Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 38

Thread: Zreo za penziju v2, Volvo v50 2.0D (2006)

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default Zreo za penziju v2, Volvo v50 2.0D (2006)

    Dakle, penzija v2
    Zamenili smo člana voznog parka. Ford Focus 1.8TDCi je promenio vlasnika, a kod mene je završio Volvo V50 2.0D.
    Već neko vreme gledam nešto za zamenu i posle dosta traganja i nekih egzotika (Saab 9-3 karavan mi je bio u igri, znaju neki članovi...) umirio sam se na nešto manjoj egzotici, ali po meni ipak egzotici
    Dakle, Volvo V50 2.0D 2006. godište, mali karavan koji mi se oduvek dopadao kako spolja tako iznutra.
    Automobil je prešao 202.000km uvežen iz Italije, imao dva vlasnika, servisna itd. Tobože promenjen zamajac po uvozu, sve deluje izuzetno utegnuto i posle 5 gledanja na placu odlučio sam se za pazar.
    Motor je PSA-Ford 2.0 dizel sa 136ks i prilično dobro deluje, meni jedna od bitnijih stavki je bila da izbegnem DPF i to ovaj model nema.
    Oprema je krcata, bež koža, 6CD premium sound, GPS (neupotrebljiv kod nas), 17" alu, ksenoni, dvozonska klima, sedišta na struju sa memorijom, DVD, telefon sa SIM karticom...

    Svega par puta sam ga vozao jer "živim" u službenim kolima tako da ja neću previše km prelaziti sa njim, pa mi zato nije ni smetala velika kilometraža.

    Ako neko ima neki savet za servis, mada sam se već bacio na skidanje fabričkog programa, jbg bio sam pokriven samo sa Fordovom bazom

    Imam par detalja koje moram srediti, jedan od projekata mi je da zamenim ekran navigacije sa nekim tabletom koji će pasovati jer je fabrička navigacija neupotrebljiva jer nema Srbiju i okoliš, ako neko zna nešto o mogućnosti da se napasuje fabrička rado ću poslušati savet. Znam da mape čita sa DVD-a, ali tragao sam malo i ništa nisam uspeo da izbunarim
    Mislim nekako mi greota obzirom da se ekran automatski spušta i diže (mehanizam ne radi-prezupčio, ovo je česta greška kod Volvoa) kad već ima taj mehanizam da ga korisitim, da mi nešto izlazi, da ne kažem da mi se podiže :P. Ali kako to obično ide kod auto entuzijaste kod nas, kapiram da će sve ostati samo kao ideja

    Moram za ključ da vidim, obzirom da sam dobio samo jedan, a izgleda da može samo kod ovlašćenih da se napasuje!

    Svega par sličica za početak...

    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Cestitam na kupovini. Lep autic. Kmtraza nije strasna ako je prava. Ni ja se ne bih bunio protiv karavana, posto mi silom.prilika gepek sluzi kao spajz.

  3. #3
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Egzotika... ali opet Ford, makar je Pežo pomogao u pravljenju motora, bolje na Saab da si išao
    Nemam previše iskustva sa Volvom ali neko minimalno je da šta god uhvatiš da menjaš... skupo! Mada ovaj je još iz faze kada su spavali sa Fordom i Mazdom, ali eto nekako ih Ford nije zarazio rđom (čak ni u Kanadi i Kanarevom Brdu ) pa vidim da je donji postroj mahom Ford pa ne bi trebalo biti mnogo skupo za delove. Kabinske elektro zezancije su verovatno druga priča, mada je to sex šta god imao.

    PS: što se ekrana navigacije tiče predpostavljam da je sa ostatkom sistema vezan Canbus-om pa bi bilo kakva zamena bila baš žestoka igrarija pa predlažem da zaboraviš da postoji, naravno ako se koristi samo za navigaciju.

    He who loses control, loses.

