Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 38

Thread: Zreo za penziju v2, Volvo v50 2.0D (2006)

  1. #11
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Uruznim ja vas obojicu kad se vratim kuci! [emoji34] Meni se spolja nista ne vidi ko oni nalepljeni LED DRLovi samo svetla sijaju slabijim intenzitetom i pale se desetak sekundi nakon startovanja.

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  2. #12
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Ja sam dovoljno ruzan i ovako

    sve zavisi ko je koliko voljan da cvrcka i ukraja, ja sam vec smislio kako da odradim to, al sve LEDove koje sam video pola rade pola ne rade...verovatno je kvalitet katastrofa, pa sam zato i odustao!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #13
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Cek, volvo... zar on ne bi odavno trebao da ima drl? Pa Svedjani odavno imaju te zvrcke, nisko sunce, veciti sumrak, duge zime... i ostale nehumane stvari

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  4. #14
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Ima ona verzija od 2007 (mada i njoj to ide na maglenke i otkljucava se preko dijagnostike). Ova prethodna (04-07) nema, valjda je tek kasnije nastalo pomračenje
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #15
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    A ja mislio žarulja...
    Elem, ako ti maglenke baš i ne trebaju ubaciš u njih LED sijalice, idealno neke "warm white" i to ti je najlakši DRL mod plus ne naružuješ auto lepeći koješta ali u principu gubiš funkciju maglenki.
    Druga opcija je da ih preradiš da kao DRL rade smanjenim intenzitetom, naponom jer im je kućište malo a sijalice jake pa bi se to fest grejalo ako bi radilo mnogo dugo na predviđenih 12v jer maglenke nisu smišljene da rade baš toliko dugo i u gradu uz smanjenu cirkulaciju vazduha koji ih hladi.
    To se može izvesti lako uz pomoć dva releja
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Ovo sam probao kod mene sa dugim svetlima ali ne funkcioniše kako treba jer H1 sijalice vuku masu sa ležišta pa mi onda istovremeno svetli i dugo i kratko, ali smo kod komšije na H7 sijalici prebacili i radi bez problema, i dalje sve ide preko 12V ali pošto su sijalice vezane serijski sija svaka na 6V. ti u maglenkama imaš H8, kako mi kaže pretraga a one imaju na samoj sijalici i plus i minus
    Kod mene to nije moglo, a probao sam jer sam pre toga imao onaj fazon sa grec diodama koje spuštaju napon ali su onda grec diode pregorevale zbog nečega što mi je Lukija objasnio, neki napon koji jurne pa se struja podigne pa onda ima neki povrat... u suštini grec ispusti dim i završi karijeru. Nije se dešavalo često recimo jednom u tri meseca. Na kraju mi je to dosadilo da menjam pa sam sa grec dioda prešao na buck modul koji spušta napon i ne greje se previše tj [Only registered and activated users can see links. ]. Rekli su mi da je dovoljan jedan komad da goni obe sijalice ali sam ja predimenzionisao i stavio po jedan za svaku sijalicu tako da se i nešto mizerno greju ali ne pregorevaju, kuc-kuc u drvo, i rade plus se može podešavati napon koji daju. Naravno onde treba staviti i jedan relej da pušta 12V od 6-7 ampera.
    U svim ovim slučajevima je sve upakovano u nazidnu plastičnu kutiju i sklonjeno u stranu da ne smeta, tako da ovaj što curenje vode kroz antensku rupu poravalja podmećući krpu treba da ćuti , tako da se pali po paljenju auta tj kada dobije signal sa alternatora i gase se kad se auto ugasi uz zadržavanje prvobitne funkcije svetala, komšiji rade duga i na ablenovanje i na paljenje, meni rade farovi kada ih upalim na prekidač.
    Last edited by bruyoni; 7th August 2016 at 21:53.

    He who loses control, loses.

  6. #16
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Koje komplikacije

    Xenone mi gasi i ako ih ostavim upaljene sa gašenjem motora tako da nemam brigu paljenja i rasprave sa pandurima, više zbog veka xenon sijalica koje nisu baš jeftine!

    Da li je nekjo imao iskustva sa [Only registered and activated users can see links. ] koji ima da se pazare
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #17
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Naletih na Turtle Wax Leather mleko za 500 kinti pa reko da probam...odradio sam enterijer i uprincipu je skinuo dosta prljavštine izvukao iz ispucalih delova kože, ali cenim da je to moglo i sa nečim drugi, ovo će andam se opravdati cenu u nekom čuvanju da ne puca previše dalje koža...u svakom slučaju ko pazari belu kožu teba ga upucati ovo nije ni za hiirurge a kamoli za (prilično aljkave) mašince...

    PS: Imam dve stvari da odradim, jedna je normalno slikanje, a druga je merenje čim ugrabim aparaturu

    [Only registered and activated users can see links. ]
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #18
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Neko imao iskustva sa Eagle eye led-ovima...

    to je ubedljivo najlakše za montžu, bušneš fi20-30 zavisi od modela protneš zavrtanj i gotovo!

    to mi se čini kao najnormalnije i deluje ao da je deo auta a ne onako bzv nakačeno ko cigani na 123-ku

    [Only registered and activated users can see links. ] na to se nakači ili napravi modul i to je to
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  9. #19
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    šta je ovo, ne kapiram, montiraš ga kao senzor za parkiranje?

  10. #20
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    bravo, pojasnio si za sekundu isto kao parking senzor
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •