Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 60

Thread: 2016 ETCC/WTCC

  1. #1
    Senior Member enter011's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    961

    Default 2016 ETCC/WTCC

    [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Honda ulazi u sezonu sa velikom brigom dal će Lade da ih upropaste. Nije sve jedno
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Kia bi mogla da uđe u šampionat, sve im se namestilo - imaju Hjundai u WRC, imaju 1.6T u serijskim modelima, nema ozbiljne konkurencije sad kad je Sitroen izašao.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja mislio Sitroen izašao, kad ono ove godine idu sa Milerom i Lopezom. Možda izlaze sledeće sezone, a ja nisam dobro shvatio?

    Hugo Valente i Gabriele Tarkini potpisali za Ladu?? Kako molim? Valente?

    Loeb Rejsing ima banzai Benanija, Čiltona i Demustijea. Kapiram da će Čilton i Demustije da naprave opasnu čarlamu Hondi iako se vode ko "privatnici".

    Honda potpisala Hafa. Konačno neki smisleni potez Honde koja nit može da napravi auto, a bogami imaju poteškoće da izaberu vozače iako ih ima na tržištu koliko ti duša ište. Potpisali Mišelica (ili kako se mađar već čita) što je isto smislen potez pošto ih je čovek u privatnom Siviku redovno pravio budalama.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Borković na TCR kvalifikacijama drugi, na prvoj trci zavrsnakon prve trke peti od deset vozača (u bodovima) sa ukupno 12 bodova (4+8). Na trci je učestvovalo 18 automobila, mada su Astre imale problema, a Subaru i Alfa su baš ono privatni projekti bez mnogo perspektive kako stoje stvari.

    Sa druge strane bile wtcc kvalifikacije, Volvoi vrlo dobri, Lade odlične! Sitroeni najbrži, zahvaljujući Lopezu koji je stvarno firma za sebe. Katsburg najbrža Lada, Haf se kvalifikovao kao 10-ti što znači da će da startuje prvu trku kao prvi (prvi na kvalifikacijama ove sezone startuje kao prvi na drugoj trci što je dodatni podstrek za brze vozače da pripaze i ne ostanu bez starta na drugoj).

    Čini se da su Honde, a posebno Lade, sustigle Sitrone mada koliko sam shvatio Sitroen ima 80 kila balasta na startu, ne znam šta su skuvali za ovu sezonu valjda se prenosi balast od prošle sezone?

    Last edited by zmaj; 2nd April 2016 at 21:40.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Borković na drugoj trci, iznenađujuće, ni nalik svom standardnom banzai fazonu. Ne znam jel mu neko konačno izvuko uši i tero ga da malo kleči u ćošku. Ili samo mnogo sreće.
    Svi se izlupaše, poizbacivaše i on sa nekog 11. mesta (opet je loše startovao pa je izgubio dva mesta na startu) malo po malo završio trku ko četvrti. Imao je jedno lepo obilaženje dal Homola ili Kujala, ostalo sve raja poispadala sama od sebe. Nakon trke su bile još dve diskvalifikacije (finac u Hondi koji je završio kao treći) zbog lošeg starta tako da je trku završio kao treći. Bravo!

    Ukupno 27 bodova sa dve trke i kvalifikacija. Nije loše.

    TCR ko takmičenje nije nešto, ali mi se čini malo zanimljivije nego WTCC. To više govori kakvo je smeće WTCC nego koliko je ovo takmičenje dobro, ali 2.0T format mašina je jako dobar i otvara dosta mogućnosti za relativno jake nacionalne šampionate zato što automobili ne koštaju previše.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    boli me više za njega, što se mene (a i mnogih tiče) ne morate ništa više ni objavljivati

  7. #7
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Sta je sad bilo?
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nemoj da si oštar. Mala smo zemlja koja nema industriju. Borković je spucao dedovinu, sad ostalo ili da nađe nekog kontraverznog biznismena (ko Lalušić) ili da ga veliki vođa primi u svoje jato.

    Ista priča sa većinom "proslavljenih" domaćihg šofera - svi su oni imali nekog čika Momu da im nabavi Alpinu. Vesnića i Pavlovića sponzorisao Cepter, Kulundžića je vozila Mišković/Karić ekipa. Ko bre iz Srbije da dune 1-2 miliona za sezonu i da pravi u najbolju ruku vrlo skromne rezultate. Ja očekujem Udovićića ove sezone na nekoj trci da pruži podršku kolegi iz stranke, još kad bi ministru našli neki uzani trkački triko da malo paradira... to bi bilo komplet. Još ako ima neki da vuče na roze ili lila... #pobeda

    Lalušić za vikend vozio ETCC, osvojio treće i peto mesto, nije loše u principu.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Ja sa dedovinom ne bi mogao ni nacionalnu da vozim Bogami, on je sebi obezbedio pare za sezonu 100%.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •