Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 101 to 110 of 183

Thread: Alat za automobil

  1. #101
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Al ako ima 1/4" neće da polomi ovo?





    Nešto mi mnogo tanano...

    Ovo je zavrtač

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by Ji 4Tze; 24th November 2015 at 13:41.

  2. #102
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Bolje ti da nabaviš adapter sa 1/4" hex na 1/2" ali mora biti za udarno, ovako nešto:
    [ame]http://www.amazon.com/DEWALT-DW2547Ir-4-Inch-2-Inch-Adaptor/dp/B000YQ341C[/ame]

    Čini mi se da ze te male nije preko potrebna gedora za udarno ali ako nabavljaš od 1/2" onda je obavezan jer će obična brzo propasti.

    He who loses control, loses.

  3. #103
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Imam to već, boga pitaj kad i zašto kupio

    A gde da nađem povoljno 19mm (i 17 i 15 kad već kupujem)?

  4. #104
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Buvljak, wobyhaus... tražiš kovane gedore, obično su brunirane

    edit: [Only registered and activated users can see links. ]

    edit edit: [Only registered and activated users can see links. ]

    PS? znaš li gde naći dobre vrhove za lemilicu? Trebao bi mi neki špicasti ili ravni ali tanji?
    Last edited by bruyoni; 24th November 2015 at 15:50.

    He who loses control, loses.

  5. #105
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    e super, ok su im cene, sad sam zvao.
    Misliš da mi ne treba duboka?

  6. #106
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ne znam... koliko je duboka baterija kada se montira, dužina adaptera sa 1/4" na 1/2" i koliko je duboko šraf u felni. Pošto je obična?

    Ako razlika u ceni između duboke i obične nije velika uzmi duboku

    He who loses control, loses.

  7. #107
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    pa ja bih rekao ovako napamet da je čelo šrafa u ravni s felnom. Obična je nešto manje od 300din tj. oko 800 din bi bile sve tri, 15, 17 i 19

  8. #108
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post

    PS? znaš li gde naći dobre vrhove za lemilicu? Trebao bi mi neki špicasti ili ravni ali tanji?


    Mikroprinc radi ersa i weller program, pogledaj sta imaju.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #109
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    E fino šalju i poštom... ako ne naletim.

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    pa ja bih rekao ovako napamet da je čelo šrafa u ravni s felnom. Obična je nešto manje od 300din tj. oko 800 din bi bile sve tri, 15, 17 i 19
    Vidim da po netu u glavnom koriste duboke kada odvrću na točkovima i korisno je kada je srce dublje. Možda bolje sačekati da ti sprava stigne, nakačiš adapter i staviš običnu gedoru čisto da vidiš da li možda kačiš nešto ili je možda sa dubokom komotnije da ne kupiš džabe tri komada i ti onda stoje.

    He who loses control, loses.

  10. #110
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Stigao Hitachi! Mogu samo da kažem wow! Oseti se kvalitet i po težini bih rekao da ne lažu kada kažu da je kompletan prenos od čelika. Možda mu je to i malo kao mana jer je mašina solidne težine ali fino balansirana, očekivao sam da će radi deo (motor-glava) prevagivati ali nije tako čak i kada se stavi i uzme u urku burgija je normalna na tlo. Juče sam onako iz zezanja uhvatio da proširim dve rupe na anker ploči od 3mm sa 5 na 15mm (burgije 8-10-12-15mm) i išlo je bez ikakvih problema i u visokom stepenu prenosa pa mislim da sam mogao komotno ići na 10 pa na 15mm. Danas sam uhvatio da izbušim 4 rupe od 5mm u prohronskoj (ko ga nije bušio, mnogo teže ide nego običan čelik jer se buši na niskim obrtajima) posudi da montiram ručke. Dve sam izbušio u niskom stepenu prenosa, naslonio se, krenuo malo brže da uhvatim špen i onda usporio da izvučem rupu. Druge dve sam krenuo u visokom stepenu prenosa i uradio isti fazon bez problem jer i u visokom stepenu mašina baš ima snage, u niskom će bez problema da smota ruku ako se ne pazi.
    Sve je ovo rađeno bez punjenja baterije, tačnije kako su došle iz UK tako sam ih montirao, prva baterija je posustala na početku četvrte rupe pa sam ubacio drugu. Ili baterija ili mašina imaju neku elektroniku da se baterija zaštiti pa kad se ista isprazni bude tišina, nije fazon kao sa NiMh i NiCd gde se mašina može vrteti na prazno jako malom brzinom. Punjenje još nisam probao jer nisam našao adapter sa UK na šuko utičnicu, nije bilo kod Kineza

    U suštini, ja zadovoljan! Ovo mi je prva kvalitetna baterijska bušilica, do sada sam imao one jeftine koje sam primarno koristio kao šrafilice jer u bušenju nisu bile vešte.

    PS: Glava je odlična! Kad stegne ne pušta a samo stezanje je lako jer mašina ima automatsku kočnicu pa se glava može krvnički stegnuti samo jednom rukom

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •