Results 1 to 5 of 5

Thread: Kakav je Swift 2010?

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    16

    Default Kakav je Swift 2010?

    Ako ti nije tesko napisi negde utiske i iskustva sa tim swiftom kojeg zelis da zamenis, koliko si presao sa njim i koliko mislis da dobijes za njega?

  2. #2
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Ako mozesh otvori temu gde mislish da je ok, pa cu rado napisati trazene podatke i utiske... Posle neka moderatori obrisu sta treba iz ove teme...

  3. #3
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Evo posto su moderatori prebacili u novu temu ostao sam duzan odgovor:

    Nas svift je cini mi se novembar 2010godine, crne metalik boje u najvisem nivou opreme + smo ugradili zadnje parking senzore, presao je 32.000km.

    Mislim da je najkraci auto u B segmentu, sto je nama bio plus jer nam je to drugi auto pa je lakse sa njim ici po NBG i centru, vrlo se lako parkira itd
    Obzirom da sam ja 194cm i sa tadasnjih 120kg, to je bio redak auto u kome sam imao jako komotnu vozacku poziciju a i zeni se svideo dosta bio vizuelno spolja a i unutra( u verziji sa boljom opremom koja ima automatsku klimu)

    Ono sto me je odusevilo posle je koliko je zabavan za voznju u gradskim uslovima, mnogo vise volim da vozim Svifta nego Superba. Po testovima je imao najbolje ocene odmah posle Minija a u rangu sa Fiestom za dinamiku voznje.
    Svift inace dolazi sa fabricki odlicnim ( i jednim od najskupljih) Continental gumama, koje su sigurno dosta zasluzne sa odlicne vozne karaktersitike.

    Bezbednost mu je odlicna , dobio je 5zvezdica , a u serijskoj opremi cak i nizi nivo opreme ima 7 vazduznih jastuka (7mi je za koleno vozaca). Jedino sto me sada brine oko bezbednosti je sto ce manji auto sada zena voziti(a vozi nesto sporije od propisanih brzina) sa 2oje male dece pozadi, pa nisam siguran kako bi prosao ako bi neki tezi auto otpozadio udario sa nekom vecom brzinom.
    Kocnice su sjajne, model sa najvisim nivoom opreme ima diskove napred i pozadi.

    Motor je odlican po meni iako ima 1242ccm (4ciilindrican) razvija 94KS i za gradsku voznju je fenomenalan pogotovo zbog potrosnje koju su smanjili sa oko 20% u odnosu na stari 1.3 motor. Nasa prosecna potrosnja je 6.7L/100km,
    stim da je dosta voznje po NBGD i Gazelom uz manje voznje po centru i guzvama(tam bi trosio mislim 0.6-1litar vishe). Isao sam par puta do KG ali preko Topole i tu sam malo brze vozio , potrosnja je bila oko 6-6.5.
    Na autoput brzinama 120-130kmh mislim da vise nije ekonomican toliko jer mu je karoserija visoka 151cm sto uz jako velike retrovoziore, tj losiju aerodinamiku sigurno lose utice na potrosnju

    Kome sluzi kao jedini auto u viseclanoj porodici, gepek je onda poveci minus jer je najmanji u klasi , cini mi se oko 210litara, nama to nije bio nikakav problem do pre 6meseci, to je sada jedan i od razloga zasto idemo na malo veci auto.

    Nivo opreme koji Suzuki daje u serijski najvisem nivou je na nivou na kome bi mu pozavideo i Golf sa visim nivoima opreme:

    7vazdusnih jastuka
    ESP
    185/55/16 alu felne sa Continental gumama
    Kozni MF volan podesvi po dubini i visini
    Komande hands-free uređaja na upravljaču
    Automatska klima
    Grejanje prednjih sedista
    Keyless ulazak i startovanje auta( odlicna stvar za koju sam mislio u pocetku da je bzvz)
    Svi elektricni podizaci
    Pozadi zatamnjena stakla( super za decu ili kada ostavish stvari za na zadnjoj klupi- teze se uoce)
    Automatksa svetla
    Vozacevo sediste moze po visini( super ko voli da vozi kao u SUV jer je Svift visok 151cm)
    Tempomat
    Audio Cd Mp3 USB sa 6 zvucnika
    Maglenke
    Retrozvizori i branici u boji vozila
    sve 4 disk kocnice( samo na najvisem nivou opreme)
    Bord komp

    Od opreme koja mozda nedostaje takvom gradskom autu naveo bih : hill hold, prednji parking senzori i naslon za ruku(on se moze lako dokupiti za 50ak eura)

    Mi nismo imali nijedan kvar, pouzdanost je kako kazu u Eurosumaru na odlicnom nivou.

    Krajem leta sam kupio i stavio nove Continentalke isti model i dimenzija, a zimski set nikako da stavim ( kupljene original 15" celicne Suzuki felne i Dunlop Winterresponse 2 zimske gume 175/65/15)

    Moj savet ako te zanima Svift, isictaj sledeci link, moja iskustva su skoro indeticna:

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Moram kuci, kasnije cu pisati josh ako ima pitanja.

    Pozdrav

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    16

    Default

    Hvala ti na ovolikom trudu da ispises ceo ovaj post, zanimalo me je tvoje licno iskustvo kao vlasnika tog automobila, novinske clanke i opste informacije sam apsolvirao. A kazes da nisi imao nikakav kvar, jel si pratio mozda potrosnju ulja? Koje si sipao u servisu? Gde si radio servis nakon garancije i opet koje ulje? Jel te neko cesao na parkingu? ( ovo pitam zbog crne boje koja je najozloglasenija sto se tice odrzavanja) I obzirom na manju kilometrazu a 5god star auto, koliko ocekujes da izvuces iz njega?
    P.s. sto se tice bezbednosti oko koje si cini mi se, ipak previse zabrinut, a u pogledu i tvog buduceg automobila, nema dovoljno sigurnog da te zastiti od najgoreg na koje ti kao da aludiras. Jedino zeni tenk da kupis. I ako se plasis za nju jer je manje vozila, bolje uzmi da vezbas sa njom sto vise , bices spokojniji.

  5. #5
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    U Eurosumaru je odrazavan do isteka garancije, a od tada u servisu za Japanska vozila Forma preko puta Kineskog TC. Potrosnje ulja nikada nije bilo da je iko od servisera primetio, ulje nikada nije dosipano samo menjano na intervalima godisnjim.
    Dok je bio u garanciji u Eurosumaru stavljali su valjda fabricko ulje, a posle u Formi sam ja donosio vrhunsko full sintetik ulje G Energy 5w30 koje sipam iskljucivo i u Skodin 1.8Tsi motor.
    Njega proizvodi najmodernija fabrika u Italiji koju je kupio pre par godina Gaspromnjeft - vecinski vlasnik naseg Nisa.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Sto se tice kvarova mislio sam na nesto vanredno - od uobicajenih zamena, promenjen je akumulator prosle godine i nesto pre 30.000km su zamenjene prednje plocice.

    Sto se bezbednosti tice, nje nikada nije dovoljno a moze da ti ne zatreba nikad u eksploataciji nekog automobila, ali ne daj boze jednom da zatreba,
    bezbedniji automobil moze da napravi razliku izmedju toga da li ima povrede ili ne , ili laksa povreda umesto teze povrede itd...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •