Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 40

Thread: Mercedes E 220D W212

  1. #1
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default Mercedes E 220D W212

    Ima li neka preporuka za Mercedes servis, doslo vreme za redovan prvi nakon 100 000. Sevis koliko vidim u servisnoj je radjen na 25000 nista vandredno, sad sam na 115000 ali je proslo godinu dana od poslednjeg servisa te je vreme za isti.

    Uzeh e220, obrnuh 2 kruga i to je to, nije bilo dileme (evo vozikam se vec 3 meseca). Malo je zabolelo za registraciju ali nadoknadjuje se udobnom i sigurnom voznjom. Ima zezalica za pratnju linije, distancu, mrtvav ugao, aktivna led svetla i sl, generalno nemam zamerki. Sad je dilema dali prvi put da odem u ovlasceni servis, da se sve pogleda i proveri, ili da odmah krenem sa alternativom ako uposte ima neke preporuke za dobar servis?

    Pozdrav

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Cestitke, sad kad si seo u gastarbajterski auto nema alternative, moras u ovlasceni Ozbiljno, ja se ne bih zezao, na prvi servis u ovlasceni.

  3. #3
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ne boj se od okretanja, moderni sistemi to nece da ti dozvole xDrive moze biti koristan ako cesto vozis po snijegu cisto radi kretanja inace mislim da je bacanje para + veca tezina + veca potrosnja + vece opterecenje sklopova itd. itd.

    F10 je dobra platforma ali je dizel (i dalje) bucan, vozio sam se i cuje se da klapara to je nesto sto ne moze da se sakrije, e sad to mozda tebi nece smetati ali ja bih radije uzeo 528i onog 2.0 benzinca dobar je za registraciju a ne trosi puno vise od dizela, mislim da cak i plin moze da se ugradi samo ce morati onaj za direktno ubrizgavanje koji i nije bas tako jeftin
    Bogami obrce se
    Zmaj je skroz bio u pravu.

    Pre desetak dana jutro,7stepeni C, lepa kisa. Na auto putu je bilo dosta vode, dok sam se penjao na brdo iza konjarnika, odem u drift sa 120km/h. Jeste da su letnje gume bile, ali od elektronike nista. Niti je bilo naglih pokreta, niti je neka krivina.
    Auto je u delicu secunde krenuo u bocni drift sa 120 sreca tu su 4 trake pa sam iz 3 puta iskontrao i ostao u granicama auto puta. Elektronika nista nije reagovala. Mislim da sam jednim tockom naleteo na vecu kolicinu vode i to ga je izbacilo iz putanje. Jako neprijatno iskustvo sve u svemu.

    Zadnja vuca generalno pruza neverovatno lep osecaj u voznji i kontroli auta, ali ovo je vec drugi put da se okrecem po putu (setice se Zmaj i Vip ) prvog okretanja sa 530 na Tari, gde smo ostali zacudjeni sta se desilo.

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ništa?!! Juuuu ja bih to isproveravao, komšija ima buljavu E klasu 2,2 CDI i kod njega na klizavom sa elektronikom nema šanse da je zaneseš, isprobavali, a on kaže da kad je voza po kojekavim planinskim lapavicama da samo svetli lampica kako radi. Tvoja bi elektronika opet trebala biti daleko naprednija

    He who loses control, loses.

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    I meni je sumnjivo da nisi nesto deaktivirao od sistema. Mada uvek svetli lampica na vidnom mestu. Meninsu se desavalo da kad preteram sa agreivnim startom on sam deaktivira vsa i upali lampicu da je neaktivan.

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Čisto sumnjam da na Mercedesu ti možeš skroz da isključiš kontrolu, a čak i to delimično isključivanje znači da ti je cela tabla u narandžastom.

    Ne bih se začudio da je elektronika ispravna, samo nije razumela šta se desilo ili nije umela da reaguje na takav gubitak kontrole. To je zadnja vuča.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Ako je akvaplaning, šta će tu elektronika da uradi?

    Jel ovde:


    Na tom mestu je već bilo okretanja, a i lupanja, i to više puta. Bude valjda potok na putu.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nešto, nešto će makar probati da uradi. Baš da ništa ne radi je čudno

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    sve ukljuceno i sve radi od kontrola stabilnosti, prvo sto sam pogledao kad sam nastavio da vozim.
    Da to je to mesto. Vidim juce da imaju one spojnice za most na otprilike mestu gde sam krenuo da driftujem. Bice da je vise fakora bilo na snazi, potocic i metalna spojnica. Cudi me ako se ljudi tu toliko krse da do sad neko nije skontao. Sve u svemu sa prednjom vucom nisam morao da razmisljam o takvim situacijama, stisnes gas i vozis, sa zadnjom ipak moras da si obazriviji. Videcemo po snegu dal ce da bude totalni uzas ili ce te elektronika mozda i nesto pametno da radi.
    Mislim da kad krenes da se klizas bocno tu nema sta elektronika da uradi. Bas bi voleo da ima Te sekunde od kad kontriram pa dok ga ispravi dok sa 120 ides ka ogradi, nisu ni malo prijatne
    Sve u svemu skupa masina za drift.

  10. #10
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Nisi prilagodio brzinu uslovima na putu, prosto rečeno.
    S prednjom vučom bi verovatno napravio piruetu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •