Page 2 of 28 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 278

Thread: Porodicni transporter

  1. #11
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    E majkemi si ko strina. Covek je pitao posto uvoz iz DE a ti odgovaras deseto
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  2. #12
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Hvala na zapazanju

    Pokusavam da navedem Dzija da podeli svoja razmisljanja sa nama.

    Isforsirao sam umesto njega temu, pa nemam informacije ni o cemu konkretno razmislja, ni sta trazi.

  3. #13
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Uf... Nemam konkretne ideje sem što kažeš, razmišljanja...

    Razmišljanja su da gledam pa razmišljam da li mi odgovara to što vidim

    Jedini je problem što ovo 0+ sedište ne može bezbedno da se priveže u sredinu.
    To je neko Peg Perego za koji nemam bazu, veže se pojasom.
    Klinci imaju ona lagana isto Peg Perego sa gurtnama koje se kače u isofix kotve.
    Ubacio sam ono bebeće između ali bez guranja, možda bi moglo nešto da se nategne.

    Drugo, stvarno imam problem da nađem sledeće karakteristike:
    - oprema, udobnost, meni lepo izgleda i spolja. A pre svega naravno uživanje u vožnji. 140KS sa jednom bregastom, 1250kg i aerodinamika.
    - jeftina eksploatacija, prosek potrošnje je 8.5l na 30.000km po bord kompu. Gume su one najpovoljnije a od vanrednih servisa sam imao remont zadnjih levih klešta i čišćenje/dopunu klime i onog ventila na ulazu u hladnjak što je kao korodirao pa je tu curkao freon. E da i ono staklo što su razbili lopovi. Sad bi trebalo da menjam i svećice i PK kaiš sa rolerom i španerom.
    - praktičnost bi sigurno mogla biti bolja ali ovo je ipak mala limuzina. 2700mm međuosovinski ali vrlo okretan u gradu, uparkiram ga lako samo da imam 10cm napred i nazad na dužinu. Imam krovni kofer pa kompenzujem relativno mali gepek (380l) ali je zato svima komotno. Tad potrošnja ode na 1-1,5l +

    Gledam SUV-ove oni troše prilično benzina a dizeli su preskupi.
    Karavani, od modela do modela, Outback mi se opasno sviđa ali ono je kamion i realno smo još mali za tako nešto. Accord 2,4 karavan sa AT menjačem bi mi bio prvi pik.
    Minibusi - C4 mi unutra deluje najkompletniji ali je generalno grdan bož sačuvaj. Scenic malo lepši od Logana ali Renault FR-V nema noviji od 2008 to bi mi naravno bio prvi pik. Ford C-Max je možda i mali? Verso mi deluje pristojna zamena za sve, ili dizel ili 1.8 na plin. Vagen nisam ni gledao a ni ostale, nervira me večna borba sa senzorima i ostale VW boljke. Ima Altea XL ali je grdna.

    i tako, razmišljanja... To je to što mi je trenutno palo na pamet dok sam pisao, ima toga još ali nije ovaploćeno
    Last edited by Ji 4Tze; 27th March 2015 at 12:28.

  4. #14
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ti najvise i imas osnova da gledas autobus, ali opet je pitanje da li ti zaista treba.

    Uzeces gabaritno vozilo koje ce ti verovatno (i supruga vozi) biti 90% vremena problem za pakirati i manevrisati.

    Idealno bi bilo da covek ima nesto malo za grad i neku krstaricu u garazi za komforan i siguran put, ali...

    Pominjao si novi C max pa mi nije jasno da li u kombinaciju ulazi i nov automobil?

    Sto se tice uvoza, mozda neko zna, ja ne, posto sam kod kupovine odustao od te varijante.

  5. #15
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Nov je opcija u malog mozgu jer onomad sam nešto gledao CRV izađe mi kao da kupim tri auta a realno mi ne vredi toliko.
    Tipa prodam Civica, to je učešće a rata je tipa 400€ ko da je Jaguar...

  6. #16
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Skup je CRV. Možda Qashqai?
    Od people carriera nemoj da očekuješ uživanje u vožnji (bar ja ne bih, iako nisam probao nijedan).
    Letos smo gledali Verso i to je to, za transport putnika. Mali gepek, ali pošto imaš kofer onda si rešio problem. Prijatelji imaju Peugeot 5008 i ono je baš bus + gepek, može jeftino da se pazari s obzirom na godišta.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  7. #17
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Baš zato sam i gledao C-Max jer je na bazi Fokusa i čitam da se lepo vozi u odnosu na ostale kombije.
    A sve mislim da ima neki pristojan karavan u koji može da upadne i to bebeće sedište uz dva dečija po propisu.
    Nekad mi baš bude gusto u gepeku jer su unutra skoro uvek mali bajs na pedale i onaj bajs na gurkanje i par lopti. Stanu kese iz Vera i to je to.
    Je l može na tvom Jazz-u da se isključi prednji airbag?

  8. #18
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Može. Vozilo se tako u svoje vreme. Imaš jednog Jazza na oglasima.
    Koliko ti cm treba na zadnjem sedištu za tri sedišta? Da proverim sutra na Avensisu :-)
    Inače meni su Focus i CMax bljak, ne mogu da stanem u sedište.

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  9. #19
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Japanski favorit Mitsu Grandis.
    Jer kapiram da ne vredi spominjati bilo šta što nije japansko

    Spomenuo bi Merivu zbog pristupačnosti zadnjoj klupi, a ako ti ona ne rešava problem gepekom i mestom pozadi,
    onda Zafira Tourer jer ima 3 zasebna sedišta na zadnjoj klupi
    Last edited by vrh13; 27th March 2015 at 17:25.

  10. #20
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    E Opel servis mi je tu blizu ne bi mi bilo toliko cimanje za termostat, bobine i ostale Opel zezancije

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Nisam pratio model, kakav je ovo benzinac? Model je Restyle ili ne?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •