Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 25 of 25

Thread: WSBK: Vesti i dešavanja u sezoni 2016.

  1. #21
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ijuuu. Pa šta rade ovi iz motogp ako su toliko blizu wsbk mašinama?

    Meni nekako wsbk/bsb uvek upadnu u neko nevreme i nikad ne pogledam trku komplet, samo par krugova uspem da uhvatim.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #22
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Mislim da je bolje pitanje šta rade ovi u WSBK kada im prilagođene serijske mašine idu max sekundu dve sporije po krugu od prototipova. Montarni ekvivalent da neka WTCC ili TCR sprava cepa krug isto toliko sporije od F1 mašine.

    Ove sezone nisi mnogo propustio što se tiče WSBK, jeste bilo nekoliko dobrih trka ali je mahom dominirao ili Rea ili Davies. U većini slučajeva Supersport je bio uzbudljiviji
    Što se BSB tiče, mislim da su dešavanja na pisti vlažni snovi bilo kog šampionata na 2 i 4 točka. Toliko je dobro bilo!

    He who loses control, loses.

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Poslednja informacija koja mi stoji u glavi da su wsbk mašine ispod 100 soma, što mora biti bar nekoliko puta jeftinije od motogp sprave. Razlika u performansama, u potpunosti se slažem, ne sme biti praktično nepostojeća.

    Ne znam ni ja šta rade, ali očigledno da su serijske mašine postale mnogo ozbiljne, kad daju tako dobru platformu za nadgradnju.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #24
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Najskorije cifre su 250k €, pre ovih sniženja 17" gume, smanjenje elektronike, moranje korišćenja štok unutrašnjosti (ventili, klipovi, radilica, klipljanjče, bez slaganja menajča za svaku trku...) tako da sad mislim da je cena ispod 200k € dko je po poslednjoj proceni vrhunska GP mašian oko 2 miliona evra. Rekao bih da je stvar u tome što tehnologija iz GP mašina zaista, i to brzo, silazi među narod, ne ko F1 žvake. Plus je elektronika bukvalno postala plug and play i ne košta mnogo max 8000 € u WSBK.

    U međuvremenu nova vest sad dal je biser ili patka vreme će reći ali kažu Englezi da DORNA planira ugasiti supersport klasu, jer je prodaja šestotki mizerna čemu svedoči prestanak proizvodnje CBR600, i umesto nje ubaciti nejkid mašine (fejzeri, horneti) kao podršku WSBK-u. Ovo se sad graniči sa ludilom Bernijeve ideje da deli medalje u F1

    He who loses control, loses.

  5. #25
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    u 2017. Startni poredak druge trke veiše neće biti identičan prvoj trci kako je već decenijama.
    Da vidimo da li sam dobro shvatio kako će se određivati grid za drugu trku

    - Vozači koji su prvu trku završili na pozicijama 1. 2. i 3. se sele u treći startni red na pozicije 9. 8. i 7.
    - Vozači koji su prvu trku završili na pozicijama 4. 5. i 6. idu u prvi startni red na pozicije 1. 2. i 3.
    - Vozači koji su prvu trku završili na pozicijama 7. 8. i 9. idu u drugi startni red na pozicije 4. 5. i 6.
    Ostatk startuje onako kako je određeno superpolom
    Ko u prvoj trci padne ili završi van prvih devet, a startovao je u prvih devet, startuje sa desete startne pozicije.

    Cenim da ništa značajno neće promeniti što se tiče pobednika ali će makar pružiti šansu onima koji su kiksirali u Superpolu.

    Što se supersporta tiče i oni usvajaju menjanje pneumatika u toku trke što znači da se trka u slučaju kiše ne prekida osim ako nije opasno

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •