Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 88

Thread: Å*ta je to elastičnost?

  1. #1
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default Å*ta je to elastičnost?

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Insignija je lep auto, ali 1900 kg, zedan, za vecinu bespotrebno glomazan, a ne ide nista posebno. Moj accord ide brze do 180 sa 70ks deficita.
    nisam ni hteo da ulazim u to poredjenje, samo sam naveo licni afinitet prema automobilu.
    ok, jasno mi je, ne postoji nista na svetu sto je brza i boje od "tvog akorda", ni uss enterprise na warp10 ne moze da "drzi svecu" akordu, priznajem.

    e sad, kilaza, to eventualno mogu da pogledam, pa ono sto vidim po informacijama, akrod ima 1544kg, a insignia 4x4 turbo ima 1655kg. ok, skoro 1700kg nije malo, a se meni ne cini da je razlika bas tolika. mada, istina, ima i toga da japnskih/honda kg i ovih svih drugih nije isto. ne kupuje dzabe muja japanski kanister od 20 litara.

    ono sto je meni kod insginije interesantno jos, prva verzija 2.0 turbo motora je bas fina za tuning, phase1 (samo remap) u eds-u je 300ks. kasnije verzije idu na samo na 280, sto opet nije tako lose. ok, nije kao kada se vtec sa phase1 chipne na 450ks, ali dobro.

    da, 4x4 je meni uvek lepa opcija, islo se na skijanje dosta, a fino je kada ne moras da stavljas lance. ok, jasno opet, akord i samo prednjim pogonom izlazi sa letnjim slikovima uz masnu banderu.

    drugaru su zamenili rencar sa karavanke na obican limo bez automatika, pa ako se slucajno dokopam auta za probu, cimam te za jedno potezanje.
    ok, znam da je ispod nivo za akorda da pored njega stane i laferrari ili p1, ali drugari smo, pa ces mi uciniti, cisto da vidim koliko km ce daleko tvoj akord da odmakne dok mi izadjemo iz prve brzine
    Last edited by VIP; 13th February 2016 at 14:27.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Jel sada vidis Vipe, i Dzi, kako se mi osecamo kad vi hondasi navrznete? Eto to ti radi fanatizam ka marki, od nezanimljivog vozila napravite cudo nebesko!

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Pa ne valja ni kad si antifanatik pa ti se svidi Nissan Primera
    ne znam gde gledate cifre?

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Boze, koliko zuci izliveno da imam nesto bolje poredio bih sa njim. Nisam ja kriv sto je insignia kilava pa mogu da je poredim sa akordom.

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    Pa ne valja ni kad si antifanatik pa ti se svidi Nissan Primera
    ne znam gde gledate cifre?
    Rekoh "ruznjikav karavan" da sam rekao ruzan mislio bih na akorda karavana a onda bih se i sam zabrinuo [emoji6]

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    I meni je neviđeno ružan CL karavan, kao i Civic karavan.
    Ali npr. CU3 je bombona. Insignia karavan takođe, C5... zapravo malo koji aktuelni karavan iz D klase izgleda loÅ¡e.
    I Å¡to sam sada ja fanatik nije mi tačno jasno? kad su ti karavani u pitanju, imam drugi problem Å¡to npr Civic ima skoro isto litara gepeka a mnogo kompaktniji.

  7. #7
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Meni je Lord jasan, uvredio se jer je Opelas, ali Bruyo mi je nepoznanica kad napisem da su me preslisali jtd, tdi onda je smesno, a kad kazem da insignia ide slabo spram specif i upotrebim nesrecni akord kao bencmark onda sam fanatik.

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Razumem ja da ne razumete Do sada
    Šteta što nemamo i nekog sa VW tetovažom na nadlaktici, razumem što ih nema oni vole međusobno da se dirkaju

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Što se kaže, dirkaju se oni sami
    Po pitanju Insignije se više slažem sa Racerom, meni se takođe dopada Insignia kao automobil, ponajviše vizuelno i unutra mi je baš potaman, naročito verzija koja je na oglasima. E sad motor me nije oduševio, ali nije baš ni groblje...
    Realno Insignia i Mondeo su mi prvi pik kada su polovnjaci te generacije u pitanju, ali me malo žulja cena ovog primerka...
    PS: Što se tiče Bruje i zbunjenost...mene tek zbunio kada sam video sliku na Viberu
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  10. #10
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Ja i dalje ne kapiram koje cifre se spominju ovde??
    Inače Insignia je skoro vodeća po povoljnosti na oglasima u klasi.
    Accord se pojavi i nestane posle par dana, i par k skuplji... Karavani tek..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •