjanja traka na autoputu dok veje sneg, nema pokušavanja da se sa dotrajalim univerzalnim gumama probije preko planinskog prevoja) - prednja vuča je okej. U mom slučaju ja bih radije terao CVT nego 4x4 model.

    Ležeran putnički automobil većih gabarita za vozače mirnijeg temperamenta.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #15
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Tako je i meni bilo. Jbg, imao sam toliko i ni centa više. (mislim, uvijek možeš, ono kredit, i sl.) ali je pitanje koliko je to isplativo. Meni nije bilo, nema snijega a i cx-5 nema stalni pogon 4x4 nego zadnje dodaje po potrebi. Ja jesam bio u dilemi dal 4x4 ili matik i na svoje zadovoljstvo uzeo matik.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  6. #16
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    2WD i dva seta guma ili jedan, allseason?

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja bi odabrao 4x4 i treću ruku polovnjača, al da ih vip odabere, da budu eeekstra.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •