Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 31

Thread: NK TEST: Toyota Auris 1.6 Sport

  1. #21
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    BG
    Posts
    30

    Default

    Ne znam, citajuci sve moguce testove, i iskustva korisnika, jedino vama motor ne odgovara toliko. Svi kazu da je dovoljno brz i solidno jak za sve uslove voznje i da to nije nikakva tromost, vec elasticnost jer je linearnog ubrzanja. Odnosno samo je to privid neke "tromosti". Takav osecaj i ja imam.

    Ne mislim da je kao turbo naravno i niko ne kaze da je to sad neki "vau" motor nekih performansi, ali vozio sam Astru J 1.6 od 115KS jos neke atmosfere sa motorima 1.6 (recimo Megane) i to je prosto sve njanjavo i tromo u odnosu na Valvematic. Kad iz Astre J 1.6 atmo sednes u Aurisa kao u raketu da si seo - takav je odziv na gasu. Tom Astrom sam sa 4 osobe se lagano penjao na novi most kod Ade, pa to je jedva islo u V stepenu prenosa (tacno osecas gusenje), dok Corolla moze u VI stepenu i jos lepo da ubrzava. Da li je to podesena elasticnost ili ne, ne znam, mene osecaj ne vara. I kad vozim automobile radi testa, obicno ih vozim na identicnim relacijama ne bi li stekao koliko toliko realan utisak. Recimo A klasa Mercedesa sa 1.6 beniznjarom je kao da vozis Yugica u odnosu na ovaj motor.

    Dakle, poredim sa slicnim motorima iste klase automobila. I mislim da bi to bilo realno pomenuti u testu. Naravno da se medjuubrzanja ne mogu porediti sa turbo motorima, ali to u realnoj voznji niko niti juri niti se trudi da vozi na stopericu.

    Da je kao neki solidan turbo agregat nije, ali nije za bacanje uopste.

    Pri tom, prosek na testu mi nije jasan, jer ja sam u tezoj Corolli imao 6,7 prosek (a vozilo se i 150).

  2. #22
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by cozmo View Post
    Ne znam, citajuci sve moguce testove, i iskustva korisnika, jedino vama motor ne odgovara toliko...
    Cozmo , to je zato što kad jednom sedneš u TURBO posle toga nema zabave u atmosferskom motoru , jednostavno se "navučeš" i sve ti je slabo i njanjavo ...
    Meni je posle nekoliko turbodiesel automobila trebalo nekoliko meseci da se naviknem na atmo motor , da se ponovo podsetim da u autu postoji i menjač i da ga treba koristiti kod ubrzanja i tako to ...

    Inače podržavam onu tvoju rečenicu gde kažeš da testiraš uvek na istoj relaciji . To isto radimo i mi u društvu , kad neko kupi nov auto sednemo nas trojica drugara i pravac na Venac gde isprobamo uspone i kratke vezane krivine , onda se spustimo partizanskim putem do Beške i auto putem nazad do Novog Sada gde ispitamo ponašanje na auto putu , buku , povlačenje na većim brzinama i tako to . Milina kad stanemo u Kovilju na ribu i špricere :-)

    Valvematic je skroz OK i ko ne traži previše od života , a takvih je najviše, biće sigurno zadovoljan .

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by ToD View Post
    U unutrašnjosti je takođe veliki pomak, počevši od tehnologije do samog kvaliteta materijala. Kvalitet je zaista na nivou premijum segmenta, možda je na dodir i najkvalitetniji materijal u klasi (baerm ono što sam ja vozio).
    Da, enterijer je primetno bolji od prethodnog, to se vidi i oseća. Baš mi se dopada TFT na centralnoj kozoli. Kontrole koje su u tač fazonu su daleko bolje rešene nego što je to Opel uradio na novoj Insigniji, nekako brže i preciznije reaguje. Ne znam kako su se pokazale tokom testa, meni je onako na blic igranje to rešenje ostavilo prilično dobar utisak.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #24
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    BG
    Posts
    30

    Default

    @lalelala

    Vozio sam turbake i nisam specijalno odusevljen. Ok, lakse se to vozi, medjuubrzanja su bolja, ali nemam osecaj da kad iz turbo masine predjem nazad na atmo motor da sam nesto indisponiran. I jedan i drugi mogu da vozim kako treba bez muke po mene kao vozaca. Turbo jeste bolji, ali nije to neka svemirska distanca da se tako izrazim. Pri tom, brzi i elasticniji 1.6 atmosferac od Valvematica i Kia GDI masinr ne postoji, svi su nekako traljavi u odnosu na njih. To je bila moja poenta i mislim da to treba spomenuti u testu. Takodje, pouzdaniji su drasticno od turbo masina, a kako mi brat radi u Porseu na odrzavanju istih znam koliko su "dobri", pogotovo 1.2 TSI 105ks i onaj 1.4 TSI od 122 ks (koji stvarno ide odlicno u Golfu i Oktaviji).

    Sent from my LG-D373 using Tapatalk

  5. #25
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Ne ide više u O3.

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  6. #26
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    BG
    Posts
    30

    Default

    Malo ima ovih od 110 i 150 ks za zakljucak. Najvise se kupuju TDI.

    Sent from my LG-D373 using Tapatalk

  7. #27
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Možda baš zato i ne ide šalu na stranu...

    Ekran osetljiv na dodir jeste pomak u odnosu na prethodnu verziju centralne konzole, ali nije baš toliko bolje rešen od onog u Insigniji, koji mi je možda i najlošiji sistem koji sam probao. OK, delovi osetljivi na dodir bolje reaguju, ali opet teško je manipulisati sistemom "na slepo", čak i posle par dana intenzivnog korišćenja. Navigacija je upotrebljiva, a malo je sporija reko bih, kako sam interfejs tako i kalkulacija ruta koje su relativno kratke.

    Realno današnje navigacije u cenovno prihvatljivim automobilima (čitaj C segment) i nisu nekog kvaliteta, mislim na sam hardver. Iskreno da sam kupac u svakom slučaju bih izbegao NAV sistem osim ukoliko nije na debelom popustu gde bih ga uzeo pre svega zbog samog izgleda centralne konzole. Ovo se odnosi generalno da ponudu automobila, ne samo na Toyotu...čisto da me ne zaskoče sa svih strana!

    Ukratko, ono što je meni najveći utisak na novom Aurisu...ne nije motor , već vešanje. Automobil je zaista interesantan za vožnju. Izuzetno je upravljiv i stabilan pa sam imao dosta samopouzdanja, za razliku od nekih automobila sa kojima sam samo čekao kada će da me zbaci sa sedla
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #28
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by cozmo View Post
    @lalelala

    Vozio sam turbake i nisam specijalno odusevljen. Ok, lakse se to vozi, medjuubrzanja su bolja, ali nemam osecaj da kad iz turbo masine predjem nazad na atmo motor da sam nesto indisponiran. I jedan i drugi mogu da vozim kako treba bez muke po mene kao vozaca. Turbo jeste bolji, ali nije to neka svemirska distanca da se tako izrazim. Pri tom, brzi i elasticniji 1.6 atmosferac od Valvematica i Kia GDI masinr ne postoji, svi su nekako traljavi u odnosu na njih. To je bila moja poenta i mislim da to treba spomenuti u testu. Takodje, pouzdaniji su drasticno od turbo masina, a kako mi brat radi u Porseu na odrzavanju istih znam koliko su "dobri", pogotovo 1.2 TSI 105ks i onaj 1.4 TSI od 122 ks (koji stvarno ide odlicno u Golfu i Oktaviji).
    sve se slažem oko pouzdanosti i oko vuče bih samo dodao da mazda sa skyactiv tehnologijom solidno parira turbo generaciji , mada ona ima nešto veću zapreminu od 2000cm3

    jedinu indiferentnu verziju turbo benzinca koju sam vozio je Astra 1,4 turbo koja stvarno ide kao da nema turbo :-) ali to je verovatno lažan osećaj jer je auto bio stvarno pretežak ...sve ostale verzije koje sam probao veoma živahno odaju svoj karakter ...posebno VW .

    @ToD
    vidim da se hvali ležanje na Aurisu , jel tu bilo nekih promena ili je i dalje dual wishbone nazad i mac pherson napred ?

  9. #29
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Nije ništa menjano u tipu vešanja, samo je doterano.
    Napred je zadržan MacPherson, ali je rađeno na oprugama i amortizerima, a pozadi je isto tako zadržan sistem u zavisnosti od motora viljuške (1.6Valvematic, 1.2T, 1.6D i Hibrid) i torzija (1.33 i 1.4D).
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  10. #30
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Objavljen teks:

    [Only registered and activated users can see links. ]
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •