Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 36

Thread: Koji auto sa automatikom

  1. #1
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default Koji auto sa automatikom

    Moze biti taj rizik, ili da devojka nije saglasna sa prodajom a ostavila mu ovlascenje da vozi, ili ko zna sta vec.

    Ako imate predlog, molim za savet (za naslednika Svifta 1.2 94ks GS 2010god) za automatik gradski auto(90% vremena ce se voziti u Bgu, za putovanja imamo Skodu) do 3 godine star i do 50.000km, domace poreklo, 4-4.2metra duzine, 5* Euroncap, benzinski motor oko 100ks , neudaran, pozeljno da je u garanciji.

    Vodio sam zenu da gledamo Civic automatika jer su spremni bili na solidan diskont ,ali joj se nije dopao unutra nikako i misli da je to preveliko za nju jer ce zbog posla uskoro cesto voziti po centru. [Only registered and activated users can see links. ]

    Da nam treba blagi off road tj da imamo vikendicu ili slicne potrebe ili da je znacajnije niza cena, razmisljao bih o S Crossu(mada ona odbija jer je isto malo vecih dimenzija) [Only registered and activated users can see links. ]

    Gledajuci njene zelje sa manjim gabaritima auta i dobrim automatskim menjacem na um mi padaju:
    Fabia 1.2Tsi DSG ali njih nema ni za lek polovnih a nove su preskupe - sa dobrom opremom 15000-16000
    Reno Clio EDC ali samo sa dizelkom se uparuje 1.5dci
    Reno Captur 1.2Tce EDC Dinamique preskup a polovnih nema isto - 18.690eur nov
    Suzuki Vitara 1.6 atmosferac ali se pojavila i S verzija sa 1.4turbo 140Ks i 220Nm, ali nam je ona daleko van budzeta, jedino 1.6 120Ks automatik ali ni njih nema koriscenih.
    Last edited by Calibra 4WD; 15th December 2015 at 11:09.

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ovde ti se Korsa uklapa, a nju imaš i najveće šanse da nađeš polovnu. Izitronik nije baš neki menjač, ali ostalo ti se sve uklapa.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Ne voli Korsu nikako( kaze da je centralni deo kabine podseca na sovu ), a navikla se na DSG menjac koji imamo u Superbu, pa ipak gledamo da idemo na malo bolju verziju automatik menjaca.

    Povremeno se pojavi model sa Renoovim EDC menjacem, citao sam i ovde na sajtu test a i po netu kazu da je ok, malo losiji od Vagenovog DSGa, jel ste imali josh iskustva sa njime?

    Bio je prosle nedelje i plavi Svift automatik(samo 4 brzine ima) sa istom GS opremom star 8meseci i presao samo 4000km u Delti BMW, ali je prodat u roku od 2 dana (spustili cenu sa 10990 na 10500)

    P.S Onaj S Cross ima CVT menjac, prilicno su ga iskudili na stranim testovima u smislu da je lenj, bucan na ubrzanjima, uvecana potrosnja 10% itd...

  4. #4
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Bez' od Corse easytronic!

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  5. #5
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Prodata su juce i prekjuce oba modela koja sam pomenuo i linkovao na pocetku teme, ali svakako nismo bili realni kupci za njih pa ne zalimo previse.

    U medjuvremenu smo pogledali posle korigovanja cene na 8200eur ali najvishe zbog nedostatka automatika u ponudi i [Only registered and activated users can see links. ] , ali uzivo ne izgleda auto kao na slikama, vlasnica nema racune tj papire da je prvi vlasnik i da je kupljen ovde(mada bi se to dalo proveriti)

    Ima jedan model iz uvoza,nerealan sa cenom za nas ali mu je plus sto je isto menjac DSG kao na Skodi [Only registered and activated users can see links. ]
    Mada on bi morao detaljno proveriti da li je predjena km tacna i da li je udaran jer su ti mali a brzi modeli cesto imali havarije.

    Teoretski da je sve kako pishe u oglasu i da moze da se uzme za sa ozbiljnijim popustom 15-20%, da li bi takav "sportskiji" model bio ok da vozi zena po gradu ~70-75% vremena normalnom voznjom,
    pitam zbog jacine motora i tvrdoce ogibljenja tj udobnosti zbog nje i 2 deteta?
    Za onih ostalih ~25-30% vremena kada bi ga ja vozio , bio bi solidno veci uzitak od Svifta, mada je on iako 1.2 i 94ks jako zabavan za voznju.
    Ako naletite na neki automatik po iole slicnim karakteristikama iz opisa sa pocetka teme, molim da postujete ovde ili na PM, idu zimski praznici a kupoprodaju treba da zavrsimo najkasnije do pocetka februara, jer se tada zence vraca radnim obavezama u KCS.
    Last edited by Calibra 4WD; 25th December 2015 at 01:56.

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Quote Originally Posted by Calibra 4WD View Post
    Teoretski da je sve kako pishe u oglasu i da moze da se uzme za sa ozbiljnijim popustom 15-20%, da li bi takav "sportskiji" model bio ok da vozi zena po gradu ~70-75% vremena normalnom voznjom,
    pitam zbog jacine motora i tvrdoce ogibljenja tj udobnosti zbog nje i 2 deteta?

    Ja mislim da to niko ne moze da zna bolje od tebe Znajuci vw to sigurno nije pretvrdo, vec je neki kompromis. Sem toga, mozes uvek da stavis gume sa vise mesa na bokovima, prelaskom na manje felne u vecem delu godine.

    Sto se tice jacine, nije to f40. Za gubitak kontrole kod ovakvih automobila je uvek uslov da se potopi papucica gasa do kraja.

    Ovaj auto sigurno ne bi trebalo platiti vise od 11k. Ne zbog samog auta, vec zbog cinjenice da je onda bolje da kupis nov automobil.

    E sad, posto mi muskarci uvek u poklonu trazimo i nesto za sebe, to je vec druga prica

  7. #7
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Hvala na brzom odgovoru i savetima.

    Malo sam ja ispao iz toka oko tih brzih masina zadnjih 10god , zato i pitam poznavaoce ovde .

    Slazem se za cenu ovog Pola , a i za ono o poklonu ali vecinsku odluku o autu ipak ce supruga doneti verovao ili ne, tj glasovi ce taman biti u onom odnosu 75% 25%

    Inace za 11k , ne moze ni blizu da se kupi nov auto sa automatskim menjacem B segmenta sa solidnom opremom, tj onom na kakvu se navikla u Sviftu (7 vazdusnih jastuka, grejanje sedista, parking senzori, keyless, 4*el podizaci, BT, MF kozni volan, automatska klima), zato i gledamo polovne ali bash je slab izbor

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    A sta fali tom sviftu? Bar da ga menjas za nov pa da razumem logiku. Dosadio?

    Brze masine? Khm, khm, pitaj sinko, pitaj, sve ce cale pomogne

  9. #9
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Tek sada skontah da to nisam napisao, par stvari mu nedostaje za novonastale potrebe:

    1. Automatik - Zence je polozila pre 10ak godina ali je vrlo retko vozila za to vreme a sada ce zbog novog posla morati svaki dan da vozi relaciju NBGD - Klinicki Centar
    i posto je otkrila cari automatika na Superbu radije bi i da njen tj manji gradski auto bude isto automatik. Oseca se i bezbednije tako jer ce vrlo cesto voziti oboje dece u kolima pa je i to dodatni razlog

    2. Kao pocetniku nesto od novije opreme joj bi znacilo npr - hill hold, senzor pritiska u gumama, kamera za pogled unazad, front stop assist, mozda navigacija... Naravno ne mora sve ovo da ima auto, ali bi joj sigurno koristile te pomoci.

    3. Bezbednost dece pozadi - Svift je odlicno ocenjen sa 5zvezdica i sa 7 vazdusnih jastuka je vrlo bezbedan mali auto, ali me malo brine ne daj boze udarac otpozadi,
    vrlo malo limarije, cm a i kg ima od pocetka gepeka do decijih sedista. Nisam video nijedan test simulaciju takvog udesa, na oko ne obecava bash...
    Takodje Svift je i dosta lagan oko 970-1000kg, voleo bih da je i 100-150kg tezi(po cenu toliko vece potrosnje), zbog pojave sve veceg broja tezih vozila koja se krecu po gradu u zadnjih par god

    4. Gepek i pomalo velicina unutra - Do skora nam nije bio problem sto Svift ima najmanji gepek u B segmentu (210litara) ali sada kada imamo 2 decija sedista pozadi i jedna kolica u gepeku ne preostaje dovoljno mesta za druge potrebstine.
    Znacilo bi i malo vishe unutrasnjeg prostora jer smo oboje visoki, a deckici brzo rastu...

    Malo sam detaljnije opisao, ali bolje tako nego nikako

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nov auto sa dobrim automatikom ne može da se nađe za male pare. Obično to ide u paketu sa jačim motorom i opremom, tako da je realno očekivati cenu oko 15 soma.

    Pride što si diskvalifikovao skoro sve proizvođače zahtevom da radi dobro ko DSG, a to niko nema osim, kao što si već i rekao, Renoa.

    Ako si zabrinut za bezbednost u toj meri u kojoj pišeš, od ovog Polo GTI ne možeš bolje da kupiš. Naime, GTI sprave imaju ojačanja karoserije koja pored njihove primarne uloge da ponude bolje vozne karakteristike nude i sjajan nusefekat - poprilično bolju bezbednost nego "običan" model.

    Novi Polo pojma nemam kakav je, al što reče Vip, to sigurno nije tvrdo ko Klio RS. Motor jeste jak, ali kombinacija automatika i obrtnog momenta skoro sigurno znači da će običan vozač da većinu vremena koristi samo delić performansi što znači da će auto verovatno i da troši jako malo, možda čak manje nego što bi se očekivalo. Kaptur TCe sa EDC menjačem je trošio poprilično. Da sam ga vozio bliže mom standardnom tempu, potrošnja bi komotno bila 10. Ovako sam ga utulio sa ECO i većinu vremena vozio na vrh gasa pa se čovek u Renou prijatno iznenadio što je potrošnja na kraju bila nešto oko 8,5.

    Dal je cena realna ili ne, nemam pojma. Auto je jedan jedini, tako da prodavac sigurno ima svoje viđenje stvari.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •