Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: NK TEST: Mazda CX-3 G120 Revolution

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Mazda CX-3 G120 Revolution

    Posle CX-3 ostaje samo Miata da nismo vozili iz aktuelne Hirošima ponude.

    Na testu je, gle iznenađenja Soul Red, CX-3 mašina u Revolution Top opremi sa G120 motorom. Cena je 20.390 plus navigacija plus boja. standardnih 1020E na navedenu cenu.

    Auto spolja izgleda sjajno. Ja sam malo subjektivan prema Mazdi, sve mi se mnogo dopadaju, ali je ovaj, čini mi se, prvi auto iz ovog metro subkompakt suv/krosover segmenta da mi se dopada.

    Direktna konkurencija Džuku i Kapturu, koji se sudeći po onome što vidim na ulici jako dobro prodaju. Verujem da proizvođači takođe zadovoljno trljaju ruke pošto imaju sjajno opravdanje da automobil iz B segmenta prodaju za 20K EUR, a da pri tome realno nemaju mnogo veće troškove nego da naprave običan auto iz B klase.

    Nisam se mnogo vozio, ali imam dosta poteškoća da se namestim da sednem lepo. Obično to uradim u 2 poteza, ali sa ovim automobilom juče nisam uspeo, a ni jutros na putu ka poslu. Danas ću pokušati da to uradim, a da nisam u vožnji Možda je tu zez.

    Ostalo je sve već viđeno, ja sam već postao imun na Mazda enterijer koliko smo ga se nagledali. To ga ne čini lošim, nego jednostavno nema šta novo da se primeti.

    EDIT: Ispravljena doplata, nije 1150 nego 1020e.
    Last edited by zmaj; 6th October 2015 at 15:18.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ko god vodi razvoj i dizajn nove generacije mazdi zasluzio je mastan bonus.

    Juce gledam dve sestice jedna do druge, plava i bordo, kao svemirske brodove da je neko spustio medju automobile.

  3. #3
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    ja i dalje ne mogu da svarim toliku količinu haube u 21. veku za 4cyl mašinu.
    Kao da je V10 unutra...

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Velicina je bitna

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    I tu je loše šta tačno?

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Ko god vodi razvoj i dizajn nove generacije mazdi zasluzio je mastan bonus.

    Juce gledam dve sestice jedna do druge, plava i bordo, kao svemirske brodove da je neko spustio medju automobile.
    To je i moje mišljenje, ali činjenica je da ima ljudi koji se ne slažu. Stvar je subjektivna, a posebno kad neko hoće da izbroji svojih 15-20-25 ili više somića.

    Izuzetno je skladna mašina, ako mogu tako da kažem, a da ne uvredim onu polovinu članova koji izuzetno paze na proporcije haube i gepeka. Po dimenzijama (i visinom) je kao Sandero Stepway koji je bio juče parkiran pored. Manji je od Kantrimena i XV, a tu je negde sa Reno/Nisan ekipom.

    Na Mazda parkingu je stajao pored dvojke i mnogo je lepši automobil, što je prilično čudno zato što su ti povišeni modeli obično ružniji od modela na čijoj su osnovi nastali.

    Motor je, to znamo od ranije, najbolji izbor trenutno u Mazda gami motora. Ne znam da li je G165 upakovan sa onim skraćenim menjačem iz trojke, što je lošija opcija u realnim uslovima vožnje nego ova koju imamo na testu. G165 ide u paketu sa AWD pogonom, koji je tek teška besmislica po mom mišljenju, ali opet ljudi vole šta vole i svi su pametni, tako da.... Ne bih se protivio nečijoj odluci da za 25 soma kupi CX3 G165 AWD umesto da za te pare uzme onaj Kaškai sa 1.6T motorom.

    Pošto sam dosta vremena trošio pokušavajući da podesim sedište i volan (koji iz nekog razloga neće više da ide po dubini) nisam ništa ni vozio auto, ali ću baš neprijatno da se iznenadim ako bude bio ko Kaptur koji je imao verovatno najgore podešeno vešanje u... baš dugo vremena.

    Ko ne prati [Only registered and activated users can see links. ], evo jedna fotka dok ne slikam auto propisno.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Pošto sam dosta vremena trošio pokušavajući da podesim sedište i volan (koji iz nekog razloga neće više da ide po dubini) nisam ništa ni vozio auto
    možda i nema mesta da se podešava po dubini

    6-ca je ok, velik je auto.
    Ne znam što bi se sprdali sa mojim stavom, ja vam dajem opipljiv argument a vi vrtite priču o dizajnu, a ja jedini od nas ovde dizajner?!
    Jeste, izgledaju super, mene 6ca podseća malo na muscle...
    Ali hauba ima svoju funkciju a to po mojoj logici ne treba da bude otimanje prostora enterijeru, ništa više. U 6ci ima mesta u 3ci već postaje problem.
    Skratili su sedalni deo maksimalno i uspravili "leđa" maksimalno moguće da bi kompenzovali manjak prostora od predugačke haube.
    Evo ovo tvoje dečje sedište u 3ci, bočni deo prebacuje preko ivice sedišta, kod mene je skoro šaku kraće...



    Last edited by Ji 4Tze; 6th October 2015 at 15:37. Reason: gif...

  8. #8
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Valjda beše priča da je dugačka zbog Skyactive izduvne grane.

    S3
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  9. #9
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Grešiš u koracima Dži, kabinski prostor je ograničen međuosovinskim rastojanjem, hauba tu nema nekog uticaja, tkao ti sitni detalji u unutrašnjosti zavise od rasporeda opreme i dizajnerskih bravura kao i delova šasije koji mogu umanjiti prostor, recimo predviđena i zadnja vuča. Takođe i njen oblik ima uticaj da bude duža kada bi recimo merili horizontalno rastojanje od šoferke do početka auta razlike između FD1 i trojke bi verujem bile minimalne.

    He who loses control, loses.

  10. #10
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    U Mazdi je ogroman centralni deo table, zbog izduvne grane. Nemam pojma šta i kako, ali moralo je valjda.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •