Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 87

Thread: Honda Accord 2.0 2007 Check Engine i VSA

  1. #21
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    To su ti naši majstori. Lakše menjati senzore nego proveriti pritisak ulja.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Vodi računa da proveriš šta se dešava pa uđe u safe/limp mode, da li upali sve tri lampice, ne da preko 3k o/min ili samo upali CEL?

    Kako resetuješ rezervu za gorivo?
    Last edited by Ji 4Tze; 26th August 2015 at 21:07.

  2. #22

    Default

    Ovo je procedura: Upale se Check engine i VSA u isto vreme i onaj trouglic kao treca i tu je vec u limp modu, ali u limp modu je samo dok su VSA i trouglic upaljene..ugasim auto, upalim, VSA i trouglic se ugase i vise nije u limp modu..ostane upaljena samo Check engine ali nije u limp modu, vozi se normalno..posle dan-dva ugasi se i check engine..

    Rezerva se resetuje kad sipas benzin, a neki put se i u voznji sama resetuje..

  3. #23
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    A ulja koliko ima?
    Najjednostavnije ti je da promeniš ulje i filter, po nekoj preporuci s tim motorom.
    Onda proveriš pritisak ulja pa tek onda senzore..

  4. #24

    Default

    Pokazuje vise od pola izmedju min i max na meracu i tako je od kad sam ga kupio..ali svakako cu zameniti ulje, ko zna sta je tu tacno sipano, to sam trebao odmah, nego nije delovalo kao da je za zamenu.. Svakako idem opet sutra kod ovog Milosa, rekao mi je on ako se opet upale da dodjem i da ce mi vratiti novac..bilo je navodno 99% do ovog senzora ali ipak se ispostavilo da je onaj 1% u pravu..

  5. #25
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by stefanstex View Post
    Sad se vratio od Milosa. Prijavio gresku "vtc oil pressure switch" ako se ne varam, zamenio ga odmah, sve super, lampice ugasene, ja sav srecan..medjutim, stizem kuci, ulazim u ulicu i upalise se opet lampice, sve isto kao i do sad..ugasim auto, upalim, vsa se ugasi, check engine jos svetli..da poludis.. Sutra moram opet do njega da probamo da nadjemo pravi uzrok..

    Nije otkacinjan akumulator uopste..
    Strpljenja, resicete problem. Pobrisao je prvo sve greske, jer je vrlo verovatno bilo vise zabelezenih. Voleo bih da upoznam tog majstora koji sve resava iz prve.

    Skoro je bila situacija i za cesto hvaljeni Trio servis da nisu mogli nedeljama rese problem sa kocnicam na maltene novom Suzuki SX4.

  6. #26

    Default

    Ma kapiram ja da ne moze iz prve, a vidim i da je lik bas korektan, rekao mi je ako se opet upale dodji nije nikakav problem, resicemo, tako da idem veceras opet kod njega.. Jedino mi je problem sto sam sledece nedelje planrao na more sa autom, nadam se da cemo uspeti do tada da resimo i da nije neki veliki kvar..

  7. #27
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    ama zameni ulje i filter pa onda redom
    i proveri čep od goriva jel zategnut dobro

  8. #28
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Kakve veze ima sad cep goriva?

  9. #29

    Default

    Za vikend cu promeniti ulje i filter pa cemo da vidimo. A videcu da ocistim i onaj solenoid i VTC..proceduru sa videa:

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Mada se uzdam u Milosa da ce to on resiti..

    A cep je dobro zategnut

  10. #30
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    pa vidim da ima i to kao uzrok...

    [Only registered and activated users can see links. ]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •