Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Vibracije na volanu pri kočenju?

  1. #1
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default Vibracije na volanu pri kočenju?

    Ciaos drugari,

    trese mi se volan pri kocenju na brzinama preko 100, i to kod slabog i umerenog kocenja. Samo brzine preko 100.
    Ovde sam u nemackoj pa generalno bolje da bude upucen sta treba da proverim i gde jer ume da kosta u suprotnom

  2. #2
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Može da bude neki luft u sistemu oslanjanja.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    možda je i neki disk malo kriv

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Verovatno otišli diskovi, rekao bih zadnji.
    Mada kad se već oko njih radi proveriti i čeljusti da neki klizač ne zapinje. Da je luft u sistemu oslanjanja osetilo bi se i na ubrzanju dok bi se na kočenju osetila nestabilnost pa bi se stanje stabilisalo, naravno ne u normalu, i ne bi bilo vibracija.
    Probaj negde odraditi nekoliko uzastopnih jakih kočenja, ali prvo ih zagrej; diskovi se jaaaako retko krive, skoro nikada, a vibracije koje mnogi smatraju za krivljenje su posledica neravnomernog transfera materijala između diska i pločica.Jakim kočenjima ćeš zagrejati disk i i ujednačiti ga.

    He who loses control, loses.

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Upravo tako sam ja resio davno problem kod mene. Par uzastopnih naglih kocenja kako bi se ujednacila kontaktna povrsina diska i plocice. U svakom slucaju bi valjalo proveriti stanje plocica.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    I ja sam imao slične manifestacije kad sam potrošio prednje diskove. Servis je bio u Francuskoj i nije bilo zabavno

    Koja su kola u pitanju?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Kod mene je bio nekakav metalni opiljak u prednjim diskovima.
    Odvezao auto na ravnanje diskova i posle je bilo ok, bez vibracija.
    Samo da ti premere ako imaš dovoljnu debljinu za tako nešto, ako je do toga.

  8. #8
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Verovatno otišli diskovi, rekao bih zadnji.
    Mada kad se već oko njih radi proveriti i čeljusti da neki klizač ne zapinje. Da je luft u sistemu oslanjanja osetilo bi se i na ubrzanju dok bi se na kočenju osetila nestabilnost pa bi se stanje stabilisalo, naravno ne u normalu, i ne bi bilo vibracija.
    Probaj negde odraditi nekoliko uzastopnih jakih kočenja, ali prvo ih zagrej; diskovi se jaaaako retko krive, skoro nikada, a vibracije koje mnogi smatraju za krivljenje su posledica neravnomernog transfera materijala između diska i pločica.Jakim kočenjima ćeš zagrejati disk i i ujednačiti ga.
    Hvala svima, ustedeli ste mi najmanje 200e i izgubljeno vreme kojeg nemam. izgleda da je pomoglo, odradih sad 15tak kocenja, i posle izadjoh na autoput da probam i ni trunke vibracija kao ranije. Ako je nesto ostalo od paknova i diskova izgleda da je sad ujednaceno

    Ovde samo inspekcija i pregled vozila ume da kosta mislim 250za sat. Da ne pominjem 4 nova diska i sl jer oni samo tako rade, odmah menjas sve , nepalamude mnogo, a to je negde hiljadarka rece mi kolega.... Trazenje nekoga da ravna diskove npr - to bi bila nemoguca misija.

    Krecem na put jos malo pa nadam se da je samo to bio problem.


    @zmaj a4 2011.

  9. #9
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ma nema frke, doduše naša tarifa je samo malo niža, zadovoljavamo se punjenom pljeskavicom

    PS: Ako su ti prilično otvorene felne, ili ako te ne mrzi da skidaš točak, baci pogled na diskove da neki slučajno nije pukao pa da si ga sad forsiranjem malo "uglačao". Pukotina je obično poprečna, ide po poluprečniku, i lako se uoči. Da pregledaš unutrašnju stranu diska ti samo treba neko ogledalce, ako nećeš da guraš glavu u koš. Ako jeneki puko... jbg moraćeš do Srbije ili sam da promeniš, nije ni to neka nauka.

    He who loses control, loses.

  10. #10
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Ma nema frke, doduše naša tarifa je samo malo niža, zadovoljavamo se punjenom pljeskavicom

    PS: Ako su ti prilično otvorene felne, ili ako te ne mrzi da skidaš točak, baci pogled na diskove da neki slučajno nije pukao pa da si ga sad forsiranjem malo "uglačao". Pukotina je obično poprečna, ide po poluprečniku, i lako se uoči. Da pregledaš unutrašnju stranu diska ti samo treba neko ogledalce, ako nećeš da guraš glavu u koš. Ako jeneki puko... jbg moraćeš do Srbije ili sam da promeniš, nije ni to neka nauka.
    To je bilo to, samo neravnine. Evo nas 30tak hiljada km, mozda i vise, nakon "ravnanja" diskova kocenjem, i tu se problem zavrsio. Pljeskavice naravno placam sa kamatom u pivu cim bude bilo neko okupljanje)

    Auto je vec kod mene 50 000, i stvano sam prezadovoljan. Ni jedan problem sem sa diskovima. Vreme je generalno za promenu, usli smo u ozbiljne kilometre i prelazak na automatik, pa tu je i dilema na koju 2.0D varijantu preci. Sad ovi noviji, vidim, izvlace i koji KS vise, tako da je to prava mera. Dilema je A6 ili 520 ili 525, mozda cak i ponovo A4 samo automatic, pa je svaki savet dobrodosao.

    Pozdrav

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •