Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 61 to 70 of 73

Thread: NK TEST: Mazda 6 G165 Revolution

  1. #61
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nema veze sa gladi vec sa ostrenjem zuba.

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  2. #62
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    Nema veze , Å¡teta je ista ...

    Послато са LG-D858HK уз помоћ Тапатока

  3. #63
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Veverici ima veze

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  4. #64
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    I njenom zubaru 😄

    Послато са LG-D858HK уз помоћ Тапатока

  5. #65
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Veverice se druze samo sa svojima pa e sumnjam da i on voli Mazdu.

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  6. #66
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Svaka čast svakom ko dune 30 iljada za Mondeo ili 508. Meni je jedina realna opcija Insignija, ali posle vožnje ovog automobila nisam siguran da li bih kupio Inisigniju 2.0T ili Mazdu sa G165.

    Što se dizela tiče, Mazdi će verovatno da svane kad budu rešili da ugrađuju 1.5D u tu karoseriju. Ne znam kakve ko ima podatke, ali koliko znam 2.2d se prodaje očajno, baš kao i kod drugih.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #67
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    jedan drugar je hteoda kupi mazgu istu kao moju ali je razmišljao i o dizelu ...pitali smo u NS-u i dobili info iz prve ruke da će 1.5 D biti skoro 2.000 € skuplji od G120 sa istim opremom . Čovek je odustao . Pogledao je moju log book o potrošnji na spritmonitoru i provozao moj auto i rekao da je to to i da njemu bolje i brže ne treba . Pre toga je vozio Peugeot 206 1.6 sa 110KS

    E sad Zmaju , u pravu si ....dati 30K€ za auto iz te klase je malo previše i ogroman gubitak je zagarnatovan . Ali Bruja i ja smo pričali onako generalno šta je opcija ovoj Mazdi 6 . Iskreno ne bi ja ni nju kupio više jer mi je to preveliko za svaki dan a toliko se ne vozam po otvorenom ...Ja sam napomenuo samo Mondea kao dobar pandan po mnogim sličnim stvarima koje deli sa Mazdom u smislu dinamike vožnje , ponašanja vešanja itd. Nisam ga vozio ali sumirajući iskustva ljudi koji ga voze cenim da bi to bio soidan izbor , možda malo manje IN ali svakako dobar vozački auto .

    Pošto često popričam sa prodavcima iz Granda u NS-u a i pozvan sam na Mazda Experince Day na NAVAK-u pa sam imao priliku da vidim širu klijentelu na jednom mestu i da provedem dan sa njima u opuštenoj atmosferi i da razmenimo iskustva i popričamo o motivima kupovina mogu vam reći da tu ima dosta imućnog sveta koji vozi neke tzv premium automobile ali koji se suočava sa rizicima krađe istih i koji primećuje da ih neko dere na održavanju i tako malo po malo kupe nešto od Mazde ženi pa iskustvenom metodom vide da se to lepo vozi i ne traži previše para za održavanje a i niko to ne krade i malo po malo ljudi pređu na Mazdu .
    Neki prosto posle polovnog BMW-a ushićeni lepom figurom šestice odluče da probaju itd. Koliko sam ja tu ocenio niko ne brine previše za taj porez na uopotrebu motornih vozila koji drastično diskriminiše automobile sa motorom zapremine preko 2000cm3.

    E sad , možda to nije cela sika , možda su to samo fragmenti ....Ono što je najjači adut Mazde je dizajn i neka ambicija da se pozicioniraju u nešto što oni sami nazivaju subpremium segment , ali ja stvarno ne razumem tu klasifikaciju i nemjte me zbog toga prozivati .

    Ja sam vozio nekoliko godina službene audije ( A4 tdi 140KS , Q5 2.0 tdi 170KS quattro i A3 2.0 tdi 140KS ) i mogu samo reći da je mazda po mnogo čemu blizu ali ipak sasvim dovoljno daleko da neko ko ima para mirne duše potroši na audi . Kada imate prilike da vozite legalno brzo onda jako brzo shvatite šta je audi u odnosu na mazdu ...tišina , stabilnost povlačenje , kočenje ...sve je bolje .

    Ja opet nemam para za bacanje a i ne vozam se više toliko da bi audi , makari polovan imao smisla pa mi je i mazda previše skupa ...

  8. #68
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Iskreno, nisam pogledao cenovnike kada sam rekao Mondeo i 508, ali evo sad gledam cenovnik za novi Mondeo (508 mi nije merodavan pa ne gledam) i traže se pare koje su egal sa mazdom 6. 30k je Titanium sa dizelkom od 210 konja manje više isto kao za ful mazdu dizelku, ali sa 300€ penala pri registraciji.
    Što se 1,5 dizelki mislim da je to samo upotrebljivo, u ovakvim karoserijama. Na papriu će da izgleda kao ušteda ali u svakodnevoj upotrebi sumnjam, jedino u krstarenju ulicama velegrada ali ko uzem ova vozila da krstari ulicama baš ne ume da bira.

    He who loses control, loses.

  9. #69
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Iskreno, nisam pogledao cenovnike kada sam rekao Mondeo i 508, ali evo sad gledam cenovnik za novi Mondeo (508 mi nije merodavan pa ne gledam) i traže se pare koje su egal sa mazdom 6. 30k je Titanium sa dizelkom od 210 konja manje više isto kao za ful mazdu dizelku, ali sa 300€ penala pri registraciji.
    Što se 1,5 dizelki mislim da je to samo upotrebljivo, u ovakvim karoserijama. Na papriu će da izgleda kao ušteda ali u svakodnevoj upotrebi sumnjam, jedino u krstarenju ulicama velegrada ali ko uzem ova vozila da krstari ulicama baš ne ume da bira.
    slažem se , dizelka 1,5 će biti dovoljna samo za mazdu 3 ili 2 ........mazda 6 ako se kupuje za opušteno krstarenje može i ona sa skyactive G 140 da posluži .

  10. #70
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Ne spominjete Avensis sa BMW dizelom.

    S3
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •