Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 88

Thread: Å*ta je to elastičnost?

  1. #21
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Bas naprotiv, mislim da nicim nisam naveo bilo koga da zakljuci da ja tvrdim kako je accord bolji, brzi, potentniji, moderniji auto od insignie. Ne znam zasto se ljudi vredjaju i vade nesto iz konteksta. Mislim da si i ti dosta puta naveo svift kao reper komentarisuci performanse drugog automobila.

    Ako bolje pogledas moj post u vezi Paje, videces da sam i zakljucio da je elasticnost deo gde i-vtec nema sta da trazi pored tdi.

    Nebrojeno puta sam pogledao turbo benzince kao konfiguraciju kojom bih voleo da zamenim automobil koji ima deklarisanu snagu na piku obrtaja. Plus im je i sto se relativno lako cipuju.

    Ne znam zasto mi se uzima toliko za zlo sto sam samo prokomentarisao da mi je cudan pad performansi Insignie iznad 150 km/sat,a ocigledan je.

  2. #22
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    izivni, malo zezam, nisam bas ozbiljan, nego sam moramo malo da lozim kad videh "moj akord" i "babe".

    e sad, van zezanja...
    ne znam bas koliko je zeperfs relevatan, meni nesto bas i nije. zato sto se ta baza pravi na osnovu mase izvora, u raznim uslovima, felnama, gumama, uredjaijma, opremama i sl.
    ne znam odakle im podatak za tezinu npr, jer se u pdf-u (zvanican sa opel sajta) navodi tezina od 1429 do 1713kg u zavinosti od motora, opreme i svega. tako da mi ta njihova masa od 1900kg nesto ne stima.
    pogledas npr neki drugi izvor, npr. [Only registered and activated users can see links. ]
    tu stoji neka podatak za tezinu koji je u okviru fabricke specifikacije.

    ima tu jos, ali nije bitno, ja samo stavio auto koji se meni dopada, a ti odma "moj akrod"
    telemetriju imamo, pa bi smo mogli da izmerimo akorda, cisto za buduce preciznije reference
    jos ako se dokopam te insignije ... placa pizzu i pivo onaj ko nije bio u pravu
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  3. #23
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Elastičnost imaÅ¡ i sa Accordom. To znači da možeÅ¡ da voziÅ¡ kroz grad drugom ili trećom npr od starta do cilja. Sa TDIem to nemaÅ¡ jer motor nije elastičan već je dobro nasviran sa menjačem.
    Isto tako, među-ubrzanja možeÅ¡ da porediÅ¡ samo u istim uslovima. TDI+DSG vs manuelni+atmo znači da ćeÅ¡ manuelni da teraÅ¡ kad najbolje ide, kao Å¡to DSG to automatski radi.

  4. #24
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Možda je bolje da vidimo da li svi razumemo pojam elastičnosti.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #25
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Konfuzan si.
    Definiši šta je elastičnost agregata.
    Sa turbo dizelašem možeš to isto što i sa akordom druga-treća po gradu čak ćeš pre ugušiti bezinca nego dizelaša kad krećeš iz druge.
    Koji su to "isti uslovi" za međuubrzanja kada se rade na ravnom drumu? Molim bez uticaja podloge i pneumatika jer je u pitanju dinamički test pa iste ne igraju ulogu.
    Poslednja rečenica nema mnogo veze sa stvarnošću jer se i DSG i automatici mogu zaključati u jednu brzinu, a sama međuubrzanja se mere baš tako, u jednoj brzini.

    PS: Uleteo Zmaj dok sam pisao

    He who loses control, loses.

  6. #26
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Pa nema smisla da meriÅ¡ međuubrzanja na Accordu u 5. brzini od 60-80 zar ne? Niti će DSG da ti Å¡alta u neoptimizovanom odnosu pri naglom ubrzavanju?

  7. #27
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Što nema? Krajnja brzina je kod većine kola najbliža 1:1 a DSG i automatici drže brzinu u manuelnom modu do crvenog ili do gušenja.

    He who loses control, loses.

  8. #28
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Pa na koliko o/min radi motor u Acci u 5-oj pri 50 na sat?

  9. #29
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Elastičnost Dži, elastičnost...

    He who loses control, loses.

  10. #30
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Nije nego turbo i mnogo brzina u menjacu s duplim kvacilom. Ili onda otkači taj DSG i teraj motor u zoni kad nema toliku efikasnost, ista stvar kao s Accom i 50-80 u petoj... Valjda ćeÅ¡ da prebaciÅ¡ u prenosni odnos koji adekvatno prenosi snagu na točkove? Drugu, treću brzinu...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •