Page 4 of 30 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 31 to 40 of 293

Thread: Auto/moto testovi

  1. #31
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Da se razumemo, nije nemoguće namlatiti pare u americi i engleskoj sa srednjom Å¡kolom. Hedžisti i slična bratija pravi pare na ortačkoj bazi, manje-viÅ¡e ista priča kao i ovde kod nas samo Å¡to su pare mnogo ozbiljnije jer tamo rade sa parama, a ovde se pare izvlače iz budžeta. No, nebitno. Meni ta raja ide u isti koÅ¡ ko i ove naÅ¡e blogerke Å¡to piÅ¡u o Korsama, prosto niÅ¡ta Å¡to izađe iz njihovih usta mi nije validno.

    Da se vratim na temu. Đulija. Auto na videu izgleda brutalno, boje, linija, agresivnost, enterijer. Da imam 100 soma kupio bih GTR, ali Đulija mi je svakako ispred M4 nakon ovih kadrova. Izgleda baÅ¡ kako Alfa treba da izgleda. Ja bi to tero.

    Evo ovih iz auto trejdera:


    Last edited by zmaj; 18th May 2016 at 22:13.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    Alfa četvoro vrata manuelac limuzina sa 500 konja i šperom, meni dovoljno.

    Ako bude gubila na vrijednosti kao ostale Alfe (i kao što se nadam da hoće) možda je i pazarim za kojih 5-6 god.

  3. #33
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Da moguće je, ali se onda o takvim ljudima nešto i zna tj može im se ući u trag sa konkretnim mestima zaposlenja. Ovako ispada da je sve pare skupio preko ispodprosečnih YT filmića koji imaju enorman broj pregleda. Slažem se nije nemoguće glupost je neuništiva a i ne kapiram baš YT ekonomski momenat, koliko tek zarađuju autori raznoraznih mačećih filmova?

    Elem, Đulija. Nema 4x4? Zar nije išla priča da će biti 4x4 zarad bezbednosti i tako toga. Na tom videu što je Zmaj okačio ima link do teksta na sajtu im gde je predstavljena i normalna varijanta u 2,2 JTD izvedbi i izgleda baš lepo. Za sada osim QV verzije jedina preostala benzinska opcija je 2l turbo, čudi me da nema varijanta 1,7TBi verzije iz 159. za QV nude i manuelac, verovatno će njegov udeo biti u promilima ali eto neko će i to hteti.

    He who loses control, loses.

  4. #34
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    Na Top Gear sajtu je QV provozao čovjek koji posjeduje M3 i Alfa mu se veoma dopala.

    Sunday Times Driver piÅ¡e u okviru pozitivnog komentara da je tokom promocije bilo problema na tri Đulije - prvoj otkazao infozabavni sistem, drugoj se upalila lampica za motor i nije radio tempomat, trećoj se opet zaledio softver i povremeno zakazivao ventilator klime, a na jednoj non-stop piÅ¡tali parking senzori. Direktor Alfe Vester odgovorio da je to zbog preobimnog programerskog koda.

    Å*to se tiče oftopika - za mene je ? kako se to upada u prvu grupu novinara za isprobavanje ovakvog automobila, a da nisi iz nekog iole uglednijeg medija. Je l` se to samo masno plati ili rade neka poznanstva, veze? Pročitah negdje da je Alfa za ovu promociju slala pozivnice.

  5. #35
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Generalno je to povod zaziranja, pohvalno je da mehanički ništa nije skiknulo ali elektronika i Fiat se izgleda još nisu pomirili tj. verovatno će za dve godine da izbace restilizovanu varijantu gde će rešiti elektro bubice.

    Kako se upada? PR proceni šta će mu doneti najveći publicitet. Naravno, zovu se eminentni novinari i publikacije ali pošto su odavno uvideli da je internet odlično sredstvo za plasiranje (dez)informacija pozovu i tako te šalabajzere koji se oduševljavaju start dugmetom jer će njihov video izaći prvi i skupiti preglede i pripremiti teren za ono što izbace profiji i budući pravi testovi.

    He who loses control, loses.

  6. #36
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by autsajder View Post
    Što se tiče oftopika - za mene je ? kako se to upada u prvu grupu novinara za isprobavanje ovakvog automobila, a da nisi iz nekog iole uglednijeg medija. Je l` se to samo masno plati ili rade neka poznanstva, veze? Pročitah negdje da je Alfa za ovu promociju slala pozivnice.
    Ja čisto sumnjam da parama možeš da se pozoveš na bilo kakvu promociju. Svi ta britanska svita što živi od apanaže ima sulude brojke gledanja na YT, pa ne čudi što PR svita voli da ih pozove. Drugo, to je raja koja se vrti u krugovima gde su pare i koji realno mogu da okrenu pare u pravcu koji odgovara PR ekipi.

    Cene Alfi ne padaju baš tako brzo, mada mislim da to nije toliko do toga što su oni podigli kvalitet nego što nema polovnih Alfi generalno - niko ih ne kupuje nove, pa onda nema ko ni da ih proda. Ja gledam Đulijetu detelinjaru po italiji i nemačkoj, cene nisu ugodne. Ako za 4 godine Đulija detelina bude ispod 25 soma, to je čista premija.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #37
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    "zbog preobimnog programerskog koda", urnebesno

  8. #38
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pa eno ti Kaptur kome se RLink blokirao par puta za nedelju dana testa. Nije urnebesno, to ti je stvarnost. Na žalost.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #39
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ma jasno mi je, ali to nije odgovor za medije. Sta bi bilo da je avion u pitanju i padne, a on kaze to je zbog preobimnog programerskog koda. Za koga je preobiman? ako je za njihove programere neka zaposle iskusnije i bolje

  10. #40
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Al ja bi to tero, bagovi ili ne Što je najjače, nisam siguran dal bih uzeo manuelni pošto smo probali ZF i mašina radi ko singerica.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •