Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 19 of 19

Thread: F1 2015. Runda 01. Australija

  1. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    ta Honda i današnja Honda su 2 različite kompanije, po svemu

  2. #12
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Pa jeste bilo drame, ali meni to smor. Drama u boxu ferarije je zagarantovana stvar tako da toga nikad ne fali. Tacno sam znao da ces iskomentarisati hondu i da ce vip uzvratiti
    Kao sto napisah, ocekujem lepe borbe izmedju vilijamsa, ferarija i, nadam se, red bula. Zato mi i zao sto botas nije nastupao, mislim da bi odradio bolji posao od mase
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #13
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Mene je iznervirao Fetel koji je timskog kolegu naterao van staze u T1. Vidi se da mu je Schumi uzor.
    Neverovatno kako se RB mucio sa Sauberom..
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  4. #14
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Koliko je dobra trka bila gledao sam iz 3 dela

    Čini mi se da su problemi kod Kimija nastali usled kontakta u T1, pa da je zato problem sa šrafom bio oba puta pri pit stopu.

    Ferari lepo napredovao u odnosu na prošlu sezonu, samo još da nastave tim tempom, a Honda je ušla kao da je neki Katerham a ne proizvođač sa bogatom istorijom. Ili smo samo previše očekivali u debitanskoj sezoni?!

  5. #15
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Najtuznije sto jedna dominacija zamenjuje drugu. Poenta novih pravila je bila da stavi timove u novu situaciju gde bi se izgubila prednost jednih i to se nije desilo. Sada imamo dominaciju Mercedesa u f1, kao preslikano sa citroenom u wtcc.

    Mozda jeste izjava iz RB licemerna, ali ne moze da se kaze da nije na mestu. Najveci gubitnici su oni koji prate sport, jer je ocigledno da u ovim uslovima sa turbo motorima niko ne moze da parira mercedesu.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  6. #16
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Niko ne zeli da gleda dominaciju jednog tima.Ni ostali timovi ni gledaoci. Ali. ne secam se tacno da je nesto bilo radjeno, kako bi se prekinula dominacija RB-a?
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja sam protiv da se u F1 niveliše pravilnik na konto najslabije karike. To je vrhunsko takmičenje gde konstruktori prikazuju šta njihovi inženjeri znaju u kategoriji troškova "no limit". Ako drugi ne mogu da dostignu Mercedes, stvarno ne treba usporavati Mercedes već je to problem ovih drugih koji evidentno ne umeju da spakuju auto po ovim pravilima ko što su to Švabe uradile.

    Nije isto WTCC i WRC gde su ubili ta takmičenja lošim pravilnicima, tu definitivno FIA ne ume da napravi takmičenje gde sigurno ne bi trebalo da bude presudna količina para koju neki fabrički tim unosi u igru.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    ova pravila su skrojena za mercedes, jbg gurnuli su ogromne pare u F1 i Berni je morao da im vrati

    situacija je skoro pa potpuno ista kao kada je bila dominacija Ferarija

    glavni problem je i dalje što su tehnička ograničenja previše rigorozna pa imamo situaciju da su bolidi od prije 3 decenije jači nego današnji i to da 99% odlučuje bolid a samo 1% vozač, jednostavno razlika između 750 i 700 KS je mnogo veća nego npr. između 2000 KS i 1800 KS gdje bi vozačko umijeće i hrabrost da ne kažem m... mnogo više odlučivali

  9. #19
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Sta znam, meni smeta kao gledaocu sto je jedna dominacija zamenjena drugom. Svaka cast inzenjerima mercedesa, ali ne pada mi na pamet da gledam takmicenje u kome 70 krugova mogu samo da pogadjam sa koliko ce razlike pobediti.

    Doduse, i ne secam se kada sam poslednji put odgledao f1 trku.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •