Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 104

Thread: Zreo za penziju, Toyota Avensis 2.0 D4D (2007)

  1. #1
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default Zreo za penziju, Toyota Avensis 2.0 D4D (2007)

    Spletom okolnosti, i usled potrebe za većim vozilom, od šuraka smo uzeli Avensisa. Dakle, u pitanju je Toyota Avensis 2.0 D4D 2007. u nekom (pojačanom?) Luna paketu, 126 KS i 300 Nm. Prešao je 160k km, ima plivajući zamajac, nema DPF.
    Kupljen je nov u Srbiji, šurak ga je uzeo dok je još bio u garanciji sa 65k km, zajedno smo išli u Suboticu po kola te 2009. Sve vreme je održavan u ovlašćenom servisu, što izgleda i nije neki plus s obzirom da neke stvari nisu urađene a neke su možda rađene bez potrebe.

    Zakazan je za subotu u Trio servisu mali servis + zamena antifriza + gumica zadnje balans štangle + semering birača na menjaču + ugradnja zadnjih parking senzora. Nemam letnje gume i najverovatnije idem na 225/45 umesto 215/50 R17 (4-5k din po komadu razlike, udobnost verovatno mora da se plati, još razmišljam šta ću), gledam da uzmem već i Alu 16" za zimu, pošto mi se ne sviđa cena 17" guma. Mislim da će mi trebati i gumena patosnica za gepek pošto je isti ogroman i već se uselio dečiji bajs u njega.

    Auto je tenk, ili krstarica ako se nekome više sviđa, oseća sa masa od 1500 kg, nema nikakvih posebnih emocija, vidi se da je za duge relacije, ovo moje muvanje po gradu i malim ulicama nije za njega. Kad krene iz mesta posle fino povlači, sviđaju mi se međuubrzanja (prvi put vozim dizela) i udobnost, mada kaže šurak da je ovaj aktuelni model još udobniji (da, pazario je čovek isti model samo noviji i to pred početak prodaje još novijeg, ali dobra je ponuda bila). Unutra ima baš dosta mesta, pogotovo pozadi (u odnosu na Accorda recimo, takav je moj utisak). Užasno mi smeta sjajna tabla, odsjaj na šoferci baš smeta, moram da prebacim crnu majicu preko table da bih išta video, dok ne nabavim polarizovane naočare za sunce.

    Slike nažalost još nemam, pre neki dan je bio opran ali tada ga nisam slikao. A i nema ništa posebno da se vidi

    VIPe, teško da ga lickam. Uspeo sam dodatno da izgrebem prednji branik i izgulim kožni volan (mojim čišćenjem) za ovih 15-ak dana.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Cestitam, sta si se stisnuo toliko, ja sam udavio sve po forumu i pre kupovine i nakon

    Ne znam sta cepidlacis, nisi kupio nov automobil. Mene bas i interesuje to pocetno sredjivanje automobila. Trebace neko vreme dok sve ne legne onako kako mislis da treba.

    Volan uvek mozes da presvuces ako si bas toliku stetu napravio, verovatno je i bio uglacan. Branici i sluze za grebanje. Ja sam sad tokom praznika prvi put sam oprao automobil. Ofrabani i ispolirani zadnji branik je vec sav izlomljen bez moje pomoci. Jednostavno je previse nezna ta plastika, a nasi sugradjani previse grubi.

    Daj slikaj par fotki sa mobilnim, nebitno je, niko nece da padne u nesvest ni da je ispoliran i "ko casa"

    Kakvi su utisci o potrosnji zasad? Zasto menjas semering, zapinje?

  3. #3
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Pre kupovine sam bio kod Živka na pregledu vozila, ustanovljeno je da tu curi ulje, na semeringu. Kao i da ima lufta u zadnjem oslanjanju, desna gumica stabilizatora.
    Takođe, balavi po malo ulje iz predela razvoda, ali da nije ništa strašno i da može da sačeka zamenu pumpe za vodu na 180k km, jer će se tada sve rasklopiti kako bi si videlo odakle tačno dolazi do tog curkanja. Sumnjam da je i SCV (suction control valve) u problemu, jer se šuraku desilo na minusima (-10) da upali i da se odmah ugasi. Postoji nova verzija tog ventila, a na motoru je stara koja zna da pravi probleme. Dve dizne rade sa +1% korekcijom, dve rade sa +2.5%, a sve do 5% je prihvatljivo (takav je info iz Trio servisa).
    Šurak je izlomio plastični "šuspleh", košta nešto užasno mnogo, pa tog dela nema (praktično trećina plastike fali, onaj deo što ide ispod hladnjaka i do branika). Ostalo je OK.






    I evo ga odsjaj:


    Ne ložim se nešto na sređivanje spolja, treba samo zadnje sedište dubinski oprati.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Elegantan automobil, iako nije po mom ukusu. Glavni uslov za kupovinu polovnog dizela si ispunio (nadam se), znas prethodnog vlasnika i istoriju automobila.

    Sto se tice guma mozes bez problema da predjes na 205/55 R16, posto mi deluje da kod Avensisa nece bitno uticati na pojavu, a na udobnost i cenu hoce.

    Nisi napisao nista za potrosnju, koliko je po gradu vozanje, sada je toplije.

    Vidim da je i zatamnjen pozadi kulturno.

    I meni se cini da ima vise prostora pozadi, ali to necemo utvrditi dok ne parkiramo automobile jedan pored drugog

    EDIT

    Citao si ovaj test sa sajta?

    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #5
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Verovatno u svoje vreme jesam čitao

    Potrošnja piše da je 7.0, meni se čini da je 8.0 kombinovane vožnje. Prija mu autoput, baš fino ide i malo troši. Mali mi je uzorak za sada, videćemo na duže staze kako grad utiče.
    Zatamnjen je i previše, ne vidim klinca uopšte.
    205/60 R16 bih za zimski set, za letnji se dvoumim, kao što sam već napisao.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Sviđa mi se naslov teme

    meni se ta Toyota nije dopadala (mada mi se retko koja i dopada) ali da je limuzinčina jeste...vozio sam je u par navrata i baš me je prijatno iznenadila. Nadam se da nećeš imati nikakvog maltretiranja oko automobila i da će te služiti super.Imam nekog poznanika koji je pregazio pola evrope X puta sa upravo ovakvim modelom tako da znam da nije imao ama baš nikakvih problema.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #7
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Update: iako je šurak rekao da su letnje gume loše, upravo su montirane. Michelin Primacy HP iz 2011.

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  8. #8
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Sve pohvale za auto.
    Prava je lađa.
    Drug vozi beskorisni 2.2, ali samo jedan komentar je dovoljan "jedan kvar na motoru nije imao", a auto je inače '06

  9. #9
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Pre dve nedelje urađen servis: filteri goriva, ulja, vazduha, klime, gumice zadnje balans štangle, semering birača brzina, zamena antifriza, zamena ulja = 16k din total.
    Ugrađeni i zadnji parking senzori. Slike posle pranja
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Hajda da te dugo, srećno i bez kvara služi.
    Ovde je najbolje reći "očuvan auto" jer nisam sreo nekoga a da mi je rekao da mu se tojote te generacije vizuelno dopadaju
    Udoban i prostran auto ali se uvek provlači neprimećen, pravi penzionerski.
    Ako te mnogo svrbi šuspleh kontaktiraj Lass u Zemunu oni rade klokkerholm delove, nađeš kataloški broj, jer su lenji, pa ih pitaj koliko košta i koliko se čeka

    Ako odbijaju saradnju probj kontaktirati ove da ti pošalju šta ti treba
    [Only registered and activated users can see links. ]

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •