Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 36 of 36

Thread: Koji auto sa automatikom

  1. #31
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Čestitke na prinovi!
    I redovno izveštavaj o tome kako taj zvrk ide, čisto da VIPu praviš zazubice

    He who loses control, loses.

  2. #32
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Eh, kao da samo VIPu pravi zazubice

  3. #33
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Kalibra, kako se pokazao Klio? Imamo za leto u najavi Clio GT, pa me zanima kako vam se mašina pokazala od zimus, da čujem iz prve ruke utiske.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #34
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Vise ga zena vozi nego ja, kao sto je i bilo planirano - ona je prezodovoljna stim da su njeni kriterujemi bitno drugaciji nego prosecnog forumasa.

    Sto se mene tice slicno je kao i prilikom utisaka pre kupovine, ja se josh uvek nisam "stopio" sa njime skroz, cak mi jos uvek ponekad nedostaje Swift doduse samo po gradu.

    Imali smo 2 duza puta po 500-600km sa Cliom i odlicno se pokazao, ide skoro kao limuzina, verovatno zbog jako velikog medjuosovinskog rastojanja od skoro 2.6m. Na Ibarskoj tj magistralnim putevima i autoputu je duplo udobniji nego po gradu, kako zasto pojma nemam.

    Menjac sa duplim kvacilom radi odlicno, stim da je DSG u Skodi malcice boji tj nezniji ili je do bolje zvucne izolacije. Potrosnja je slicna kao na Superbu, ipak sam ocekivao da ce zbog manje tezine da bude oko 1lit manja, ali nije.

    Prodavac me nije slagao kada je rekao da ce sa letnjim gumama i felnama koje nam je ostavio, auto biti isto cak i malo udobniji, jer su zimske koje su bile na autu bile run flat, stvarno je tako, sem kada se penje na ivicnjak kada se profil 40 oseti vise nego zimskih 45.

    Imamo garanciju 5godina produzenu koju je dobio bio 1.kupac, ali je nismo koristili do sada - mislim da je sada na Clio na oko 26.500km, presli smo za ovih 5-6 meseci 4000-4500km ako se dobro secam.

    Bio sam na redovnom servisu u Hit autu na NBG, prilicno prijatno iznenadjenje da je kompletan redovan servis kostao ukupno 12.800 dinara, uradjene su 2 fabricke ispravke koje je pokazao komp - updejt Rlinka i ucvrsivanje zadnjeg spojlera,
    i mi smo kao zamerku napisali da se na manjim brzinama cuje od napred prednjih prozora huk vazduha i kazu da je to cesto kod svih Clia i menjali su neke lajsne oko prozora i posle toga je solidno bolje.

    Ako si za, mozemo se videti na pichu ovih dana pa da probas Clia , dugo se nismo ni videli .

  5. #35
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Uradjen godisnji servis na 31.700km, opet u Hit autu, i dalje jako ljubazni , zastite auto dok rade, daju kesu sa zamenjenim delovima i sutradan pozovu da pitaju da li ste i koliko zadovoljni.

    Ovog puta sem redovnog servisa koji je malo poskupeo , nazvase me u toku rada da su prednje plocice pri kraju i da mogu da izdrze josh 1500-2000km mozda, cena novih 9200 plus rad.
    Upitah za popust pa da radimo odjednom i prihvatishe da daju plocice za 7500, i 10% popusta na sve ostalo - tako da je ceo servis kostao 20.700dinara. Plocice sam se posle setio da pitam da li je moguce da li su stavljene bash RSove, i dobio potvrdan odgovor da uvek imaju 1kom na stanju
    jer odrzavaju 5-6 RS Clia a i pasuju za neki od Talismana izgleda. Sveukupno jako sam zadovoljan sa njihovim servisom cak i cenama originalnih delova, jer nam se isplati zbog 5godisnje garancije da ga odrzavamo u ovlascenom servisu.
    Ovog puta nije bilo fabrickih ispravki...
    Reno Nisan motor 1.6 200ks ne trosi skoro uospte ulje a kamoli da treba imati u rezervi, rekose mi serviseri - fina promena u odnosu na vW.

    Zaboravih napisati da smo igrom slucaja , proslog Septembra isli na more u Grcku Cliom - zena je uspela da spakuje 1 veliku 1 srednju torbu i velika kolica za bebu u gepek, a mekse i laganije stvari i obucu pozadi kod klinaca i na pod ispod zadnjeg sedista.
    Na autoputu se odlicno pokazao cak se i ne primecuje tvrdoca ogibljenja sem po Makedoniji na par deonica gde autoput vishe lici na morske talase nego put iz 20xx god, dok po grckim magistralama Kasandre i pogotovo Sitonije koju smo obisli 2puta je falilo komfornijeg upijanja neravnina.
    Motor se odlicno pokazao i na autoputu i na usponima, ako bih bash morao da trazim zamerku - bilo bi zgodno da za uspone ima 10-20% vishe Nm obrtnog momenta.

    Prosecna potrsonja je bila na autoputu 7.4L , a po Grckoj 6.6L - ukupno predjeno skoro 2300km za 10dana.

    Zena ga i dalje vozi 90% vremena po Bgu, uveliko je na specijalizaciji i sada ga vozi svaki dan i prezadovoljna je , cak i dalje odbija da kaze da joj nije udoban auto sto realno jeste, ali ostatak opreme , automatski menjac i vizuelno joj se mnogo svija pa mislim da ponistava tu realnu cinjenicu.
    Gepek je slobodno mogu reci fenomenalan za nase potrebe, ne samo sto je 300litata nego je odlicno oblika , a nama velika kolica staju bukvalno u par cm, josh jedno pola godine pa kada ih vise ne bude u gepeku, ne mogu da zamislim situaciju da gepek bude limitirajuci faktor

    Par dana pred more smo uzeli i full kasko, uz dugo cenkanje spustena cena za polisu na 45.000dinara, 0% usesca u kradji, 5% min 50eur za stetu koje hvala bogu nije bilo do danasnjeg dana.

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    2

    Default

    Imam mercedesa 124 2.5 obican dizel....automatik. desava mi se na leru da kao pocne da trokira sto se bas oseca u kabini....uradjen je mali servis. Da li moze biti nesto sa filterom goriva ili diznama....ili samo mozda drzac motora...moze li mi neko pomoci?!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •