Page 11 of 18 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 101 to 110 of 171

Thread: Koji sledeći auto (bivši naziv Astra J)

  1. #101
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Ako je u setu kvačila menjan i plivajući zamajac, što bih po ceni rekao da jeste, uz TNG koji je verovatno ugrađen 2014. tako da se 2019. rutinski radi samo reatest mislim da prodavac ne bi bio gadljiv na 8500e

    He who loses control, loses.

  2. #102
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ne, meni je zanimljiv onaj drugi što nema plin. Ovaj sa plinom je kod tebe u komšiluku.

    Uspeo sam da izmislim danas 10 minuta da pogledam kola. Auto izgleda sasvim solidno, pun je opreme (bi kesnon afl, fleks rajd, sve od opreme unutra) i izgleda jako dobro. Pošto sam u dolasku na gledanje kola imao neke vanredne pozive, morao sam da skratim priču pa se nisam provozao iako je čovek odma dao ključ u ruke. Mnogo neki fini ljudi, moja kola ne bi u snu dao da mi vozi neko ko nije na astal izvadio neke pare. A opet, jaki automobili se najbolje tako prodaju. Sedneš, pritisneš i platiš odma

    Kvačilo promenjeno na 98k, zamenjena bobina (19.000 dinara), stavljene neke svećice koje čovek nazva "blek" koje god da su. Reče da voli da je sve ispravno i da je te svećice nešto naručio jer mu nešto kao nije pasovalo, nisam ga baš ni slušao pomno jer mi je zvonio telefon konstantno (prokleti bevelri). Inače mi rejser reče da na astru ne idu iridijumske.

    Idem na odmor, ali kad se vratim idem da taj auto detaljno pretresem i da vidimo za cenu. Neko ga je pogurao na prednjem desnom krilu i braniku - kao da ga je neko naslonio, samo je pukla farba, tako da može tu malo da se steše. Kako stoje stvari, bolje da kupim 2011 sa 100k, sa dobrom opremom i sa svime što je moglo da ode zamenjenim umesto da uzmem 2012 sa 60k i da me u narednih 30-40k očekuje set kvačila i bobina što je jedno 600e minimum. Auto je u dosta boljoj opremi nego što je onaj koji sam gledao, ali mi u realnosti ni biksenoni ni taj fleks rajd ne znače toliko da bi samo na konto toga odlučivao. Da ima šiber... e to bi onda ozbiljno nagnulo tas.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #103
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Aaa ok, nisam ni zametuo da je i komsija.
    Svecice hmm gledao sam bos, ngk i denso... iridijum, platinm, berilijum i ostali svemirski modulatori to su te cetvorocifrene cene po komadu... svakako neprimereno da se menja na dva menjanja ulja

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  4. #104
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ma ja u Suzukiju imam iridijum, niko za 80 hiljada nit je spomenuo svećice nit je nešto najavljivao. Al ko što rekoh, rejser reče da u astru idu obične svećice, ništa kriptonit.

    U svakom slučaju, rekao bih da u prvih 100 hiljada imaš velike šanse da treba da menjaš bobinu i kvačilo, pošto sve ove koje sam sada gledao, a koje su prešle 100 imaju manje-više isti spisak zamena. Ono što sam ranije gledao je sve bilo sa mnogo manje kilometara 50-60k, doduše bila je jedna sa 95k kojoj isto ništa nije rađeno.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #105
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    za svecice mora da se pazi koje su jer one i zeznu DIS modul
    Ili samo redovno da se menjaju

  6. #106
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,775

    Default

    Pratim ovu temu jer je i meni taj auto zapao za oko. Samo se pitam kud se dede prica o prostijim benzincima sa jevtinim odrzavanjem? Potrosnja nesto veca nego dizel ali nema skupih kvarova?
    Kako su nas ubedili u pricu da je normalno olupati jos 1500 eur preko redovnog odrzavanja konfekcijskog modela, pre prvih 100k? To je taj napredak tehnologije, znanja, zbog toga rastu cene novih auta, potrosnja ulja...?

    Sent from my GT-P3100 using Tapatalk
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  7. #107
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    E sad 1500... za ovaj poluproizvod ok ali eno teraju ljudi štošta i na jedno i drugo gorivo i ne coluju tih 1500€ za redovno održavanje u prvih 100k.
    A priča o jeftinim motorima je otišla na stranice istorijske čitanke zajedno sa dizelima koji su bez problema išli na mešavinu sa vodom.

    He who loses control, loses.

  8. #108
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    E pa, napredak mora da ima neku cenu. Moze ko hoce jos uvek na kupi pokoji sdi I uziva u blagodetima.

  9. #109
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ima tu svega. Međutim, kad uđeš u kategoriju 200 konja izbor je prilično uzak. Ja na našem tržištu za kupovinu mlađeg automobila koji je kupljen ovde i da ima neku razumnu kilometražu imam tri i po realne opcije: tfsi, multiair i ecotec. Ona polovina je Honda, ali je stvarno ne uzimam za ozbiljno.

    TFSI za kojeg moram da imam malu maturu koje revizije delova moraju odma da se menjaju, koji su ti skraćeni intervali koji nigde ne pišu nego ih znaju fauve senseiji sekcije. Eno onaj čovek na forumu smatra da je 5l ulja dolivanja na 10k km u redu. Nemam ništa protiv, ali na 100.000km ti pored redovnih servisa uspeš još 50l ulja što je 500E. Toliko košta kvačilo na Astri. Sad ti vidi oćeš na rate il ćeš u komadu.

    Druga opcija je ono što švabe zovu "multiair fehler" pa sad samo izaberi koje kodne oznake su okej, a koje nisu. Za 170 konja neću da budem bijen po uši i da vozim meni ružan auto. Za 240 možda i bih progutao, ali toga nema tako da sam manje-više digao ruke.

    I treći je ovaj. Nekako mi se čini najmanje zlo od ponuđenih. Idealan svakako nije, ali moj kriterijumi su moji kriterijumi.

    Ima i CTR, ali ako za 2007 treba da platim 12 soma, onda mi jeftinije da uzmem AStru koja je 5g mlađa za 4k manje i spreman se da se kladim u tu razliku da nema šanse toliko da potrošim. Pride što atmosferu stvarno ne bih uzimao, da mi vrišti na 140 mi je sve manje interesantno.

    Ono što se takođe ne uzima u obzir je cena. Astra može da se kupi da je nova kupljena ovde, 4-5g stara, sa mnogo opreme i relativno malo kilometara za 8-9 hiljada, dok je Alfa skuplja bar 1-2 hiljade, a o FauVe programu da ne pričam i pride što GT mašine imaju onaj veseli 1.4 twincharger.

    Ja da mogu kupio bi Dačiju na plin novu za 8 soma i smejao se budalaštinama koje drugi za svoje pare preživljavaju baš kao što bruja to radi. Mislim, razumem ja taj stav i sve je potpuno validno, samo što to nije ono što ja hoću.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #110
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Eh.. nemoj tako. Ispada da se smejem tuđoj nesreći. Meni je sa projektantskog stanovišta nestvarno da opštepoznati delovi koji su u opticaju 30-40 godina sad pored svih simulatora i novih tehnologija uspeju netrajnošću da iznenade vlasnike i "iznenade" konstruktore.

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •