Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 39

Thread: NK TEST: Toyota Corolla 1.4 D-4D

  1. #1
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default NK TEST: Toyota Corolla 1.4 D-4D

    Toyota automobil na testu, a nije sa "cuvenim" 1.6 valvematic motorom, prosto neverovatno

    [Only registered and activated users can see links. ]

    takvu corollu su imali u test floti, ali su uspeli da prodaju taj auto i da njegovo mesto zameni interesantniji 1.4 D-4D model, posto smo 1.6 valmatic pricu vec dosta puta obradili. iako na papiru ovaj motor ima 40 i kusur konja manje (90 naspram 136), ova corolla sa njim "ide" sasvim prihvatljivo pa cak i bolje od toga. u porednjeju sa aurisom "turing sport", peformanse su u standardnim uslovima voznje "tu negde", a dizel je zbog svojih karakteristika cak i u prednosti u odredjenim situacijama. videcemo sta ce telemetrijske broje reci, hteli smo sinoc to da obavimo, ali gle cuda, padala je kisa. potrosnja nakon prvog dana (predjeno solidnih 150km) je 4.8l kombinovanje voznje, a to podatak koji je bio na "board-u" i kada smo preuzimali automobil (pre resetovanja svih brojcanika), pa je ocigledno "ta" potrosnja.
    paket opreme je Luna, dakle sredji, koji je dobro odmeren, sa tim da test automobil ima i neke "dodatne dodatke". automatska klima, "touch" ekran, alu felne, podizaci itd su deo Luna paketa, dok su navigacija i kamera za voznju sa spiska dodatne opreme.
    cena: 19300e, sto dodje 2400e skuplje od 1.6 valvematic opcije u istoj opremi, sto je opet tu negde standardna dizel doplata
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Dobro izgleda auto, čini mi se da je uživo još lepši. Ima jedna bela koju viđam već neko vreme u kraju i auto u principu nema što da se stidi kad je parkiran pored Elantre. Znam, znam, to je Hjundai - ali auto izgleda jako lepo.

    Solidna je to doplata za dizel, pošto je to doplata u odnosu na skuplji benzinac (pretpostavljam da nude i 1.33 za Korolu). 20 soma za malolitražnu dizelku će sigurno da izazove češkanje raje kojoj sa druge strane tasa za te pare dolazi najnapucanija 2.0 TDI Oktavija. Doduše, Jeta 1.6 TDI je sigurno skuplja od ovoga pošto Golf dizel kreće od 20 soma, a od opreme ima vrata, stakla i... to je to. E sad, zašto Tojota nema svoju niskobudžetnu marku...to je već njihov problem.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    U Toyoti je benzinac 1.6 na akciji a dizel nije. Skuplji je tačno 2k eura u identičnom paketu. Izbor motora je slab.
    Zanima me kako vam se čini položaj vozača?

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #4
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Ups, izvinite, nisam dobro upamtio.
    Gledam cenovnik i ne verujem: 2400 osnovna razlika + 1400 za akcijski model.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    I još 1000E, ako gledaš u odnosu na 1.33 motor. Mislim da je pouka jasna - bolje bi ti bilo da prelaziš 25 soma godišnje minimum, ako gledaš dizel.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Bili smo u Toyoti pre 10-ak dana, nismo ni gledali dizele zbog cene.
    Corolla deluje super, povećano međuosovinsko rastojanje, veliki gepek, dobar paket opreme, dobra cena. Problem su ti motori, ništa zanimljivo za vožnju. Nikako nismo mogli da se namestimo kako treba na vozačkom mestu, volan ne može dovoljno da se izvuče. Mada nismo imali probnu vožnju, moguće da je u vožnji drugačije i da ne smeta toliko. Onaj tepih u gepeku je katastrofa. Enterijer u principu nije loš, kome se sviđa, nama ne baš. Drugo, kod Toyote (a i većine ostalih dilera) ne postoji mogućnost dodavanja sitnih stavki od opreme, to je što je i doviđenja.
    Ne bilo vam teško da dignete haubu, negde sam našao da je elektronika od ESP i sl. postavljena negde napred kod veznog lima, pa je to potencijalna mana.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    A što niste imali probnu vožnju? Nije moglo ili niste hteli?

    Ova Korola je namenski rađena da bude jeftinija u proizvodnji, tako da me ne bi čudila neka iznuđena rešenja koja kao epilog imaju gluposti raznih vrsta.

    Mislim da čim uđeš u salon koji ima Tojota znak, moraš da se pomiriš sa činjenicom da od zanimljive motorizacije nema ništa. Oni su ljudi još pre 15 godine okrenuli na hibrid priču i sad je ovo epilog. Nit benzinaca, nit dizela.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Nismo stigli do probne vožnje, obilazili smo razne salone, i to uglavnom pred kraj radnog vremena.
    Gledali smo i Versa, ali to nije sad tema.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja napisah u prethodnom postu da ima BMW 1.6 dizelka u Versu, ali sam to obrisao da ne teram temu u OT. Nisam još video Korolu uživo, ali se nadam da neću da se razočaram u odnosu na Mazdu, Fluens ili Oktaviju.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ja sam video, toliko mi se svidela da joj nisam ni prisao.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •