Results 1 to 9 of 9

Thread: NK TEST: Toyota Aygo 1.0

  1. #1
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default NK TEST: Toyota Aygo 1.0

    Druga Aygo generacija na tržištu, sada i na NK testu.

    Kao i ranije, i ovaj Aygo je razvijen sa PSA grupacijom, ali je čini mi se za sada jedini „od novih modela“ koji je aktulean. Novi dizajn je „klasična Toyota“, spolja se uklapa u Yaris, sa X maskom (podvučenu plavim) i tako to, dok je unutra insrument tabla drugačija od standarda (što do određene mere nije loše). Simpa to izlgeda, naročito napred, gde mi deluje da je X stil korektno uklopljen. Zadnji kraj je malo čudniji, ali je to opet Toyota tradicija.

    Motor je samo jedan u ponudi , benzin, 3 cilindra, 1.0, 68 KS, sa petobrzinskim ručnim menjačem. Performanse su ekspresno izmerene i .. „this car is sloowww“ . Brzine su duže radi ekonomičnosti i buke, a motor podešen da obrtni moment ima (koliko ga ima) već od 2000 RPM, pa nešto nema ni svrhe da se to mnogo vrti. Maks brzina se postiže u 4toj, ali na test lokaciji se nije moglo dostići 140 km/h, treba malo duža pista za to .

    U normalnoj gradskoj vožnji je sve to malo drugačije (iako gas generalno ima on/off karakteristike), 2. brzina je upotrebljiva za neko ubrzanje, mrda to prihvatljivo za gradske brzine uz nisku potrošnju od malo ispod 6 litara (za sada). Oslanjanje je podešeno u fabrici na „comfort mod“, tako da je tu nema zamerki, jedino sedišta nisu baš najbolja.

    Paket opreme je „X-play“, što dodaje „touch ekran“ infotaiment (sa kamerom za vožnju u nazad), 15“ felne, što bi trebao biti jedan nivo preko osnove, koja ima ESP, TC, 6 vazdušnij jastuka, manuelna klima, el podizače stakla napred, LED dnevna svetla i kontrolu starta na ubrdici. Da, tu je i senzor pristiska u gumama, koji od starta testa svetli a pritisak je dobar.

    Da, cena, osnovni model na popustu bi trebao biti oko 8990, ovaj bi trebao da bude nešto malo ispod 10000.
    Last edited by VIP; 19th November 2015 at 09:12.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Spektakularan odziv publike

    Vozio sam auto danas, ne razlikuje se mnogo od onoga čega se sećam kad sam ga vozio prethodni put, [Only registered and activated users can see links. ]. Na slikama mogu da se vide neki ljudi sa foruma u mnogo mlađem izdanju

    Tačnije sećam se bučnog trocilindra, skučenog enterijera, nepostojećeg gepeka i čudne komandne table.

    Danas sam se prisetio motora, skučenog enteijera, malog gepeka. Komandna tabla je dosta bolje urađena, nema onog osećaja da je spartanski kako se često kod Tojote možete osetiti. Međutim, ono što je apsolutni lajt motiv 30-tak pređenih kilometara je - super udobno vešanje. Još kad uzmem u obzir kratko međuosovinsko, ovo je do sada neviđena ugodnost. Po meni sjajan izbor za mali gradski auto samo zbog toga.

    Muka sa mašinama iz A segmenta je što su cenovno vrlo blizu B, a primetno su manje i uopšte nisu toliko praktične, a da opet ne nude nikakvu posebnu beneficiju pri parkingu u odnosu na stari Smart.

    Novi Twingo je daleko više "fanki" sprava, ima razne zezalice koje ga čine praktičnim, ima turbo motor kao opciju, ali je mnogo, mnogo tvrđi od Ajga.

    Da preporučujem mašinu iz A, ovo bi bio moj tip. Nisam vozio VW Up! niti Škoda/Seat derivate, tako da mi pregled situacije nije kompletan pa možda ima još nešto što je podjednako zanimljvo.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    i kakav je osećaj kad iz onog djipa sedneš u ovo što mu stane u kabinu ?
    Nisam razumeo tvoj tip - "ovo" se odnosi na Twingo ili Aygo?

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ajgo bih preporučio. Opet pišem post iz pet puta pa onda ni sam ne znam šta sam hteo reći.



    Mnogo fin izbor za one koji mogu sebi da priušte dva nova auta.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Bas sam se pohabao

  6. #6
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Yaris Sol je 12k a ovo 10k?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  7. #7
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    tako dodje... yaris je 12,5k, uz varijacije 3 ili 5 vrata, a aygo je 9990 u x-play opremi i pet vrata (test auto ima nesto preko, cekam za precizne cenovne detalje). naravno, ovo vazi sa istim 1,0 motorom. e sad, fora je sto yaris sa 1,33 (100ks) motorom kosta manje (isto u sol opremi), tj 11990
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  8. #8
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    test gotov. predjeno 454,6 km, prosecna potrosnja 5,6 litara. ostalo je jos jedno 80km dometa. fina autonomija za mali gradski auto, sa kilometrazom predjenom uglavnom, jel te, u gradu. pored toga, masinu sam prilicno "gasirao", jel mora ukoliko se zeli da to mrda, pa je shodno tome rezultat potrosnje jos bolji/realniji (deklaracija za grad kaze okruglo 5l). iako na startu nisam ocekivao bas nesto, aygo test je bio cak i prijatno iskustvo. kao sto je zmaj odmah primetio, aygo je bas udoban, sto omogucava brzo jurcanje po gradu i njegovim ocaj ulicicama. do 60-70 kmh se prihatljivo brzo stize, a brze od toga i ne treba, narocito kada ne mora mnogo da se koci na ovim brzinama aygo je pristojno tih (cak i sa malo tapacirunga), jedino motor zna da "zarezi", ali je zvuk sasvim ok pa ne smeta. preko 100 kmh buka vec pocinje da se primecuje, a na 130 je vec dosta bucno pa pocinje da zamara. jasno, nije za autoput. mada, ako smem da uporedim na sekund sa sanderom, kod kojeg je vec na 60-70 dosta bucno, aygo je "das auto"
    cena je takva kakva jeste, ali to je prosto tako kod modela ovog segmenta, koji svoju cenu dosta tesko mogu da opravdaju u porednjenju sa malo vecom bracom. ipak, yaris-aygo razlika (i slicna poredjenja kod drugih marki) su primena i kupci, tj yaris je za ljude koji imaju/biraju jedan automobil (porodican ili ne), dok je aygo namenjen kao opcija drugog automobila tj. za grad, ili zenu ili tako nesto slicno

    p.s.

    koja slicica...

    [Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by LordRaceR; 23rd November 2015 at 21:56.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  9. #9
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ]
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •