Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 62

Thread: NK TEST: Nissan Qashqai 1.6 DIGT

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Nissan Qashqai 1.6 DIGT

    Stigao novi Kaškai na test. Prilično neobičan izbor motora i pogona (FWD) za test mašinu, ali ne mogu da se žalim, preko glave su mi bezlični dCi motori. Automobil je u prilično jakoj opremi, prva ispod najjače Tekne - 360 Plus, što znači da je cena 24.810E.

    Rekoše mi u Renou, motor bi trebalo da bude prilično štedljiv. Meni danas po gradu tamo-amo prosek 9, mada je motor za razliku od Mazdinog daleko veći mamac da zabodeš gas, pošto prilično lepo ubrzava.

    Večeras sam na povratku kući kroz Košutnjak upalio duga i baš je primetna razlika u odnosu na CX5 LED svetla, posebno kad su duga svetla u pitanju. Mislim da Kaškai sa dugim sija otprilike ko CX5 sa srednjim

    Auto je relativno udoban, u rangu onoga što nudi CX5, s time da je na Kaškaiju 225/55 R18.

    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    interesantno za pordjene sa cx5, jos je i bela boja
    snaga motora ista, 2KS vise u cx5 , obrtni moment slican, 30Nm veci od cx5. isto je 2wd (mislim da im 4x4 ide samo sa najjacom dizelkom) i tako to. po izgledu, sve je to nekako max slicno, ali mi cx5 ipak za niijansu bolji. enterijer, ne secam se
    da, cena 3 soma manja, sto i nije malo.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pa da, ali 360 Plus oprema ima 18", krovne šine i stakleni krov što nije mala stvar. Enterijer nije loš, ne mogu da kažem bolji je ili lošiji od toga šta se nudi u klasi. Malo su mi komande na volanu neprijatne vizuelno, ali je to tako u svim Nissan modelima pa je to stvar izbora.

    Po mestu u unutrašnjosti je vrlo sličan Mazdi, sedišta su jako dobra, ali je zato menjač baš kamionski i nije za neko baratanje. Nije neprecizan, ali je baš spor.

    Bord kompjuter unutar brzinomera/obrtomera je grafički vrlo bogat i svašta nešto pokazuje, tako da mi je po tom pitanju Kačkavalj bolji od Mazde. Imam jednu "Alvirovićevsku" primedbu - ručica migavca je mnogo tvrda, tako da aktiviranje migavca na senzor (ono da uradi 2-3 puta mig) je nesrećno rešeno tako da samo možda samo par puta to i uradio - ostalo ili nisam dao migavac ili sam pomerio ručicu u položaj što mi nije bio cilj pošto to radim kad menjam trake pa onda moram i da ga isključim. Nije smetnja, ali ako auto ima sistem za kontrolu da li menjaš traku, to baš ume da bude zamarajuće, tako da ne čudi što je taj sistem na automobilu i isključen, a to baš i nije neki doprinos bezbednosti.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    nissan tu deluje darezljiviji sa opremom. videcemo kako ce ti se u voznji pokazati, handling, potrosnja i tako to
    jedina jos realnija referenca koju imam je sportage, koji sam 2x vozio, koji sada ima mnogo manju cenu nego tada kada su vozeni. 2.0 benzin sa 165KS i nekom srednjom opremom je, oko 22 cimi se, ali je to sigurno dosta manji paket od cx5 ili qashqai. i druge specifikacije vec malo problematince. qashqai ima masu oko 1450 valjda, kod sportagea je to oko 1500, cx5 je dobrano laksi. deklarisana potrosnja za 2.0 gdi sportage je 10.5, kod cx5 je 8, kod qashqai je 7,6. ostalo i da ne gledamo
    e da, "Kackavalj" ima za 0,03 manji drag od cx5 i cak 0.08 od sportagea, sto bi trebalo da pomogne potrosnji.
    Last edited by LordRaceR; 28th July 2015 at 13:34.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default vozna dinamika

    umirem od znatiželje koji auto ima bolju voznu dinamiku , cx-5 ili kačkavalj ?

    Nisam probao novog kačkavalja ali mi nekako Nisan ni ne leži kao marka pa sam malo skeptičan ...dalje vidim da kačkavalj nema multilink pa se pitam kako trafika na točkovima sa skoro tonu i po leži kad se malo jače potera ?

  6. #6
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Meni je ovo interesantan segment. Za jedno 4-5 godina kad se bude neki auto menjao.

    S3
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Izmeren KK, 0-100 za 9,6 sekundi. Međuubrzanja su straobalna, moram da proverim da li je uopšte sporiji od Astre 1.6T.

    Na 3000 obrtaja u šestoj radi 140 i pokazuje oko 7,5l. Onaj bar graf je neprecizan, pa ne znam tačno koliko je, ali zaista nije neki potrošač.

    Nije štedljiv kao Mazda 2.0, ali je teško uporediti zato što je jako teško voziti auto kad motor prosto puca od snage. Ovako od oka rekao bih da troši možda 10% više nego CX5. Ja da kupujem ovako nešto i da gledam benzin, sigurno bih bio spreman da platim nešto više vožnju samo zato što kad mi se hoće da ga poteram, da to ide propisno. Nije loša Mazda, da se razumemo, ali je ovo potpuno druga priča. Motor od 2000 pa do 6500 puca od snage, rado puni obrtaje i očas posla natera TC da interveniše.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    turbo... na 2000 o/min 240 Nm, CX-5 po nekom grafiku koji sam iskopao na istim obrtajima ima 65 Nm. 50 kW naspram 19 kW... malo li je. Plus taj skoro isti motor u Đuki nizmo razvija 190 konja što znači da se bez problema može čipovati sa dodatnih 10-20 konjića, ali ne onih Hondinih, sa specifičnom namenom

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    turbo... na 2000 o/min 240 Nm, CX-5 po nekom grafiku koji sam iskopao na istim obrtajima ima 65 Nm. 50 kW naspram 19 kW... malo li je. Plus taj skoro isti motor u Đuki nizmo razvija 190 konja što znači da se bez problema može čipovati sa dodatnih 10-20 konjića, ali ne onih Hondinih, sa specifičnom namenom
    CX-5 2000cm3 na 2000 rpm ima 190Nm . Na oko 4700rpm hvata maksimum od 210Nm.

    Nisan je svakako potentniji samo je pitanje dokle ...100.000 Km će valjda izdržati ali to ovde još niko nije isprobao pa da kaže da ide dobro i da se ništa ne kvari .Oper kontam ako se lepo vozi i pazi verovatno će da traje .

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kakav sam magarac. Za Nissan-a sam gledao dobro za CX5 sam moment čitao sa linije snage... neoprostivo! Ali, pre bih rekao 175 Nm na 2000 o/min, puntić razlike na tim obrtajima se ipak oseti

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •