Možda ovome što ću napisati nije mesto u ovoj temi ali ne bih da opterećujem forum sa novom temom. Ako mislite da treba da se prebaci, možete slobodno da je prebacite.

Elem... Pre neki dan sam otišao na tehnički pregled sa službenom zastavom 10 (2007. godište). Kao otići ću jedno petnaestak dana ranije da imamo vremena ako nešto bude trebalo da se sređuje na kolima.
Na tehničkom su utvrdili da je broj motora toliko zarđao da se ne vidi ni jedna jedina cifra i auto nije mogao da prođe tehnički pregled, pa su me uputili u MUP na ukucavanje PUS broja motora. E sad pošto nikad sa tim nisam imao prilike da se srećem, a nisam imao ni priliku gde da se informišem o tome, napisao bih ovde koja je procedura da neko kome ne daj Bože zatreba zna gde treba da ode i da ne luta kao gluvo pašče.

  1. Na tehnočkom pregledu kada utvrde da ne može da se očita broj motora ti daju potvrdu koja je istovremeno i uput u MUP da se izvrši ukucavanje PUS broja.
  2. Zatim treba da se uplati 1.820 dinara na račun republičke administrativne takse (broj računa piše na kabini dežurnog policajca u ulici Kralja Petra I u NS)
  3. Zatim je potrebno sa tom potvrdom sa tehničkog pregleda, uplatnicom (ili potvrdom iz banke ako se radi o firmi), kopijom lične karte (ili APR firme), kopijom saobraćajne dozvole i ovlašćenjem ako se radi o sl. vozilu otići u MUP (u NS-u je to u Kralja Petra I)
  4. Uđe se na onaj ulaz gde se radi registracija vozila i ide na drugi sprat u kancelariju 35 kod inspektora da se podnese zahtev za ukucavanje PUS broja,
  5. Inspektor na osnovu priložene dokumentacije izdaje zahtev za veštačenje broja motora,
  6. Sa tim zahtevom se, utorkom ili četvrtkom, ode na onaj drugi ulaz iste zgrade i traži se Vlada koji treba da izvrši veštačenje na motoru,
  7. Dečko nakon pregleda motora na tom zahtevu upisuje svoja zapažanja i nakon jedan do dva dana se izdaje zaključak veštačenja koji je istovremeno odobrenje i uput za ukucavanje PUS broja, zaključak se preuzima u kancelariji 35 gde je zahtev za veštačenje podnesen,
  8. Sa tim zaključkom se ide u AMK na Bulevaru Oslobođenja (preko puta NIS-a), gde se vrši kucanje broja motora što košta 3.500 dinara,
  9. Nakon ukucavanja broja, AMK izdaje račun koji se kasnije nosi u MUP prilikom registracije,
  10. Nakon ukucavanja broja motora potrebno je da se ponovo izvrši tehnički pregled,
  11. Nakon izvršenog tehničkog pregleda, ide se u MUP na registraciju sa potvrdom sa tehničkog, računom od ukucavanja PUS broja iz AMK, saobraćajnom, polisom, i ukoliko se radi o firmi onda se nosi kopija APR-a, ovlašćenje i pečat firme,
  12. Ovom prilikom se mora menjati saobraćajna dozvola iako se ti podaci upisuju na čip (tj, mora se uplatiti ta taksa, a saobraćajnu još nisam preuzeo tako da ne znam hoće li biti nova ili stara sa izmenjenim podacima),
  13. Za 10-ak dana se podiže nova saobraćajna u MUP-u


Nadam se da će nekome ove informacije biti od koristi. Kada mi je trebalo da se uputim nigde nisam mogao da nađem koja je procedura, a pošto se to ne radi redovno, malo ljudi zna. Naravno na sajtu MUP-a nema govora o bilo kakvim informacijama tog tipa, a dežurnog policajca je praktično nemoguće naći u kabini gde sedi.