Results 1 to 8 of 8

Thread: NK TEST: BMW Active Tourer 2

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: BMW Active Tourer 2

    Stigla danas još jedna mašina na test, ne postizavamo! Rejser me ostavio u nebranom grožđu, iskrsla mu neka tezga tako da će ovaj auto da se vrati sutra u BMW sa max 100 pređenih km.

    Samo sam ga preparkirao, ali ono što je nakon samo par kilometara evidentno, menjač mi se ne dopada. Vrlo čudan hod, a pošto rikverc nema nikakvu zaštitu osim malog guranja menjača na dole, trebalo je malo vremena za privikavanje.

    Oprema je neka naduvana, nisam stigao da analiziram, ali očekujem da će spisak opcija biti propraćen vrlo veselom cifrom. Zato me uvek nasmeje Hajnc kad povremeno uleti sa porukom "ima Mercedes za 40K", a ono što propusti da primeti je da ti treba još 25 da mu podigneš opremu na nivo automobila o kome se diskutuje.

    Motor je neki dizel, nemam pojma šta je. Videću popodne pa ću da prijavim. No, s obzirom da mora sutra da ga vratimo, ne očekujem neke posebne impresije osim "eve ga propeler".
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Steta sto je tako kratko na testu. Nije da cu da zalim nesto posebno, ta dvojka je ubedljivo najruzniji bmw koji se ikada pojavio.

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ne znam, meni nije ružan automobil. Tačnije, mogu da ti nabrojim baš dosta ružnijih MPV automobila. BMW do sada to nije nudio, a realno je da je Mercedes lepo pokupio klijente koji traže MPV automobil, ali sa premium markom.

    U današnje vreme se kupuje marka, pa tek sve ostalo. Pogledaj šta se piše po forumima pa ćeš da shvatiš da ljudi zapravo žude da budu robovi marke. Što je marka skuplja, to je žudnja veća
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Mašina je 216D, koliko vidim to je 1,5l dizel sa 85kW. Ide to jako lepo, a troši vrlo skromno. Pokazuje 3,6l na 90kmč u šestoj što je baš fina brojka. Menjač je malo bolji posle privikavanja, ali i dalje nije ono što bih očekivao od BMW marke.

    Udoban je, ali ne preterano. Vozio sam ga u Comfort režimu uglavnom, malo u Sportu i još manje u ECO PRO. 270Nm ga čini prilično lepim alatom za magistralne pravce, sa lakoćom se obilazi, prosto neverovatno koliko je ovo jača sprava od Reno 1.5 dCi mašina.

    Auto ko auto ima dosta mesta, pozamašan gepek - sve ono što se očekuje od MPV sprave. Sedišta su čudna, nisu neudobna, ali nekako sam čudno sedeo, a opet mi ništa nije smetalo. Ne znam kako bi bilo da je neka duža tura.

    Kočnice su nešto što mi je problem, ne znam da li su neispravne, ali sam par puta imao situaciju da sam baš morao da zabodem kočnicu do kraja, pošto se baš sporo zaustavlja. Telemetrija je pokazala da su kočnice na max kočenju dobre, verovatno je problem sa servoom koji možda manje asistira? Ne znam šta je, ali ljut prolaz na Košutnjaku je bio sa jedno dva ladna znoja dal ću da se "ustavim".

    Nešto se zbingovao BT, dva puta sam ušao u kola i telefon se nije priključio, a na sledećem ulasku u automobil sve ok. Pa posle toga opet problem. Možda ima nešto što sam uradio ili preskočio da uradim, ali ne znam šta bi to moglo da bude, pošto nije neka nauka. Al eto, nešto zeza. Nema navigacije, zanimljivo...

    Međuubrzanja su baš dobra, 11,7s do 100kmč što nije uopšte loše za 115KS.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Automobil vraćen sa ekspresno nabijenih 200km na cajgeru (od 17 do 02 ujutro). Šta je moglo da se uradi za to vreme, urađeno je. Ovo im je mnogo glupo što se testova tiče, pošto ovaj auto prosto vapi da se potera na neki vikend izlet - a za 1,5 dan stvarno teško da mi to možemo da izvedemo.

    Potrošnja je mikro minimalna, pokazuje 5,5 na 140 što je baš bezobrazluk. Prosek je 6,5l što je super malo s obzirom da je vožen prilično žustro većinu vremena. Auto je udoban, ja bih voleo da je još to malo udobnije s obzirom na klasu u kojoj je, ali bih rekao da je udobniji od Senika ili Merive tako da verovatno ne može da se traži previše.

    Ukupno, vrlo lepa porodična sprava za one koji znaju šta zapravo hoće od automobila, a pri tome im je bitno da kupe premium marku. Čekam cenovnik, pa će da vidimo šta je sve ugurano u test automobil koji u osnovi košta 26.990.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    moguce da bi neki rekli da ovaj 115ks motor ne ide nesto mnogo bolje od nekih drugih 136ks motora, ali meni je ovo delovalo fascinantno dobro. 1.5 dizel da ovako dobro ide, stvarno sam prijatno iznenadjen. ovo je primatno utisak kratke voznje, tako da jos jedno, stvarno steta sto prvi bmw na testu nije bio malo duze. ostalo sto je moglo da se primeti, menjac je malo cudan, narocito ubacivanje u rikverc, mada i ostatak je opet isto cudan. sve je tu utegnuto, ali pri ubacivanju u trecu ili 4tu ima neko "klank", tako da smo tu nesto vise ocekivali od bmw menjaca. auto je meni bio pristojno udoban, nemam zamerku, deluje taman za ovo, tj bmw i mpv kombinaciju. moze pristojno da se potera kroz krivinu, mada se understeer moze lako isprovocirati, ali bez nekog preterivanja moze lepo da se vozi.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Mene uvek oduševljavaju ljudi koji spominju kataloške cene nemačkih premium automobila, pošto bi ih ja onda naterao da kupe baš taj automobil i da žive sa njime. Uz mogućnost da bi taj klot verovatno čekali jedno tri meseca pošto niko tako nešto ne kupuje.

    Zašto odmah gorak uvod? Zato što je moje očekivanje u potpunosi ostvareno - auto ima tačno 10.357E u opremi, tako da konačna cena automobila iznosi 37.347E. Molim lepo.

    Lepo sročeno, udobnost je taman za BMW MPV kombinaciju. Iskoristiću to u tekstu
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Čitao sam malo o motoru, BMW uredno gura VGT turbinu, a ne twin scroll koji sam očekivao. Eto ga razlog za bezobrazno dobre performanse i nisku potrošnju. Ono što je sigurno, zamena turbine neće biti jeftin sport, čak ni u BMW okvirima
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •