Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 25

Thread: Jeftino, a može da bude trek dej alat?

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Jeftino, a može da bude trek dej alat?

    Vip i ja proteklih nekoliko meseci u zanimljivim polovnjacima polako ali sigurno vučemo temu ka trek dej automobilu. Da iskoristim priliku da napravim novi tred koji će zapravo da premesti malo postova iz zanimljivih polovnjaka i da tu temu učinimo malo smislenijom.

    Ja sam imao nekoliko kalkulacija protekle godine sa automobilima koji su na kasku, ali mogu da se voze na BG table. Ideja je bila da se nađe nešto novije, da se očerupa i da se isključivo tera na trek dej (a ako upadne pogodan auto, da se potera na brdu/reliju). Ispostavilo se da taj plan nije finansijski isplativ, baš kao što nije isplativo pokušavati sa divljacima jer onda to povlači prikolicu, auto koji će da šlepa i vozača sa c kategorijom što sam ja šmekerski propustio da uradim kad sam mogao (hrkljuš).

    I sad je knjiga spala na priču da se uzme neka 15g stara sprava koja može da se registruje normalno, pa da se to tera na stazu u nekom tajm-šer aranžmanu. U toj grupi nema mnogo toga što ima smisla - mali francuzi 206 RC ili Clio RS. Možda bi mogao da naleti neki Punto HGT ili neki Golf 3 GTI. To je priča oko 2500E. Eventualno nešto novije, ali to onda poziva komplikaciju previše učesnika (3-4), da bi se kupio neki Clio RS 200 ili Swift Sport.

    Ne znam da li je neko imao iskustva sa starim Clio RS. Čini mi se da je relativno prost auto, nema tu ništa posebno što bi moglo da pravi probleme, tako da ako je motor zdrav, sve ostalo je nebitno. A i ako nije zdrav, pretpostavljam da može lako da ozdravi?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ne treba ti C kategorija za auto na prikolici, osim ako nije neki tenk koji sa prikolicom ima više od 3,5t
    Te atmosfere su relativno prosta tehnologija koju svaki majstor za generalku može da sredi a ni za delove nije problem jer ima priličan broj kvalitetnih aftermarket delova koji i nisu toliko skupi

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Mene ubeđuju da ako šlepaš kola na prikolici mora C bez obzira dal ga vučeš kolima ili kamionom? Generalno, cela priča sa prikolicom je dosta problematična - moraš da imaš prikolicu (okej može da se renta, ali opet to je 20e dan) i moraš da imaš auto koji može da povuče tu prikolicu i da ima kuku. Sve je to uradivo, ali komplikuje dosta život. Sa druge strane je to čist dobitak jel može da se tera nešto sa većom zapreminom bez potrebe da se registruje.

    Meni je trenutno najbliži Clio 172 koji košta koju stotku više nego moj skuter.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    I meni se cini da je iz te klase 172 najozbiljniji automobil. Problem je sto ih vise nema ni na kasicicu na oglasima.

    To sa prikolicom je prica unapred osudjena na propast, toliko logistike nije moguce odraditi, bar ne za nas. Zmaj redovno zaboravlja da napuni baterije, a kamoli da doveze auto na prikolici

    Sve te masine pre 2000tih su krsevi kojima treba vestacko disanje svaki cas. Ima ponekad da naleti sivik ek4 vti, ali mislim da bi ga klica isprasio cas posla.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    zašto ne uzeti nešto sa zadnjom vučom ako je za stazu... tri puta veće zadovoljstvo za malo više para

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Sigurno ne treba C ako prikolica ne prelazi 3,5 tone znam iz pčelarskog udruženja jer je bilo problema sa pandurima nakon uvođenja novih dozvola svi dođu do B i ne znaju da čitaju šta je BE kategorija a prikolice sa košnicama su mahom dvoosovinske. Provlačim se na to što je maksimalna vučna težina zavučena u specifikacijama (1100kg) ali recim VIP-ov akord može vući 1700kg. Što se kuke tiče, samo se uzme i namontira pred put i po povratku skine a pošto se kuka više ne vodi kao "izmena karakteristika vozila" ne uvodi se u saobraćaju; pri registraciji kao traže neko papirče, zato se po okončanju puta ista skine.

    Što se kola tiče šta god se uzme trebalo bi predpostaviti da su kočnice za menjanje a amortizeri na izdisaju.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by bruyoni; 31st May 2016 at 14:29.

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Ta Ibiza 2 je atmosfera i ide kao recimo moj vts, a pitanje je da li lezi isto. Ja bih pre isao na fejslift 1.8 T 20V sa 156 ks, koja ide bolje i moze da se cipne.

    Jedino sto ne znam kakav je generalno auto. Motor bi trebao da je taj izdrzljivi 1.8t koji je isao u million varijacija.

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Meni se učini da je ova 1,8 turbo zbog 150 konja jer koliko vidim atmosfera ne ide preko 130 konja

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Nije, do 1999 je atmosfera, a posle sa faceliftom od 2000 krece 1.8t >

    Evo spec za atmosferu sa oglasa >

    [Only registered and activated users can see links. ]

    po generacijama

    [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja bi gledao atmosfere. Ima u Nišu Clio 172 za 2400, ali je problem što je malo slika okačio pa ne bih da potegnem 500km i shvatim da mu fali cela desna strana koja se ne vidi na fotkama. Al za 2 soma teško da može bolji alat da se kupi, po mom mišljenju. Auto ima klimu što je za mene plus, ne planiram da me dune toplotni udar na stazi zbog pola sekunde
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •