Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22

Thread: Dnevnik: Å*koda Rapid Spaceback 1.2 TSI Ambition

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default Dnevnik: Å*koda Rapid Spaceback 1.2 TSI Ambition

    Ne, nisam se ja lično ponovio ali je obnovljen vozni park firme, pa obzirom da na NK nemamo ama baÅ¡ nikakve dilove sa Å*kodom da napiÅ¡em po koju o Rapidu, a trudiću se da vodim dnevnik obzirom da sabijam kilometražu pa će biti svaÅ¡ta za pisati.
    Izbor je pao na Å*kodu iz manje viÅ¡e korporativnih razloga a i meni je bilo interesantno jer ih stvarno nikada nisam preterano vozio pa taman da isporbam i da napiÅ¡em neÅ¡to zbog pomanjkanja čeÅ¡ke materije na NK, pa sam malo i naginjao ka Å*kodi kada se povela priča o kolima
    Odlučeno je da se uzme Spaceback varijanta, Å¡to mi je i odgovaralao a motor je možda prilično čudan za firme, ali u pitanju je 1.2TSI u slabijoj varijanti sa 86ks.
    Prvo i osnovno automobil me je dosta prijatno iznenadio ponudom prostora unutra, kako napred tako i pozadi. Nazad se izezetno komotno sedi tako da ne znam kome će biti teÅ¡ko da se smesti u Spaceback, doooooooosta mesta, kako za noge tako i za glavu.
    Ono Å¡to me razočaralo je unutraÅ¡njost, odnosno palstika...sve je to prilično kvalitetno koliko to plastika može da bude, ali je opet samo plastika...paneli vrata su rađeni iz jednog dela plastike, kao na Dačiji, tako da možda i nema iznenađenja obzirom da je to automobil za nekoga ko je iz Zastave preÅ¡ao na Dačiju pa sad traži neÅ¡to za nijansu bolje
    1.2 TSI dosta lepo vuče, uz vrlo karakterističan zvuk, ali dok se ne nakrca ljudima i prtljagom tada postaje problematično, ipak je to "samo" 86ks sa 5 brzina. Udobnost je krojena za Srbiju i slične zabiti tako da je prilično lepo voziti po naÅ¡im putevima, izuzetno lepo pegla neravnine, ali to ima cenu. Izuzetno, ali izeztno je nastabilan zadnji kraj, neÅ¡to slično kao kod Reno Fluensa. Ako ima blaga promena u visini, hups ili sl. a skreće se, automobil skače ko magarence i zadnji kraj bega, pa je prilično neprijatno.

    Spomenuo sam kilometražu...svaki dan prelazim min. 100km samo da odem na posao i vratim se kući tako da već ima solidnih 5k na satu uz jedan put od 700km u jednom danu! I tom prilikom mi nije vožnja teÅ¡ko pala tako da je stvarno dobar izbor za ove puteve i putovanja kroz Srbiju. Da...potroÅ¡nja, tu dolazimo do onog čuđenja zaÅ¡to TSI za firmu...plin nije opcija, ako jeste recite ja mislim da ne ide, ili ide al se hvataÅ¡ za glavu...benzina srče oko 7l na 100km, Å¡to je relativno OK cifra, ali na veliku kilometražu predstavlja i lep troÅ¡ak.
    od opreme sve manje viÅ¡e neophodno, klima, prednji podizači, izuzetno loÅ¡ radio/cd samo sa prednjim zvučnicima i to je to...
    Eto toliko za sada, uskoro ću da okačim neke slike, koliko sam mogao da ga ufatim pre brendiranja...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Super, bas me interesuje kako ce prica da ide sa kmtrima.

  3. #3
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Nemam nista epohalno da prijavim za sada...7500km do sada tačno na pola do prvog servisa.
    Mogu da zaključim da vožnja Rapida TSI koÅ¡ta 7l na 100 km i generalno je OK brojka za performanse koje pruža. Zanimaju me brojke pa ćemo videti nekako telemtriju da izmerimo.

    Desila se i prva "nezgoda" posle, eto skoro 8k km...
    Na auto putu negde između Zmaja i aerodroma lik ispred mene podigne neki metal, deo Å¡uspleha, ratkapnu ili neÅ¡to sl. podigne tako da me pri brzini od oko 120 opauči po sred Å¡oferke i u krov na tri mesta. Staklu niÅ¡ta, krov oÅ¡tećen, ulubljen i ogrebotina do lima! NeÅ¡to se mislim bolje da je Å¡ajba pukla da reÅ¡im to u osiguranju, ali ovako ću morati kod limara na reparaturu. Ceh će koÅ¡tati negde oko 40tak eur za peglanje i neÅ¡to za zamackivanje bojom kod farbara u firmi

    Sve u svemu bio sam užasno besan na zemlju i na lika ispred gde se na mešunarodnom putu nalaze kojekakva sr@nja koja mogu da napreva veliku štetu ili još neki gori udes. Kako sam video da nešto leti ka meni samo sam stegao volan i ni levo ni desno, levo bankina, desno neki kamion!

    Posle se neÅ¡to razmiÅ¡ljam...kako li je Masi bilo onomad u Mađarskoj kada ga je opaučila ona opruga...ccc.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Auh, bas neverovatan peh. Mada, jos gore kad te razrezu na parkingu, a ne vidis ko je bio

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Pa jeste, ali i ovde od blicanja i mlataranja rukom nemaš vajde i na kraju dobiješ samo sleganje ramenima i "šta 'oćeš koju pm" reakciju. mislim on bi bio kriv da je njemu to otpalo i onda bih ga jurio i gonio preko dablica iz prncipa, ali ovako je on samo nespretan što i sam nije izbegao to na putu nego je baš prešao preko toga...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    A tako ti je to, ko zna možda ni on nije mogao izbeći. Ja sam juče ostao bez šoferke, mogu pare da stavim da ju je sastavio neki čelik (šraf, ležaj, deo armature...) izbilo je čak i delić stakla sa unutrašnje strane pri samo 70-80 na sat. Da ti se to drugde desilo mogao bi komotno da tužiš održavaoca puta, možeš i kod nas ali ćeš odštetu možda dobiti kada više ne bude bitno.
    Last edited by bruyoni; 12th May 2015 at 23:14.

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Pa mozda al ajd...da sam biona deonici koja je pokrivena putarinom i da sam stao i zvao pandure sigurno bih mogao tuziti, al sta sad. Secam se scene zmaja sa renoom pred granicom kada je imao bliski susret sa kucom, da je takva situacija tu je jasno sve kao dan, ovako je pucanj u debelo prazno. Jesu li ti osigurana stakla
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Osigurano naravno, ali je opet cimanje. Vadi stvari i alat iz kola, pa vracaj nazad, pa jos ja volim da auto miruje dva, tri dana da se lepak potpuno stegne.
    Kako mi se cini nema tu veze putarina, onaj ko ga odrzava je odgovoran cak i za ciscenje ne samo rupe.

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Da podnseme raport...15000km na satu i prvi redovan servis u fantastičnom Škodinom servisu...Ovo fantastičnom je sarkazam ko nije provaio...
    Prvo se zakazuje sa jedno 10 dana unapred, OK odmori su pa svi spremaju kola za put, ali što je mnogo mnogo je.
    Druga stvar koja me je iznervirala, koleginica se žalila da "nešto lupa pozadi u točku", pa sam se odvezao do autoputa pošto nije smela da nastavi put, dao joj staru Dačiju a ja osta da vidim šta je...to što "lupa pozadi" je zapravo škripa u prednjem levo točku pri bilo kojoj brzini. Par naglih kočenja posle sve je nestalo, ali mi nije bilo baš prijatno...verovatno je nešto uhvatio između diska i pločice...sve u svemu i to mi je bio argument za ranije zakazivanje servisa, ali sam naišao na zid kod Škodinog službenika. Kažem, može li to baren neko da pogleda ipak 100km dnevno prelazim samo do/od posla. Kaže pogledaćemo na servisu koji mi je zakazao za 7 dana...a kako ja da vozim dotle, kaže ne znam.
    Treće sam prijem je kao u šalterskoj službi opštine Voždovac, neljubazna tetka sa svojim privatnim problemima. Ja reko kada će biti gotovo da sačekam pošto u Šimanovce ne mogu busom, jelte. Kaže za neka 2 sata...2 fuckin sata menjate ulje na 1.2 motoru i 4 filtera!!! Kaže upali ste u pauzu, pa koji si mi moj zakazivala tad onda

    No, da ne davim sa iskustvima servisa epilog je redovan servis za 21.217 dindži (filter ilja, vazduha, polen i goriva sa 4l ulja i 1,4h radnih sati)

    potrošnja posle 15k km rada borda 7.6 l/100km, OK cifra obzirom da se prilično žurim kući kada se vraćam autoputem!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    A ja mislio Stojanov dripci.
    1,4 radna sata... kod njih i dalje radni sat 3000 din? Po VW-u se to radi 0,7 radnih sati uz proveru kočnica i zapitevnosti sistema za hlađenje.
    Za tu cenu nadam se da su ti sunuli neki Motul 8100

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •