Results 1 to 5 of 5

Thread: VW Caddy 2K 2.0 Ecofuel CNG

  1. #1
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default VW Caddy 2K 2.0 Ecofuel CNG

    Leasuire activity vehicle, kako kaze Wikipedia

    Odlazak u preduzetnicke vode zahtevao je radno magare. Sa druge strane, porodica ponekad (mada sve redje) zahteva sedista i prostor. Posto je Pikaso odsluzio svoje i malo smo se svi zasitili, ubih dve muve jednim udarcem.
    Pikaso ce da putuje a za posao i povremena porodicna putovanja ostaje Caddy a Punto za daily commuting. Kad iz preduzetnickih napredujem u japi vode onda ce i prevoz da se apgrejduje u skladu sa tim.

    VW Caddy 2K, proizveden 2011. Mogu sebi da dizem ego jer pise u COC-u model 2012. tj. prvi facelift kad je dobio farove sa dnevnim svetlima i malo moderniji enterijer.
    Trazio sam iskljucivo CNG posto vec imam sjajno iskustvo sa Puntom a ocekujem da cu poslom dosta km gaziti. Pored toga, benzinski motor je kultivisaniji, mirniji i manje ”razbije" sasiju i enterijer koliko god novi dizeli bili napredni.

    Auto sam pronasao u okolini Frankfurta u vlasnistvu male turisticke agencije. Brat je poslom bio u toj regiji pa ga je pogledao uzivo i bukvalno live, preko Vibera je donesena odluka o kupovini posto je jedini komentar sa lica mesta bio "Nov!"
    Vlasnik je u tom trenutku bio u Madridu pa nismo mogli saznati mnogo detalja o papirima i poreklu. Pao je dogovor da ga sacuva pa se cujemo kad se covek vrati. Ispostavilo se da se radi o Amerikancu iz Tenesija koji 10ak godina zivi u De.
    Idealno posto vise nema jezicke barijere. Zacas sam sa covekom dogovorio cenu, detalje oko povrata poreza, pribavljanja COC-a, izjave o poreklu na fakturi... Pored toga, covek je potpuni car u sta sam se licno uverio.
    Dogovorena je cena od 5.500 sa troskom vadjenja COC-a od VW.
    Trosak putovanja tamo i nazad je oko 350 eur sa tim sto smestaj nisam morao da placam.

    Auto je stvarno kao nov. Spolja poneka linija od granja i na haubi poneka tacka. Soferka je zamenjena i to mi je vlasnik sam rekao. Osiguranje svakako placa a tamo ne mogu da dobiju TUV ako soferka ima najmanju liniju.
    Na satu je imao 136K kad sam ga preuzeo a pre toga sam u VW bazi proverio da je poslednji put bio na servisu sa 118.000 u avgustu.

    Od opreme ima volan i dnevna svetla. Nema cak ni rezervni tocak nego flasicu lepka i kompresorcic. Nema ni dizalicu jer nema svrhe dizati ga kad nemas sta da stavis. E da, dobio sam set letnjih tockova i radio.
    Unutra je sve klot, plasticna tabla, tapaciri, rucica menjaca, rucna. Ni traga mekoci i ugladjenosti Pikasa. Istina, plastika je dosta kvalitetnija i masivnija.
    Prednja sedista su sasvim korektna. Udobna su a cak imaju pristojne bocne oslonce. Nedostaje mi rukonaslon iz Pikasa ali voznja ne zamara.
    Zadnja klupa je bas klupa. Sto kaze Bruja, podbacis fosnu ako ti je tvrdo. Tek pozadi je klot. Nema ni profilisane plastike nego su bokovi oblozeni nekim ravnim panelom.

    U voznji je klasican VW. Tvrd, obican, sluzi. Sa 110 atmosferskih konja i kracim prenosom ume da ubrza ali je bucan. Delom zbog tankih obloga a delom zbog kraceg auspuha koji se zavrsava negde kod bocnh vrata. Pozadi ne moze zbog CNG boca.
    Put nazad sam pregazio bez neke muke, sam. Metan napunio u Frankfurtu, Minhenu, Lincu, Budimpesti i N.Sadu uz nesto lokalne voznje po Minhenu. Kuci sam stigao sa 3/4 boce. Autonomija je 450-500 km zavisno od tempa. Meni je prosek bio oko 5.4 kg/100km ali sam uglavnom drzao brz tempo za teretnjaka - oko 130 gde god je moglo sa par stiskanja 170+ radi probe. Moze ali ne prija posto bas galami.

    Zasad zavrseno carinjenje - 1.000 eur sa troskom speditera.
    Danas uredjen AMSS pregled u auto servisu PANE AG. Tamo sam otisao zbog CNG uredjaja - racunam imaju najvise iskustva. AMSS ima svoj punkt pa sve zavrsis na jednom mestu. Rekose mi da je super sto imam original COC ali ne setih se da pitam sta bi bilo da nemam. Sve ukupno - nesto ispod 20.000 din.

    Sad cekam na izdavanje neke potvrde pa da idem na tehnicki i registraciju. Kazu za 2-3 dana.

    Ako ste bas nestrpljivi da vidite slike, izadjite napolje. Prvi beli Kedi koji prodje je isti kao moj
    Salim se, stavicu sutra kad ga operem posto mislim da je na njemu jos zimska prljavstina iz Nemacke posto od zimus stoji odjavljen.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Cestitam, nek sluzi valjano i razvija preduzetnistvo

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Tako se to radi Sokole

    Ajd još malo detalja, ako te ne mrzi, kako ide u praksi povraćaj mvst, kako ide vađenje coc, kako ide carinjenje na izlasku iz EU? Ja sam u par navrata razmišljao o takvoj akciji, ali na kraju je uvek prevagnula moja lenjost i hronični manjak vremena kao i proverenih špijuna sa lica mesta.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Evo i slika.
    Kao sto rekoh, obicni, beli Kedi koji za razliku od vecine nije slomljen.

    Povracaj MWSt - ide tako sto ga nisam ni platio prodavcu. On je to tamo negde pribelezio, nesto potpisao u Zulassungsstelle pa ce to tamo neko da ga oslobodi nekog poreza.

    Vadjenje COC - prodavac je pozvao VW i porucio ga. Trajalo je 4-5 dana dok je stiglo. Kod njih se to zapravo zove Ubereinstimmungsbescheinigung
    Tu su svi detalji o autu a takodje sluzi kao dokaz o poreklu. Prodavac na fakturi moze da napise izjavu o poreklu posto je iznos do 6.000 eur ali ako carina zatrazi, mora da ima pokrice za tu svoju izjavu. E tada mu treba ovo od 100 slova.

    Izvozno carinjenje iz EU - nema. Samo sednes i vozis kao sa bilo kojim autom. Kod sebe moras da imas saobracajnu na svoje ime i papir o privremenom osiguranju koje se kupuje zajedno sa probnim tablicama. Izadjes kao i svi iz Madjarske i prijavis se nasem cariniku za uvoz auta. On ti uzme pasos i posalje kod speditera da ti uradi propratnicu. Posle ti spediter vrati sve papire i pasos, vise ne ides kod carine.

    Novu saobracajnu dobijes u Zullassung... kad predate popunjen ADAC kupoprodajni ugovor, kopije stare saobracajne, ugovora, svog pasosa, neki ID prodavca, potvrdu da si platio osiguranje i tablice. Onda oni isprintaju novu saobracajnu, izadju napolje da provere VIN i onda ti zalepe ovaj crveni krug na privremene tablice.
    U sustini sve na dva mesta zavrsis - papire u Zulassung... pa peske predjes prekoputa, kod Turcina da ti caskom nastampa tablice i proda polisu osiguranja. Masinica za tablice mu stoji na radnom stolu ali jbg. kad su neozbiljna drzava pa ne prave tablice i saobracajne u kovnici novca kao nasa napredna drzava.




    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
    Last edited by Soko; 4th April 2018 at 18:38.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Meni ovo super masina. Plus, ovo je prvi auto koji je NK stvarno imala na testu
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •