Results 1 to 10 of 22

Thread: NK TEST: Astra Sports Tourer 1.6 CDTI

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #12
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    test zavrsen - predjeno 758,6 km, prosecna brzina 51,7 kmh, prosecna potrosnja testa 4,8 litara.

    potrosnja je sasvim pristojna, a napravljena je u gotovo idealno podoljenim predjenim km, oko 250km grad, 300km magistrala, 200km autoput, a pri tome je vozeno malo brze. tako je i na magistrali brzina bila nesto veca, autoput EU+ brzine i standardni grad, sa 90% ukljucenom klimom i pola km predjeno sa po jos nekim putnikom/putnicom.

    sto se tice utisaka, podeljeni su...
    u karavan verziji, astra k ne izgleda dovoljno novo i upecatljivo. ok, mozda je do toga sto je astra J dosta visoka lestvica, jer je J bila bas veliko unapredjene. astra k ne ostavlja takav utisak, vec mnogo vise lici na restilizaciju. u odnosu na megan, i spolja i unutra, astra k izgleda kao stariji model ili finije receno konzervativniji i klasican. opel drustvo, vozaci G i H karavana se uglavnom slazu, tj da im je J super dok K i nije neka razlika.

    sa druge strane, opel je kod K generacije mozda hteo da ustedi na racunu za dizajnere, te se fokusirao na ing. elemente. motori su svi novi, ovaj novi 1.6 dizel je mnogo bolji od starih, kako su svi motori na istoj bazi, i ostali bi trebalo da budu dobri, a uz to i za opel ukupno jeftiniji za proizvodnju, a za kupce mozda i za odrzavanje. na promocijama se stalno govorilo o 200kg manjoj masi i to se oseca, i po voznj i po potrosnji.

    izmerene performanse su bolje od megana, uz istu KS deklaraciju, i napravljena je manja potrosnja od zmaja a sigurno nije nesto mnogo brze vozio.
    opet, u odnosu na megane koji sam probao jedno popodne, astra K i u karavan verziji mi je bolja za voznju. nekako je "sigurnije i pretvidljivije", dok mi megane nekako "pliva" vise nego sto bi ocekivao. na oba auta su eko gume, energy saver na astri a eco contact na meganu.
    definitvno treba probati megane u nekom drugom paketu sa malo tvrdjim oslanjanjem.

    cena za test model je negde izmedju 19 i 20 hiljada, jos nisam definitivno utvrdio, ali je tu negde. no, ovaj 1+ osnovni paket je dovoljan i za malo vise od prosecnog opel vozaca, nista specijalni tu ne fali. e sad, dal ce to biti dovoljno za nove kupce... tesko. za one kojima je opel vec neki licni izbor, verovatno ce biti dovoljno...
    Last edited by LordRaceR; 13th July 2016 at 20:39.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •