Results 1 to 10 of 10

Thread: Provozah Kia Ceed GT

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Provozah Kia Ceed GT

    Kolega sa bivšeg posla se ponovio. Kupio je Ceed GT (onaj što je bio na sajmu, a do pre neki dan u holu TC Ušće). Meni je to zanimljiv moment i psihološki - govori koliko kupci sa parama zapravo ne mare mnogo o rejtingu firme, voznim karakteristikama, pedigreu, vremenu na Nordšlajfu i sličnim metodama za merenje "čiji je veći".

    Kad kažem "provozah" - slagao sam, nisam hteo da vozim auto koji ima 250km na cajgeru, tako da sam isključivo bio na mestu suvozača. Kia kaže da je razrada 1000km i da se tera do 4000 obrtaja max. Nema zamene ulja nakon razrade. Meni je to okej, ali bih ja svakako uradio jednu zamenu ulja/filtera posle 1000-2000km šta god oni pričali.

    Mašina je tvrdnjikava, ali ništa posebno. Ima Mišelin Alpin Pilot 3 gume, 18" točkove, koža i ostale džidža bidže kao i 1.6 TGDI sa 150KW. Unutra izgleda vrlo lepo, a cajgeri su skroz digitalni što nije bio slučaj sa Kiom koju je vozio Rejser (ona je imala GT Line opremu). Moram da priznam da auto izgleda jako lepo spolja i unutra, a posebno mi se dopada što je baš diskretan i ne bode oči ko što to rade OPC, RS ili CUPRA mašine. Ona priča da kad sedneš za volan Kie se osećam prevarenim više nije aktuelna - unutra mi se mnogo više dopada nego kako izgleda 2012 Fokus ST (onaj plavi što je bio na prodaju, a što unutra izgleda ko da ga je osmislio neki kineski sklapač kasetofona).

    Kad bude prošao period razrade, a malo i otopli, poteraćemo ga na merenje da vidimo koliko je brži od Astre 1.6T i Kaškai 1.6T.

    Imam samo jednu fotku automobila još dok je bio u Ušću, kad sam budućeg vlasnika zezao da mu se neka raja muva oko budućih kola

    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Mislim da bi bio red da turbiraju 1,2 što ide u Rio/i20

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Naslov nije verodostojan

    Ima jos jedna bela kia gt, koju je novi vlasnik menjao staro za novo za ATS. Doduse ova je bila test automobil.

    Sta znam, meni su ti kupci vise izuzetak, nego pravilo

  4. #4
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    I ja sam isto tako provozao GT86, slično snage ima i mislim da je vrhunska zabava. Ali dobro si primetio, ovo je nešto kao Accord TypeS
    Zapravo takav bi običan Accord trebalo da bude/ide.

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Taj beli Ceed je bio pliniran dok ga je vozio lokalni KIA direktor (kad kažeš test vozilo, misli se na to da ga direktor testira). Taj što ga je kupio je evidentno ozbiljan mozak, pa ne bih da komentarišem dalje maestralne odluke.

    Što se tiče utisaka, voziti auto na 2500 obrtaja ili biti suvozač dok neko drugi to radi - nema mnogo razlike. A ideja za pisanje teme je viša bila na konto toga što mi je Kia daleko prijatniji i moderniji enterijer nego u nekim kao cenjenim markama.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Valjda je bio neki bas dobar popust. Mislim da se pominjala cifra od oko 15k

  7. #7
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    ATS ili CTR?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    ATS, ima tema na garaza forumu. Inace, ja pomesah pro ceed i ceed, ovaj beli je pro.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Kia je tek od 2015 počela da nudi Ceed (5V) u GT varijanti, pre toga je jedino ProCeed bio sa 1.6T motorom. Moj drugar je gledao i taj beli, ali nije hteo da ga kupi zbog plina.

    EDIT: KOliko shvatam diskusiju u garaži on je prešao sa ATS na Kiu? Taj crveni ATS sam viđao sa TWR tablicom prilično često. Vidim da je neki zanimljiv čovek sa specifičnim gledanjima na automobile (potpis mu je indikator).
    Druga zanimljiva priča je koliko ovaj moj drugar nema pojma da se cenjka pošto cifra koju mi je rekao za beli nije imala veze sa ovom koju ovaj čovek navodi, a gledao ga je neposredno pre nego ga je ovaj kupio
    Last edited by zmaj; 6th February 2016 at 09:09.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Da, to je taj ATS. Izgleda da hondase "kupuje" kia, posto je diler nudio i CTR, koji je zamenjen za ceed.

    Kolega zamenio i30 za novi model, a mislim da je trebao pogledati ceed koji mi je neuporedivo lepsi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •