Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 23 of 23

Thread: NK TEST: Mazda CX5 (2015) G165

  1. #21
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ko što rekoh, ja sam baš buljio u farove (što nije mnogo zdravo, jelte), a rejser je okretao ručicu

    Meni se srednje svetlo učinilo - izgledom kućišta, intenzitetom i bojom da je ksenon. Kad je upalio duga, jasno se vidi da je to matrica. Zato mi je bilo neobično, pa kad ti ono napisa - ja to prihvatio ka činjenicu, a očigledno i rejser.

    Napisah mu da razumem želju Mazde da to prikaže kao ful LED svetla i nemam ništa protiv da u tekstu tako to i predstavimo, ali da kada se elaborira na temu svetala da se lepo kaže srednja su ksenon plus LED - što nije loša stvar, ali eto da ne bude baš da pišemo tekstove tako što prepisujemo pr materijal - kao pola novinarske branše iz raznih oblasti.

    Nije da će to da utiče na nečiju odluku prilikom kupovine, ali da budemo 100% načisto šta pišemo.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #22
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Meni se čini da jedino Audi koristi u potpunosti LED farove tj da sa diodama rade i duga i oborena. BMW je otišao dalje sa laserom ali oni ih koriste za sada samo za duga iz čini mi se istog razloga kao i Mazda, zbog tržišta SAD jer njihov AMS po baš matorom pravilniku ne može da prihvati kompletne LED farove jer isti kaže da sistemi za dugo i kratko svetlo moraju biti odvojeni. Koliko sam video po snimcima i Mazda i BMW reklamiraju da im se sistemi koriste po principu upališ i kratka i duga pa pustiš automatiku da gasi i pali diode u matrici ili da oblikuje laser. Stoga se HID kratko svetlo i kod jedni i kod drugih ne pominje jer je kod BMW-a u suštini nepotrebno dok je kod Mazde tako zarad ekonomičnosti pošto je bi baš mnogo koštao razvoj potpuno novog sistema rasipanja svetlosti, dok kod dugih svetala to baš i nije bitno. A PR je PR posao im se svodi da stvore primenu za stvar i da ti je prodaju i ako to ni nemaš potrebe da primenjuješ.

    He who loses control, loses.

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ništa, sad ostaje da rejser pokuša da istraži do kraja ovu problematiku. Diša iz Mazde reče da će i on da se raspita sa svoje strane, pa će da čujemo od ponedeljka šta oni tamo misle, ako smeju uopšte da misle

    Last edited by zmaj; 1st August 2015 at 23:49.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •