Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 102

Thread: NK TEST: Mazda 6 CD175 AT AWD Wagon

  1. #21
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by Heinz View Post
    Dodaj npr. grejače sediÅ¡ta.
    to naravno ne može jer vozila nisu iz prozvodnje nego sa lagera , barem je kod mene tako bilo u 2 slučaja .

    ali tako je kod svih proizvođača samo Å¡to je kod Mazde čekanje duže zbog isporke preko pola sveta

    drugi problem je Å¡to oni imaju tzv pakete opreme , kao Å¡to uostalom rade mnogi japanci pa se neke stvari mogu dodati a neke traže da se pređe u viÅ¡i paket itd.Ovo je kod mnogih EU proizvođača reÅ¡eno drugačije tako Å¡to se auto poručuje od starta pa se mogu birati sve opcije ali se i isporuka čeka i čeka . Kad sam uzimao moju prvu Mazdu 6 čekao sam 2 nedelje a za Insigniju su mi rekli 90 dana i naravno odustao sam od Opela :-)

    sve to sa opremom meni nije problem dok će neko drugi to videti kao problem i zato neće kupiti i to je sve legitimno ...Å¡iroka je livada pa svako bira svoj put

    poenta je da dok ti se žena ili auto sviđaju ne gledaÅ¡ baÅ¡ svaku manu , a mana ima i one na kraju isplivaju samo ako dovoljno dugo ostanete zajedno , veruj mi

    ja sam imao dve Å¡kode novije generacije i ogromnih problema sa servisima tako da su i iz čačka dolazili da mi donose delove i mire me sa serviserima i na kraju sam zavrÅ¡io kod najboljeg u Kisaču koga svima preporučujem . Taj čovek uvek ima sve i ruke su mu duplo jeftinije od ovih gradskih frajera ....barem je tako bilo , kakav je sad odnos ne znam jer već dugo ne vozim Å¡kode .

    Ono Å¡to je najbolje kod Å*kode je Å¡to se dobro prodaje kao polovna :-) i Å¡to može da potegne dobru kilometražu bez većih problema i zato je moji u firmi vole i biraju i za radnike i direktore ...

    Odnos cene Mazde 6 i novog Superba je tu negde i koliko sam mogao da vidim taj detalj nebi bio presudan u izboru ...oba modela imaju slične i li uporedive makar dizelske motre i opciju 4x4 jedino Å¡to Å*koda ima i DSG koji Mazda joÅ¡ uvek nema nikako .

    Sve je te jako subjektivno ....

  2. #22
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Gledam i ne vidim baÅ¡ razliku između ljudi osim Å¡to potencijalni vozač mazde možda čita Mens health, jede salatu sa avokadom za ručak i koristi sredstva za depilaciju.
    Auuuu, sad si ga ugasio kad te u'vatim!
    A spada li i ona "bela" u stvari koje vole vozači mazde
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  3. #23
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Zbog onog Laletovog hvalospeva moram da karikiram [emoji1]

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  4. #24
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    To je prirodna reakcija na "odu sopstvenom izboru".

    Nema tu mnogo drevnih japanskih veština izbora automobila. Škoda na papiru dobija u svakom slučaju i realno teško da možeš da nađeš auto koji će da joj parira kao u C, tako i u D segmentu. Ko gleda kroz suve brojke, taj jednostavno ne može da u računicu utera Mazdu NIKAKO, pošto joj skoro ništa ne ide u prilog. Zato kažem da ko ozbiljno gleda Škodu, on se rukovodi Hainc metodologijom (ne vidi automobil, nego vidi brojke - vidi 450l gepek, vidi 5,6 potrošnja, vidi ima grejač, vidi ovaj nema grejač). Ko hoće Mazdu on ne gleda svako jutro pre polaska na posao koliko mu je veliki gepek i smeška se zadovoljno zbog toga.

    Takođe, ne postoji niti jedan (ili jako malo da bi pomerilo tas na drugu stranu) izmerljiv razlog zašto ne kupiti Škodu, a kupiti Pasat, Insigniju, i40 ili Optimu.

    ELem, da se vratim na temu. Auto u gradu troši 8,5l što za dizel matik 4x4 nije loše. Kao i sa CX5, dizelka uopšte nije neka raketa, subjektivno. Ide to sve jako lepo, ali nekako su ti 2,2 dizeli manje eksplozivni od 2.0 mašina (što bi grafik momenta verovatno i potvrdio).

    19" točkovi, širok kolotrag i, verovatno, 4x4 daju dosta samopouzdanja na ranom dodavanju gasa, tako da baš može da se ludira, a da to izgleda bezbedno. Auto je primetno lakši od Insignije, nema ni traga onom osećaju da šlepuješ kamp prikolicu i to je verovatno i razlog što je jeftinija vožnja u gradu neko sa Opel perjanicom.

    EDIT: Evo sad proverih, u katalogu kaže da je ova mašina 1485 kg. 420Nm na 200 obrtaja, odokativno (sa grafa) 400nm od 1800-2800.
    Last edited by zmaj; 19th August 2015 at 13:13.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #25
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    To je prirodna reakcija na "odu sopstvenom izboru".
    Zmaju , gde sam pogreÅ¡io ? Izneo sam generalne činjenice o oba brenda i dosta Å¡ale na sopstveni račun i sopstveni izbor ...

    PotroÅ¡nja u gradu zaista odlična obzirom na AT koji doprinosi barem litar na 100Km .

  6. #26
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ne možeš na formumskim diskusijama da pogrešiš! Možeš samo da odustaneš od ubeđivanja drugih da nemaju pojma Nemoj mnogo da se tangiraš šta se piše, ovde svi boluju od selektivne amnezije, pa svako pakuje kako njemu odgovara. Onaj ko čita, čita onako kako njemu odgovara i svađe nema!

    Što se tiče automobila, Mazda je super lagana i to je zapravo ono gde taj auto zapravo najviše dobija po pitanju potrošnje. Modeli sa 2.0 benzincem imaju 1300 kila! Suludo lagano, a pri tome svi testovi bezbednosti su sa super ocenama. Sad bi ovde neko iz Fiat branše trebalo da sroči elaborat o čeliku velike čvrstine i male težine, ali su nam se fiatisti razbežali.

    Možemo mi da pričamo Superb, Pasat, Insignija trt mrt, ali Mazdu na svakom semaforu najviše gledaju vozači premium sprava. Auto izgleda BRUTALNO DOBRO. Bar meni. Bio je super i ranije, samo što su sad malo dopeglali vešanje koje sad više nije iritantno kao što je bilo. A to je bila jedina realna zamerka.

    Postprodaja je svuda problematična, ali o tome u testu novih automobila ne diskutujemo zato što ne postoji način da utvrdimo i uporedimo.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #27
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    I Superb gledaju vozači premium sprava (generaciju starijih recimo)

  8. #28
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    I Superb gledaju vozači premium sprava (generaciju starijih recimo)
    zvuči kao uteha :-) ali realno stari superb nije baÅ¡ lep ali ovaj najnoviji je sasvim OK mada niÅ¡ta ja tu ne vidim originalno ...kao malo razvučeni pasat CC

    Superb nije tema ali moram da naglasim da toliki auto sa tolikim prosotorom na zadnjoj klupi ne znam kome to treba ? Kad sam seo na zadnju klupu morao sam da ustanem da bi neÅ¡to dodao vozaču , a kad sam se ispravio u sediÅ¡tu udario sam glavom u plafon ....pri tome sedalni deo ne ide dovoljno duboko od gluteusa do kolena . Mislim veliko je i prostarno ali nije ergonomično . Kod novog su možda to sve sredili ali nisam joÅ¡ imao prilike da probam .
    Ukupna dužina auta je već debelo preko dužine standardnog skučenog parking mesta tako da bi mu i to zamerio ....

    Mazda 6 je takođe velika ali nekkako skladnija u svakom pogledu . Ovo je opet samo moje malo miÅ¡ljenje ....

  9. #29
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Dobro ali to je, bar kako kapiram ono što zmaj kaže, taj "imidž" da škodu voze kao službeni auto i neki direktorčić i ljubitelji rotirajućih životinja dok Mazdu odobravaju posetioci spa detox tretmana širokih seksulanih shvatanja.

    Ovaj novi Superb je naočit momčić, ne vidim da bi se nešto trebao stideti pored Mazde. Naravno slažem se da je Mazda ubola jedan od boljih dizajna u auto industriji u poslendjih 5-6 godina ali kod tog wow faktora uticaja ima i boja. Recimo šestica u beloj i li crnoj boji me rastuži, slično sa Superbom. Taj saradnik čiji sam vozio je doterao beli, meni se riga na belu boju njemu se sviđa... ukusi. Gledam skoda konfigurator i izbor sivih boja je impozantan ali uvek su tu folije, kod Mazde je situacija nešto bolja ali opet... zid mogu da okrečim u deo RGB gamuta po izboru ali za kola mi daju boje na kašičicu a ovamo su svima usta puna kako je u stvari svako vozilo unikatno jer jedan vlasnik hoće da mu sedište titra dok drugi hoće da ga greje. Strašno

    He who loses control, loses.

  10. #30
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Šta znam, meni Mazda liči kao izbor nekog ko bi možda razmišljao o automobilima koji takođe ne mogu na papiru da se nose sa Škodom. Recimo, neko ko prelazi sa Akorda ili neko ko je oduvek želeo da kupi novu Alfu, ali nije skupio hrabrost.

    Ne kažem da je Škoda loša, niti tvrdim da vozači Škode moraju da smrde na beli luk i znoj (u današnje vreme ti preduzetnički buzdovani više čupaju obrve, depiliraju se i čitaju Mens Helt nego što ti propagiraš), nego da postoje i kupci koji baš ne mere sve na gram. Činjenica da novih Superba ima na ulici ima koliko svih ostalih novih D mašina u zbiru govori da je to jako dobar dil i da je jako teško odupreti se tome što VW nudi u svom "Premia" brendu. Ja bih sad zaključio spominjanje automobila čiji uvoznici su baš teški šmekeri prema nama. Mene što se tiče, marka Škoda zapravo i ne postoji, zato što ako svi budu kao oni, novih automobila neće biti na testu tako da ću sebi da dam za pravo da sledeći koji spomene Škodu može da očekuje i predračun za Škoda baner na sajtu koje vrlo povoljnih 100e.

    Automatik, kao i kod Opela, prosto ubije prilično snažan motor i cela stvar izgleda dosta tromija nego što bi trebala da bude. Juče i jutros sam malo življe vozio i potrošnja je ekspresno otišla na 10. Onih 8,5 su gradska vožnja van špica, a u špicu je to 0,5l skuplje otprilike pod uslovom da si baš lagan na gasu.

    Opet je to ona situacija koju smo imali sa CX5. 4x4 i A/T plus nešto življa vožnja dizelke nekako čine da je potrošnja benzin-dizel isti, ali to zapravo nije pošto ovaj auto vozimo daleko žustrije nego što vozimo benzinca. Slična je priča kao i kad smo poredili Kaškai turbo sa Mazda atmosferom - više obrtnog momenta uglavnom tera čoveka da više pritiska gas i onda kad pogledaš na potrošnju...opa!

    Na jutrošnjem spustu sam ga vozio u sekvencijalnom režimu i to radi očekivano. Ima tu zadrške i mora da se zna put unapred da bi isplanirao kad šaltaš. Snage ponestaje ne 4000, preko toga je jalov posao vrćenja radi vrćenja. Ah da, Mazda je jedina koja na automatskom menjaču ima pravilno raspoređene +/-.

    Najavljeno mi je da su se novinari razočarali, ali mislim da je to samo zato što smo imali prilike da vozimo super ekonomičnu 2.0i varijantu. U principu je ovaj automobil za nijansu jeftiniji da se vozi od Insignije, dok je skuplji od mašina sa DSG menjačem koji skoro da ne unosi povećanje potrošnje.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •