Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 25 of 25

Thread: Jeftino, a može da bude trek dej alat?

  1. #21
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Uvek postoji mogucnost da kontaktiras coveka i pitas da ti posalje jos slika.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  2. #22
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nisam imao vremena od obaveza ni da ovde napišem, ali prosto neverovatno koliko mi konstantno kola odlaze ispred nosa.

    Prošle nedelje se na oglasu pojavi 2001 Clio 172 za kojeg znam da je komšijski i da ga je stvarno žena vozila pošto smo godinama išli kuća-posao istom rutom i u isto vreme. Okrenem ženu koja prodaje kola, ona potvrdi da je to taj auto, reko čuj ako nije prevrnut na krov - kupljeno za ovoliko para. Kaže ona da je opsedaju klinci i da je u frci sa vremenom tralala. MIslim se meni je super - na šljaci haos, jurimo more, ide mi leman vikend, imam pregovore za drugi posao... Dogovorimo se za sutra dan (prošli četvrtak), ja se pojavim ona jao žurim danas ovamo onomo, reko daj bar da pogledam kola. Odemo u garažu, auto je taj. Malo ogreban branik, ali u principu u istom stanju kao i moj auto koji je 10 godina mlađi. Upali ga ona, svetle neke lampice (posle iščitam da je to neki nebitni erbeg senzor). Nema vremena da mi da da ga vozim, mračno u garaži, ne ume da otvori haubu, a ni ja ne uspeh iz nekoliko puta da je otvorim, a nisam hteo da forsiram pošto je mrak i inače. Ja reko evo su pare ovde i pokažem 500-ke na uvid, reko oš kaparu do sutra da možeš da ga skineš sa oglasa, da ja sutra provozam i oteram kod majstora, ali mašina je prodata ako me nešto gadno ne lažeš. Neće da uzme pare, ajd kao u petak posle posla da ja oteram kod majstora i da ga uz put i isprobam. Sutra ujutro mi šalje sms auto prodat. Kad neće, onda neće.

    A baš sam hteo da kupim kola "za ženu".
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #23
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ta je bas ispala nefer, da nisi nudio kaparu pa hajde. Koliko je trazila?

    Covek na HCS kupio CTR 2007 tako sto je ugledao oglas na kupujem prodajem. Presao 40k km, isto zena. Neki ljudi bas imaju srece.

  4. #24
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Clio RS 197

    Tipicne boljke ukratko>

    • Nemiran rad nakon hladnog starta, teze menjanje brzina
    • Zabelezen znacajan broj problema sa menjacem. Cest problem sa sinhronima 3 brzine, a neretko 4
    • Letva upravljaca neretko trazi ranu zamenu
    • Simptomatican kvar varijabilna remenica, cena popravke je preko 200e
    • Ne radi osvetljenje instrument table nakon paljenja svetala
    • Senzori temperature neretko otkazuju uzrokujuci gasenje automobila
    • Skripi papucica kvacila



    Menjac

    [Only registered and activated users can see links. ]


    Ogibljenje, upravljacki mehanizam

    Steering link rods seem prone to wear, though this is cheap to resolve. A clunking noise from the steering can indicate a failing rack; complete racks are not prohibitively expensive (£400-450 from Renault) and since they come complete with new track rods and track rod ends, it’s an opportunity to upgrade any 197 or non-Cup 200 to the slightly quicker Cup rack. Before doing so, make sure that this is the issue – there have been suggestions of failed power steering motors. These are part of the upper steering column and a replacement will cost close to £1000.


    There are two very important things to remember about the 197.

    1) When it is cold, it is quite possibly the worst car in the whole world to drive.
    2)When it is warmed through, it is one of the best cars to drive in the world
    Last edited by VIP; 22nd July 2016 at 13:40.

  5. #25
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ovo nije jeftino, ali moze da bude td alat I sta mu se desilo sa zadnjim tockom?

    [Only registered and activated users can see links. ]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •