Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 87

Thread: Honda Accord 2.0 2007 Check Engine i VSA

  1. #1

    Default Honda Accord 2.0 2007 Check Engine i VSA

    Jel znas mozda kako se zove ovaj senzor oznacen na slici?
    Rece majstor da je on otisao, da se zbog njega pali VSA i Check engine, ne zna kako se tacno zove, ali saznao je da u Hondi kosta 18000. Prvo kaze to je neki senzor pritiska ulja, senzor bregaste, klackalice, kao da nece namerno da kaze koji je tacno naziv..

  2. #2
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    To je senzor promene majstora
    Žuta Check engine, bar na mojoj Hondi, znači da ima neki problem na izduvu. Loša smesa, lamda sonda, tako nešto.
    VSA ne bi trebalo da ima neke veze sa time.
    Koji ti je to majstor?

  3. #3

    Default

    Iz Mladenovca je majstor, ne znam da li poznajes ovaj kraj..Pa da, zuta check engine se upali zajedno sa VSA i onda se VSA ugasi vec posle 2-3 paljenja a check engine ostane jos dan-dva upaljena pa se ugas i ona, i onda posle 10-ak dana ista procedura. Ali uvek se u isto vreme upale i jedna i druga. A jel znas kako se zove ovaj senzor sto sam oznacio na slici i za sta sluzi?

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    To je vtec solenoid, mozda se samo nakupilo prljavstine na njemu pa se moze probati sa ciscenjem

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  5. #5

    Default Honda Accord 2.0 2007 Check Engine i VSA

    Pozdrav svima,
    Posedujem hondu accord iz naslova 4 meseca, nikakvih problema sa autom za to vreme nisam imao, jedino mi se povremeno pale lampice Check Engine i VSA. Upale se jednom u nedelju dana i uvek u isto vreme, VSA se brzo ugasi, vec posle 2-3 paljenja a Check Engine ostane jos dan-dva i ugasi se i ona, i posle nekih nedelju dana opet ista procedura. Bio sam na diagnostici i majstor rece da prijavljuje gresku "Senzor kruga klackalice". Nije znao koji je tacno naziv za taj senzor ali mi je pokazao gde se nalazi i mozete pogledati na slici ispod. Dobio sam informaciju na forumu da je to VTEC Solenoid i da probam sa ciscenjem istog. Da li je mozda jos neko imao ovaj problem sa ovim lampicama i kako ga je resio?

    Last edited by stefanstex; 26th August 2015 at 11:46.

  6. #6

    Default

    Jos jedno samo pitanje na bruyoni-a.. Jel si siguran da je bas to taj vtec solenoid, sad gledam na nekom klipu gde ga lik skida, cini mi se kao da nije bas ovde gde sam ja oznacio, nego malo iza, ili gresim?

    [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #7
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Prazan ti je rezervoar
    Je l ima nekih drugih problema ili samo lampice svetle?

  8. #8

    Default

    Ma nije, vozim na plin a on mi spusta skalu kao da trosim benzin, glupost
    Nema nikakvih problema, u voznji sve normalno, jedino kad mi upali VSA onda se ukljuci taj njegov safe mode i stavi blokadu na 3000 obrtaja..

  9. #9
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Tip na videu čisti solenodi za vtec i njegov filter, znači baš deo sistema zadužen za kombinovanje vtec klackalica i ventila. Dok je onaj deo koji si zaokružio deo i-vtec sistema koji reguliše pomeranje ugla usisne bregaste; varijator faze srpski rečeno, Honda je to ako se dobro sećam krstila kao VTC.

    VSA je vezana za stabilnost vozila i pali se kada se detektuje gubljenje prijanjanja tako da problem može biti u nekom od ABS senzora, možda je zaprljan/oštećen/pomeren sam hall senzor a možda se i isprljao/oštetio/smaknuo prsten na glavčini. Takođe i vodove do senzora proveriti možda negde ima prekid, možda je sam konektor korodirao.

    He who loses control, loses.

  10. #10

    Default

    Na diagnostici je ispisalo gresku "Senzor kruga klackalice", tako nesto..Mislim da mi je rekao nesto i oko pritiska ulja..pa mozda bas ima neke veze sa tim vtec-om i vtc-om..Ili je on mozda detektovao tu gresku ali VSA pali zbog skroz druge stvari, senzora ABS-a kao sto si rekao.. Ne znam da li bih mozda mogao da skinem samo taj VTC i da probam da ocistim, jel to ovo mozda, ovaj deo sto sam ja zaokruzio na slici:

    [Only registered and activated users can see links. ]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •