Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 183

Thread: Alat za automobil

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Alat za automobil

    Hteo bih da kupim dizalicu za auto, ali onu što ima točkiće i valjda je hidraulična.

    Pretpostavljam da sad ima kineske, turske i neke krštene robe, a ne bih da kupim baš neki krš koji će posle 5 dizanja da otkaže. Sa druge strane, ne bih da dunem 300E za dizalicu, pošto ne planiram da otvaram vulkanizersku radnju.

    EDIT: Krokodil dizalicu tražim.
    Last edited by zmaj; 22nd April 2015 at 17:23.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Sve necu da te pitam, ali me bas interesuje sta ce ti

    Ako ces se podvlaciti ili neko drugi pod auto, ja ne bih stedeo pare na dizalici.

    Verovatno je najbolja opcija kada bi mogao nekoga pod ruku ko se razume i na Bubanj potok. Ako ne znas sta gledas lopuze ti tamo uvale svasta, kao meni izglodan kljuc

    Ako treba jeftino da posluzi par puta u godinu dana ima na sve strane ovih kineskih sa nemackom nalepnicom

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Ima ovde prigodna rasprava o amaterskim i profi alatima, pa sad...

    [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Treba mi dizalica zbog radi dizanja vozila. Nije baš da mi je preko potrebna, ali to nekoliko puta što porodično dižemo kola, baš da ne mora da se slomim vrteći onu običnu čegrtaljku.

    Juče sam neplanirano bio u WobiHausu, imaju kinesku za 4100 kinte. Ja nešto nisam ljubitelj kineske kuhinje, tako da bih da je zaobiđem iako mi prodavac kaže da se lepo prodaju. Ko koliko veruje prodavcima je individualno. Izgleda isto ko i ova tvoja womac i ima iste brojke - nosivosti i pomeranja.

    Vidim da su sad turske kao reper za kvalitet, kao nekad kad kaže da je nemački alat. Dal sad nemci ne prave alate ili prave samo jako skupe stvari - pojma nemam.

    Na bjabajkersima se potrvrđuju moje strepnje da za 20-30-40e kupuješ samo loz, pa ako izvučeš kupuj ponovo pošto nema garancije na ovu robu. [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    To se skupi ekipa i kupi neku bolju?
    Zamena točkova je 400 din
    Znači na 4 sezone se isplati
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Baš sad oću da menjam na letnji set i prijalo bi mi da ne moram da teglim gume u auto.
    Moji u selu su vazda imali neke stubne male masne al mislim da i dalje rade.
    Last edited by Ji 4Tze; 23rd April 2015 at 11:35.

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ima kod nas na kupujemprodajem tih dizalica za 2 crvene. Verovatno je to najbolja kupovina, ako nećeš da kupiš neku krštenu nemačku dizalicu od 150e.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Od tih kopija treba naci dobru, ako Bruyo to ne zna, onda ne znam ko nam moze pomoci.

    Preleteh malo i vidim da se neretko zale da se jeftine dizalice pokrive.

  7. #7
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    To je sve isto sranje iz Kine, čak i ova iz UK što je Dži stavio. Dobra krokodilka od 2 tone ne može biti lakša od 25-30 kg a ove nemaju ni 15. OK su za neku rekreaciju i ako se radi na tvrdoj podlozi, kada prvi put procuri zamene se gumice i dospe ulje i radiće još dugo vremena. Mogu solidno da posluže ali ih uzimati sa dozom rezerve i kada god se koriste auto osloniti na klocne ili stubiće, stubići su nekih 2500 dinara par. Da mi treba, lično bih pre išao na teleskopske ali onda predstavlja problem što su one po konstrukciji nešto više 150-160 mm kada su spuštene a dobro ih pravi Sloga iz Nove Varoši. Za sve ostale manifestacije najpovoljnija varijanta su dizalice od kockastih lada što ručku za motanje imaju na vrhu. Lako se okreću, stabilne su i ne mogu da propadnu jedino je, uslovno rečeno, problem što hvataju za sajtnu što znači da se ne može podići na traverzu ili rame. Dobra opcija su i Fadipove žabe, ako se uspe naći.
    Za neku povoljnu ozbiljnu varijantu pogledati Italijanske OMNC ali ni tu se ne može proći bez 150€, za polovne ne znam pošto su ali ako se uzima onda se gleda koliko je teška i kolike su joj dimenzije i da se klipovi i cilindri mogu rastaviti zarad zamene gumica.

    He who loses control, loses.

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Malo cu da silujem temu, mozda i promenim ime.

    Elem, sad kada je trebalo zameniti akumulator shvatim da nemam nista od alata. Ustvari imam neki alat, oni amaterski setovi kineskog porekla, koji je u gepeku saksa korodirao.

    U prtljazniku honde nasao se samo neki set za bicikl koji sam dobio na poklon pa sam se sa njim patio.

    Zeleo bih da kupim neki amaterski set, ali da to ipak potraje, tj da ne kupujem novi svakih par godina, ili da me ne izda kada ne treba.

    Gledao sam u merkuru, ima neki zlj za 590 dinara (takav imam), pa neki Villager od 3k dinara, te Mtech od 8 k.

    Ovaj Villager deluje robusno i tesko, ali ne vidim sta je to, neki nas preimenovan kinez?

    Sta da pogledam od tih stvari da imam za nevolju?

  9. #9
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Set čega? komplet alata? ja kupio u GR set malih gedora, u nekom TC tipa Merkur.
    OK kvalitet. Al ne znam šta bi ti sa tim radio na autu? Treba ti i po kući generalno..

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Da, garnitura alata, ovo je taj villager samo mi je previse glomazan>

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Ma za auto mi treba samo za ove akcije tipa promene akumulatora ili dotezanja nekog srafcica, a naravno kad treba za kucu uzeo bih ga iz prtljaznika.

    ili nesto ovog tipa

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by VIP; 22nd July 2015 at 14:53.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •