Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 73

Thread: NK TEST: Mazda 6 G165 Revolution

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default NK TEST: Mazda 6 G165 Revolution

    Da, da. JoÅ¡ jednom automobil iz neprijateljske nam zemlje sa neproporcionalno dugim prednjim delom, neskladno raspoređenim prostorom i upitnim imidžom u odnosu na prestižni čeÅ¡ki model.

    Cena 28090 + Soul crvena 650 + navigacija 500 - skoro 30 soma.

    Auto i dalje izgleda ko spejs Å¡atl. Sve da me Brujoni ubeđuje ko u Maratoncu da priznam da je Å*koda Superb podjednako upadljiv automobil, ja to ne bih uradio. Meni ti automobili nisu čak ni blizu po tome kako izgledaju. Al, okej, kapiram da ne mislimo svi isto pa razumem Å¡to neko ne misli isto ko i ja.

    Meni je to trenutno najlepÅ¡i auto koji može običan čovek da dohvati. Na žalost, Mazda nema motorizaciju koja može da podrži ovaj izgled, ali kad se malo potera 2.0 atmosfera "može neki poso da se zavrÅ¡i".

    PotroÅ¡nja je manja nego kod prethodno testirane dizelke, a sve ostalo je manje-viÅ¡e viđeno. Revolution oprema stiže sa crnim 19" felnama sa 225/45 gumama, ali je auto i pored toga prilično udoban Å¡to je onaj veliki pomak koji sam rekao i kada je vožena 6 Wagon (a čiji tekst joÅ¡ nije ni objavljen na sajtu). Marko će da preuzme Å¡tafetu sutra pa će on da se bavi sa standardnim pitanjima "zaÅ¡to je toliko duga hauba", "da li ima viÅ¡e mesta nego u džezu", "zaÅ¡to je toliko duga hauba, a pod njom nije v12", "zaÅ¡to nema mesta ko u superbu" i slično. Nek mu je sa srećom.

    Na merenju su postignuti slični rezultati ko i sa CX5, Å¡to i ne čudi s obzirom da su slično teÅ¡ki, imaju isti motor, pogon i menjač. Aerodinamika i onako ne radi značajno na merenjima koje mi radimo, tako da se gađaju u par desetih. 0-100 pravi za 10,8 Å¡to znači da bi vozačima ovog automobila bolje bilo da su ozbiljno naoÅ¡trili živac, jerbo sa iz Svifta izvlačim 11,1 koliko se sećam, tako da mogu ozbiljno da ih nasekiram na semaforu

    Najavili su 2.5T sa 250KS za CX9, možda im nešto kvrcne i spakuju taj motor u šesticu. To bi verovatno bila prava boNbona.

    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Cekaj, cekaj...a goruce pitanje kvaliteta lima?? To si zaboravio!

    Ukusi jesu razliciti, ali bih ja svakome ko kaze da trenutno ima nesto atraktivnije od Mazdine flote mirne duse lupio samar
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #3
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by ToD View Post
    Cekaj, cekaj...a goruce pitanje kvaliteta lima?? To si zaboravio!

    Ukusi jesu razliciti, ali bih ja svakome ko kaze da trenutno ima nesto atraktivnije od Mazdine flote mirne duse lupio samar
    ma da ....

    zaÅ¡to uopÅ¡te testirate mazde kad su djubre neopevano , rđaju gore od zastave itd.

  4. #4
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Ma što Bruyo zna, on je inženjer a oni nemaju pojma o estetici
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  5. #5
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Izgleda ko spejs šatl a ide lošije od 500L sa dizelom

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    I jos je pride mekog srca pa se sazali na gadne automobile [emoji4] ba bi zbog tog razloga pre uzeo superba, a i zbog motorizacije i mazdine aktivne reciklaze.

    Inace, bjutiful... osim crnih felni.

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Super je Mazda 6.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Lepo izgleda, a ne ide Zamisli, top model sa 19kama ide 11 do 100. Negde su morali uprskati.

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ima i 2.5 sa 192KS, tako da ovo nije top motor. Mislim da karoserija toliko dobro izgleda da nekako svi misle da je pod haubom mnogo jači motor.

    Ako neko treba da kaže kako je 150 konja super, a 200 neverovatna sila, onda su to vozači Akorda?
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Lepo izgleda, a ne ide Zamisli, top model sa 19kama ide 11 do 100. Negde su morali uprskati.
    Pa dobro de, ne jure svi ljudi kao na trkama ... ova G165 ide oko 9,1 s do 100Km/h sa letnjim gumama a ona sa 2,5 litre i cca >180KS ide sigurno još bolje ....mislim ko normalan u svakodnevoj vožnji baš toliko juri ?

    Ne mislim da ekipa koja testira nije normalna , jbg to im je posao , ali stavite se u cipele nekog pravnika , lekara , programera sa porodicom , kreditima i obavezama ...kreneÅ¡ na posao misliÅ¡ o problemima na poslu , onda te tamo 8 do 10 sati iznerviraju razni likovi i trčiÅ¡ nazad kući da te žena dotuče ...gužva vamo , gužva tamo , po glavi se motaju nenaplaćena potraživanja , krediti , Å¡vajcarac ....pa ko sme da doda gas i da mu zver ne daj bože poleti da je nemož sustaviti ???

    Realno sve oko 10s do 100Km/h i Vmax oko 200Kmh je dosta i previše . Bolje od toga je dobrodošlo ali za mene ne primarno u izboru .

    Sa ovim ograničenjima , sa najavljenom nabavkom 5.000 fiksnih radara teÅ¡ko ćemo da uživamo u radostima brzine . Mada kad se potera taj G165 može lepo da potegne i bez problema da drži visoke proseke na autoputu . Problem je preticanje uzbrdo npr kad se krene od Valjeva ka Bajinoj BaÅ¡ti preko Debelog Brda ...e tu samo turbina pomaže ako žuriÅ¡ .

    Lično mi je Å¡estica lepa i uglađena ali je za moje potrebe prevelika .
    Nekako svi proizvođači gledaju da svoje pulene dovedu na meru sa konkurencijom . Valjda su videli da Å*koda dobro prodaje Superb-a na metar pa reko ako ih ne možeÅ¡ pobediti onda se pridruži ...

    Samo Å¡teta za tu rđu ... u septembru krenem na Zlatibor preko Valjeva sretnem u kafani na raskrsnici gde se skreće za Divčibare jednog dedu , oko 70 godina ...sedi deda i merka moju trojku . Onako usput pita me kako ide auto i tako to , dok na kraju ja ukapiram da i on vozi staru 323 limuzinicu 91. godiÅ¡te . Kaže iz Obrenovca je , preÅ¡ao 190.000Km ...Prvo Å¡to sam ga pitao jel ima rđe negde , a deda se iznenadio i kaže da je plivala u poplavama i da je auto posle potpuno rastavljen i sređen ali da nigde nije pronađena rđa . E bemliga , pomislih , deki nema sreće ...

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •