Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 22

Thread: NK TEST: Astra Sports Tourer 1.6 CDTI

  1. #11
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    test zavrsen - predjeno 758,6 km, prosecna brzina 51,7 kmh, prosecna potrosnja testa 4,8 litara.

    potrosnja je sasvim pristojna, a napravljena je u gotovo idealno podoljenim predjenim km, oko 250km grad, 300km magistrala, 200km autoput, a pri tome je vozeno malo brze. tako je i na magistrali brzina bila nesto veca, autoput EU+ brzine i standardni grad, sa 90% ukljucenom klimom i pola km predjeno sa po jos nekim putnikom/putnicom.

    sto se tice utisaka, podeljeni su...
    u karavan verziji, astra k ne izgleda dovoljno novo i upecatljivo. ok, mozda je do toga sto je astra J dosta visoka lestvica, jer je J bila bas veliko unapredjene. astra k ne ostavlja takav utisak, vec mnogo vise lici na restilizaciju. u odnosu na megan, i spolja i unutra, astra k izgleda kao stariji model ili finije receno konzervativniji i klasican. opel drustvo, vozaci G i H karavana se uglavnom slazu, tj da im je J super dok K i nije neka razlika.

    sa druge strane, opel je kod K generacije mozda hteo da ustedi na racunu za dizajnere, te se fokusirao na ing. elemente. motori su svi novi, ovaj novi 1.6 dizel je mnogo bolji od starih, kako su svi motori na istoj bazi, i ostali bi trebalo da budu dobri, a uz to i za opel ukupno jeftiniji za proizvodnju, a za kupce mozda i za odrzavanje. na promocijama se stalno govorilo o 200kg manjoj masi i to se oseca, i po voznj i po potrosnji.

    izmerene performanse su bolje od megana, uz istu KS deklaraciju, i napravljena je manja potrosnja od zmaja a sigurno nije nesto mnogo brze vozio.
    opet, u odnosu na megane koji sam probao jedno popodne, astra K i u karavan verziji mi je bolja za voznju. nekako je "sigurnije i pretvidljivije", dok mi megane nekako "pliva" vise nego sto bi ocekivao. na oba auta su eko gume, energy saver na astri a eco contact na meganu.
    definitvno treba probati megane u nekom drugom paketu sa malo tvrdjim oslanjanjem.

    cena za test model je negde izmedju 19 i 20 hiljada, jos nisam definitivno utvrdio, ali je tu negde. no, ovaj 1+ osnovni paket je dovoljan i za malo vise od prosecnog opel vozaca, nista specijalni tu ne fali. e sad, dal ce to biti dovoljno za nove kupce... tesko. za one kojima je opel vec neki licni izbor, verovatno ce biti dovoljno...
    Last edited by LordRaceR; 13th July 2016 at 20:39.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #12
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Quote Originally Posted by Soko View Post
    ... kako izgleda Tourer koji nije sportski?
    Vako nekako
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Džakovi sa šutom su se na krovu našli putem klasičnog izbačaja, baš je Pop sa ES izkomentarisao, sa sve bacanjem na parter u ovom slučaju krov. Pored njh na desnom krilu i haubi se nalaze još dva džaka koji su tu ostali i tokom daljeg transporta

    He who loses control, loses.

  3. #13
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    de ovog nađe...

  4. #14
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    kod opštine Palilula

    He who loses control, loses.

  5. #15
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    ma znam, stalno ga viđam, lik je ozbiljan skupljač

  6. #16
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by LordRaceR View Post
    izmerene performanse su bolje od megana, uz istu KS deklaraciju, i napravljena je manja potrosnja od zmaja a sigurno nije nesto mnogo brze vozio.
    opet, u odnosu na megane koji sam probao jedno popodne, astra K i u karavan verziji mi je bolja za voznju. nekako je "sigurnije i pretvidljivije", dok mi megane nekako "pliva" vise nego sto bi ocekivao. na oba auta su eko gume, energy saver na astri a eco contact na meganu.
    definitvno treba probati megane u nekom drugom paketu sa malo tvrdjim oslanjanjem.

    cena za test model je negde izmedju 19 i 20 hiljada, jos nisam definitivno utvrdio, ali je tu negde. no, ovaj 1+ osnovni paket je dovoljan i za malo vise od prosecnog opel vozaca, nista specijalni tu ne fali. e sad, dal ce to biti dovoljno za nove kupce... tesko. za one kojima je opel vec neki licni izbor, verovatno ce biti dovoljno...
    Dal će da bude dovoljno za nove ili stare? Dosta zavisi od cene, a ona nije zabavna u ovom trenutku, a posebno ako se razume da Opel tera politiku nalik VW kada je u pitanju oprema. Recimo, kod Opela i pored Cosmo paketa ti moraš da doplatiš za LED svetla. Razumem ja da su oni srećni što su ovladali novom tehnologijom, ali su to savladali i drugi.

    Ja sam više video novih Megana na ulici i na putu nego novih Astri iako se Astra dosta ranije pojavila u prodaji. Jaka cena radi svoje, a to što Tojota nudi Avensis 2.0D za 20 soma sigurno ne pomaže nikom ko pokušava da uvalja mediokritetno pogonjeni i opremljeni kompakt za iste pare.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #17
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    to i rekoh
    za potencijalne nove kupce, tesko da ce to biti zanimljivo. ovakva nedovoljno upadljiva astra je realno malo skuplja od onoga sto bi trebalo da bude za privlacenje nekih drugih kupaca. za stare kupce iz kojih nekog razloga kupuju opel, moguce da ce biti dovoljno.

    van toga, nisam video avensis 2.0d za tu kintu, misim da je 21-22 1.6 bazicna dizelka, a oko 25 2.0d, ali je mozda neki popust ili nisam primetio.
    isto nisam video cenovnik za novi megan karavan, hatch je u srednjoj opremi sa dCi 110 je oko 18-19, pa je i to tu negde
    Last edited by LordRaceR; 15th July 2016 at 19:12.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  8. #18
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Na akciji su Avensis dizeli izjednačeni sa benzincima, bez akcije 1,6 Terra je 20700 s tim da je Avensis po dužnom metru jača klasa i, što je važno ljubiteljima sportskog pedigrea, zadnjim nazavisnim vešanjem. Jeste da je razlika u nivou opreme, spava mi se pa mi se ne analizira, mada nisam merodavan za to jer si prohtevi za opremom specifični.
    Kak osaznadoh u GoTa može da se dobiju Lune skoro po ceni Tere jer su se nadali da će uz pomoć švabskih dizeli "skoro VW-u" uzeti deo kolača.
    I dalje se mučim da pojmim da Avensis ide za 20k, za koliko je ono Delta rasprodavala Akorde 25k?

    He who loses control, loses.

  9. #19
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Da. Akcijska luna 2.0d ide za ciglo 20k. To je ubedljivo najbolji dil ikada ako zanemarim dinkićeve pronevere.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #20
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Sport ko VIPov je bio nešto sitno preko 20 a mislim da su i CU u nekom trenutku bili blizu te cifre.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •