Novi Tiguan je stigao na test, maÅ¡ina je poprilično napucana opremom, ali koliko smo računali, ne bi trebalo da je preko 40 soma, čak i da mu se dodaju kožna sediÅ¡ta.

2.0 TDI sa 150KS vuče jako lepo, ja nikakvih zamerki nemam. PotroÅ¡nja, očekivano, skandalozno mala. Automobil pokazuje neke besmislice od potroÅ¡nje tipa 6l prosek na 80km turi po gradu.

Auto ko auto je lep, meni mnogo lepÅ¡i od Kie, mada mi je Kađar tu negde. Totalno subjektivno, naravno. Kapiram da japanska Å¡kola dizajna sigurno ima neke zamerke na ovaj prilično konzervativni pristup dizajnu. Automobilom dominira neki trapezoidni Iron Man tako da je i unutra sve u tom fazonu - bord kompjuter, okviri ventilacije...

Volan je opterećen komandama, a dugmića ne nedostaje i na centralnom delu konzole, malo podseća na prethodnu Opel Å¡kolu. Tipa na klimi ima jedno 15 tastera sigurno. Cajgeri su kompletno digitalni, pretpostavljam da ima dosta mogućnosti za konfiguraciju toga Å¡to veliki TFT ekran prikazuje, ali nisam imao vremena da se mnogo time bavim poÅ¡to ga danas predajem Marku da se on bavi tim zezalicama.

Udobniji je od Kađara, rekao bih da je negde u rangu Mazde CX5 po tom pitanju. U principu u sredini je klase po pitanju udobnosti, ali ne bih rekao da mu nedostaje agilnosti. Solidan kompromis, mada mi se čini da je Kia za nijansu bolja.

E sad. Pogon. Pffff. Nisam dugo vozio DSG menjače, baÅ¡ slabo imamo priliku da teramo neÅ¡to iz VAG grupe, ali ova maÅ¡ina u Tiguanu... Nebo i zemlja u odnosu na sve ostalo. Okej, napredovali su svi, ali ovo radi ko singerica. SluÅ¡a na viÅ¡e, sluÅ¡a na niže. Bez pogovora i sa vrlo-vrlo malim zaostatkom, ali u odnosu na ostalo Å¡to se na tržiÅ¡tu nudi - reakcija je INSTANT. Čak i kada sam ga maltretirao i terao da uÅ¡altuje u nižu iako to nije imalo mnogo smisla na dizelu.

Fotke neÅ¡to kasnije, nisam postigao od obaveza čak ni telefonom jutros da čuknem neku fotku. Valjda ima rejser fotki u telefonu da okine jedan tvit.