  4. #4
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Čestitam. Očuvano auto što bi rekli neki

    Izgleda da se lako menjaju ti zupčanici, ima tutorijala na netu.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Jeste na CAN-u je ekran i koristi se za navigaciju samo tako da se neće ni koristiti. Ima tutorijala, što Heinz kaže, lako se menjaju yupcanici tako da ako baš budem zaludan videću mada mi je to apsolutno nebitno, a ima i tutorijala gde se menja sa nekim tabletom ali to je samo ideja
    Last edited by ToD; 14th April 2016 at 20:41.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    E baš lep auto. Čestitam i na izboru i na hrabrosti. Meni se Volvo mašine teorijski baš dopadaju, a posebno XC70. U praksi ih prepuštam hrabrijima
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Hrabriji na delu

    nisam nešto dugo pisao ovde što zbog zdravstvenih problema što zbog gužve pa hajde da nadoknadim, nije da nemam šta da pišem

    elem, posle kupovine usledio prvi servis, redovno menjanje ulja i filtera i šlogiranje pred zvaničnim servisima...

    29k traže za mali servis u Draganu sa kačenjem na dijagnostiku...neka hvala...pazario sam ulje i filtere i zamenio u sopstvenoj režiji. Suma 10k dinara.

    Posle 3k km otišao prednji levi amortizer, nije sam od sebe, ivičnjak i vozač su krivi , tako da ne mogu da kukam na automobil. 4.600/kom Bilstein + 1500 zamena, to nisam sam tako da je ta akcija koštala oko 11.000 din. za prednja 2

    Šlog V2 je usledio prilikom zamene guma jer zamena u dimenziji 205/50/17 nije baš neka zabava... Izbor budget friendl KELLY UHP za 6.100/kom. x 4 =24.500 DIN

    Nakon svega toga usledio je defekt klime...gde baš sada...prilikom paljenja probio je pod pritiskom neki dihtung pa to treba da zamenim ovih dana pa neko neki savet-servis slobodno neka napiše.

    Potrošnjom sam generalno zadovoljan, 6.1l/100km je sasvim OK obzirom da automobil ide jakoooo dobro i da je prilično masivan i na 17". Ono što bi ocrnio da je test je prostor. Za karavan ovo uopšte nema mesta, što sam i znao pre kupovine, ali stvarno je maltretiranje da odrastao čovek sedi pozadi, problem je mesto za noge kojeg bukvalno nema! OK je za dečija sedišta, ali za odrasele je promašaj!

    Imam još jedno pitanje...ovo sam znao da će me mučiti i bila je jedan stavka koje me malo dobijala od kupovine...sedšta...

    Šta da radim za održavanje bele kože?! Ima li ko iskustva, koja sredstva da pazarim? mislio sam čak i da pogledam neke presvlake, ali koja onndvajda od kože ako ih prekrivaš, ali i to mi je u opticaju.

    Od sitnica koje planiram da radim je farbanje krovnih nosača u AL boju, takođe nisam gadljiv na savete kao i ugradnja DRL-a, e sad da li ću to da rešim relejom koji bi mi palio maglenke ili ću da kupim neki LED videću...da li je neko radio nešto slično!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Ja sam imao ok iskustvo sa auto flash servisom na zrenjanincu posle krnjace. Zamenili mi neku remenicu i dopunili klimu.

    Bruyo je petljao oko autom paljenja kratkih, verovatno ima neku ideju i za drl. Meni se ta varijanta ne svidja, jer u 99% slucajeva deluje jeftino i uruznjava auto

  9. #9
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Ispostavlja se da za svaki iole vredan servis mora se izadnje iz BG videcu tamo ako ne nadj nista bliže...

    što se DRL tiče ja sam pre za varijantu da rel vežem za maglenke i rešim problem, slažem se da sve ostalo deluje jeftino i nakačeno...što se kaže ko piletu sise...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  10. #10
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Za klimu idi u servis kod okretnice u Čingrijinoj [Only registered and activated users can see links. ]

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •