Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 88

Thread: Å*ta je to elastičnost?

  1. #11
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Dobro, razlog je najvise uvoz dizelki spolja koje su ubile vecu kmtrazu. Kod biiip ne postoji taj problem

    Meni je Insignia bila najlepsi automobil u segmentu dok se nije pojavila Mazda, tako da zaista smatram da sam max objektivan. Cak nisam ni obracao paznju na performanse turbo benzinca dok se nije nasao na testu i kada su svi konstatovali da je auto teska mrcina, koja ne ide u skladu sa snagom. Nadam se da ide malo bolje kad se cipuje na tih 280 ks. Onda verovatno ide kao sto bi trebalo da ide sa 220.

  2. #12
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    koji su to "svi" ?
    a akord sa 150 ide kao sa 750 ...
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  3. #13
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Pa test ekipa ti si subjektivan po pitanju opela.

  4. #14
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Šta fali Insigniji? Ja se prilično detaljno raspitivao po nemačkim i engleskim forumima, automobil nema nekih mana. Ima problematični 4x4 u ranim modelima i to je jedino što sam ja našao kao nešto ozbiljno. Kapiram da se manje ide u servis nego što Vip ide sa pliniranim Akordom.

    U principu za Insigniju je jedini razumni izbor dizelka sa 130 ili 160 konja, sve ostalo je ili slabo ili troši ko smuk. Ove 2.0T su mnogo neprijatan udarac na budžet, ova sa slike ima bar 19, ako ne i 20". Pomnožiš to sa 2t, 300 konja na čipu i 4x4 - gume će da budu prilično česta kupovina ako to teraš iole korektno. Al da će da ide, ima da ide. Nema da brineš dal je babaja u dizel karavanu ili nije.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #15
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Kum je nedavno kupio Insigniu dizel sa tih 130tak konja i 160k km na satu. Bas me zanima kakvi ce biti utisci. Zasad je zadovoljan, iako trosi podosta vise nego Brava 1.9 jtd sa 120 ks i ide malo slabije. Auto je kupljen u Austriji, pa je valjda kmtraza prava.

    Bogami aka babaja cipuje dizel ili je onaj od 170 ks, tesko ce i tih 300 konja biti dovoljno

  6. #16
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    za insigniju ili nesto drugo, da. za tvoj akord, lagano na vrh gasa se regulise i f458
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  7. #17
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Haha, stvarno ne znam gde sam ti stao na zulj toliko Izvini sto sam se usudio da uporedim akorda sa insigniom.

  8. #18
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    A odakle teza da Akord stiže pre do 180? A jel brži tvoj Akord do 100, a do 150?
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #19
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Pa to me i najvise zacudilo kad sam bacio letimican pogled. Logicno mi je bilo da snazniji automobil, ako je vec tezi, bude jos dominantniji pri visim brzinama. Svi podaci su sa zeperf, na 1 km imaju isto vreme. Insignia je brza do 140. JEdino ako su napravili gresku u podacima

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Evo kako gubi dah vts kako se odmice u vise brzine, tako bi i insignia trebala da bude dominantna pri visim brzinama. Mozda ima neki validniji izvor?

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by VIP; 12th February 2016 at 13:50.

  10. #20
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja koliko vidim, onaj Pasat po tvom izvoru podataka i parametrima koji su tebi izgleda bitni nije imao šta da traži protiv Akorda.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Biće da ti zanemaruješ međuubrzanja, a koja su tu zapravo najbitniji pokazatelji realnih performansi. Ja bar tako mislim.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •