Put mi je organizovala supruga, pa nije bilo puno vrdanja. Domacin nam je preporucio rutu Milos Veliki - Pakovrace - Arilje - Ivanjica - destinacija Dajici ili poznatije kao ski staza Dajica brdo. Poznato bar za Ivanjicane.

Standardni problem je sto do Pakovraca nema pumpe pa se toci u Bg. Kroz ovcarsko kablarsku do Pozege takodje. Put od Pozege ka Arilju i Ivanjici je skroz ok. Kod Arilja je i nova deonica oko istog.

Posle Ivanjice ide odvajanje ka Goliji. Tu je nekih 1 do 2 km puta bez asfalta. Dalje je losiji, neravan put koji je bio prekriven snegom u dolasku.

Inace, Tara je pojam za razvijen turizam za Goliju u Dajicima koji su orjentisani ka Ivanjici ima samo jedan smestaj za nocenje. Sledece mesto za skijanje je jos Odvracenica koja je orjentisana ka Novom Pazaru. Da bi presli na tu stranu kmtraza nije problem, ali mora da se predje cudljic vrh Golije koji u pola sata moze da bude zameten sa par metara snega.

Mi smo u danu kada je bilo najtoplije prosli ovu deonicu i osetili tu neku zastrasujucu cud i lepotu Golije. Iako je snega bilo u tragovima nesto nize tu su se i dalje mucili da ociste obe trake.

Odvracenica ima dve staze, jednu sa tanjiracom blagu za pocetnike i na drugoj strani strmu sa sidrom. Smestaj u okolini je znacajniji, ali ne bas raznovrstan. Mislim da ima samo jedan otuzan hotel.

Nadomak je neki tipican megalomanski projekat izgradnje staza koji ceka krcenje 300hektara sume i dovrsetak izgradnje autoputa ka Cg.

Nama je bilo ok. Deca su 7 dana imala skolu skijanja sa decom iz Ivanjice. Skijaski klub je dosta dobro organizovan i povoljan. Mi smo se malo inhalirali i nasetali. Zicara je u Dajicima nazalost radila samo jedan dan zbog deficita sa snegom.

U povratku smo po preporuci rucali u restoranu Dve lipe kod autobuske u Pozegi. Mogu da preporucim. Problem moze biti samo sto jje mesto popularno i puno gostiju.

[Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]