Results 1 to 6 of 6

Thread: NK TEST: Renault Megane dCi

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Renault Megane dCi

    Upravo preuzet automobil, samo sam preskočio iz jednog crvenog u drugi, isto tako crven. Osim Å¡to znam da je dizel, ne znam mnogo toga dodatno - idemo na kraći odmor s službeno vozilo pa ću da javim kakvi su utisci.

    U principu je već bilo dosta priče nakon promocije u Rovinju, ali je auto izuzetno mekan, udoban Å¡to je možda joÅ¡ i dodatno pojačano činjenicom da sam maltene preÅ¡ao iz mx5 u megana. Zanimljivo, kad se vozim u mojim kolima ne osećam preveliku promenu po pitanju tvrdođe komandi, dok u Meganu je to baÅ¡ baÅ¡ izraženo - sve je super mekano: volan, kvačilo, menjač, veÅ¡anje.

    Ima fotki, a biće ih joÅ¡, na tvejsbuk nalogu NK.

    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pređoh 550km. Ruta je Bg - Boka preko Žabljaka. Prosečna potrošnja 5,1l!

    Auto je neviđeno udoban, primetno udobniji nego prethodnik. Na promociji u Rovinju sam primetio da je udobniji, ali tek kada sam ovezao rutu po ibarskoj i drugim visoko kvalitetnim rutama do Herceg Novog sam ukapirao koliko je udobniji. Sad, to je imalo i kontra efekat. Mlađi klinja i žena su imali strašno lošu reakciju na krivine, što je totalno nova situacija pošto smo zimus u Avensisu imali prilično bezbrižnu vožnju po serpentinama. Nekako mi se čini da Megan baš izraženo ljuljuška, pa to možda nečijem žiroskopu zasmeta?

    Sve je ultra mekano, posle MX5 ovo izgleda ko da su ti sve komande obložili sa pet slojeva pur pene. Kvačilo, kočnica, gas, volan - sve je jako mekano, čak i preko mere. Gepek je prostran, ali mesta u automobilu nema posebno, zato što su sedišta i centralni greben masivni i smetaju da se bilo šta stavi u sredinu ispred nogu putnika na zadnjoj klupi.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Pa koji je ovo dci? Kako vuce? Koja je cena?

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Prilično sam siguran da je dci110. Vuče solidno, nije neki snagator, ali na magistrali skroz kompetentan.
    Pređoh u Boki joÅ¡ 150km i pade prosek na 4,9. Å*iz!
    Ne znam cenu, uzeo sam ga popodne i uveče otiÅ¡ao na more. Privilegija auto novinara je iskoriÅ¡ćena
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Gledao sam cenovnik, liči da je ovo treći po redu paket opreme - Intens. Reno je batalio većinu dosadašnjih naziva nivoa paketa tako da je ovo treći od pet raspoloživih, ali su očigledno neke stvari dodate na 19.090E koliko košta dCi 110 u Intens opremi.

    Dodat je 400E paket koji donosi 17" alu i zatamnjena stakla pozadi, navigacija 300e, posebna crvena boja 690e, automatska parkirna 190E, neki od parking i sigurnosnih paketa - nisam još siguran šta imam u kolima od tih džidžabidža pa da ukrojim šta je ubačeno. Doplata za LED svetla je 690E što mi je okej, ja bi to radije stavio nego posebnu boju.

    Gledano kroz cene, GT Line paket je +1000E za šta se dobiju parking senzori, 17" alu i još neke zezalice tako da je daleko isplativije uzeti GT line nego doplatiti za felne i senzore što je otprilike ~1000E. Još bolja investicija je BOSE paket koji je +2000E za šta se dobiju 17" alu, parking, full led, navigacija, automatska parkirna i što-šta nešto od zezalica, plus naravno BOSE audio sistem koji tradicionalno daje primetno bolji zvuk.

    Auto ima dvozonsku klimu što stiže serijski u ovom paketu opreme, ali je dodatno klimatizacija sprovedena na zadnju klupu tako da klima sjajno hladi i putnike pozadi plus zatamnjena stakla = prilična komocija sa sitnom decom u toplom periodu. Sedišta su jako dobra, ali su malo masivnija plus malo veći greben između sedišta = ne može da se stavi neki veći ranac pod noge srednjeg sedišta pozadi.

    Auto je jako udoban, do te mere da počinjem da sumnjam da je to federiranje zapravo doprinelo mučnini polovini porodice, što nam se u skorije vreme nije desilo. Ali da upija neravnine - upija. Ljuljuškanje je nusprodukt koji nisam primetio u ROvinju na promociji, ali je na domaćim magistralama baš primetno. Ne utiče negativno na vozne karakterisike, auto drži zadatu putanju prilično dobro, a može da postigne i solidan tempo.

    Mašina je vrlo upadljiva, sa led dnevnim potpisima, baš izgleda moderno. Ja ih bio zadovoljan da sam kupio, nema šta konkretno da se zameri. Gepek je solidan, znamo da su ga povećali, tako da sad može da parira ostalima u klasi po tome. Cenovno nudi dosta, a posebno što za 21k stiže najnapucaniji 1.5 dCi, dok za 22 ide 1.6 dCi.

    U poređenju sa Astrom, Megan za 25 soma nudi GT varijantu koja je napunjena opremom, dok kod Opela sam morao na top mašinu sa 1.6T motorom da doplatim 1000E za LED svetla i još tako neke gluposti, tako da ekvivalentno iskonfigurisana Astra košta jedno 3-4k više. Mnogo! Sa druge strane, ko se ne plaši Hrđe, Mazda nudi top benzin trojku za 22 soma, što je još jeftinije od Megana, mada je motor tu dosta slabiji. Al zanimljiva mašina novi Megan, dosta nudi za korektne pare.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Vraćena mašina sa 1750km više na cajgeru, spržna dva rezervoara goriva - prosek okruglo 5l. Auto troši malo u svim uslovima - grad, magistrala, autoput (na 140 takođe pokazuje 5).

    U povratku iz CG sam primetio jednu manu koja je vredna spomena - automatska duga svetla ne rade dobro kao kod Mazde ili Tojote. Da budem precizan, automatika je vrlo konzervativna na štetu vozača pa će oklevati da upali dugački snop do te mere da sam ja na kraju i odsutao i prebacio ga na ručno. Sa druge strane, prepoznavanje znakova radi jako dobro, mada u praksi ne treba slepo verovati tome zato što može da se desi da je neko parkiran pored znaka pa vam u nekom zaseoku pokazuje 80 što može dosta da košta ako je radarista baš na tom mestu. Ja sam sebi podesio mesto za sedenje i mogu da sednem iza sebe, ali mi kolena dodiruju naslon sedišta (ne guraju, samo dodiruju).
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •